موضعگیری آمریکا، فرانسه و انگلستان علیه آزمایش موشکی رژیم

108

کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلستان علیه آزمایشهای موشکی رژیم آخوندی موضعگیری کردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک پیام توئیتری تأکید کرد: رژیم ایران، یک موشک بالستیک را به‌طور آزمایشی پرتاب کرد. این آزمایش موشکی نشانه ضعف توافق اتمی با رژیم ایران است. این توافقی نیست که ما باید داشته باشیم.

وزارت‌خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌یی ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به پرتاب موشک بالستیک جدید توسط رژیم آخوندی، از آنتونیو گوترز، دبیرکل سازمان ملل‌متحد خواست تا گزارش کاملی درباره این اقدام رژیم تهیه کند.

در این بیانیه آمده است: فرانسه از رژیم ایران می‌خواهد تمام فعالیتهای بی‌ثبات کننده خود در منطقه را متوقف کند. فرانسه هم‌چنین همراه با متحدانش، به‌ویژه متحدان اروپایی‌اش، خواهان پایان گرفتن فعالیتهای موشکی و اقدامات بی‌ثبات کننده رژیم ایران خواهد شد.»

بوریس جانسون وزیرخارجه انگلستان اعلام کرد، انگلستان از این اقدام رژیم ایران به‌شدت نگران است، آن را با قطعنامه‌های سازمان ملل ناهمخوان می‌داند و از رژیم ایران می‌خواهد به اعمال تحریک‌آمیز خود خاتمه دهد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ بوریس جانسون به قطعنامه ۲۲۳۱سازمان ملل اشاره کرد که توسط شورای امنیت در ۲۰ژوییه ۲۰۱۵اجرایی شد. این قطعنامه بر اهمیت یافتن راه‌حلهای دیپلوماتیک برای اطمینان از این‌که برنامه اتمی رژیم منحصراً با اهداف صلح‌آمیز پیش می‌رود تأکید کرده است.

حکومت آخوندی ادعا کرد موشک زمین به زمین خرمشهر با برد دو هزار کیلومتر را با ‘موفقیت’ آزمایش کرده‌ است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here