سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

موسی افشار- سپاه پاسداران با ۲۵۰۰۰ پاسدار و مزدور تحت فرمان در طرح قتل عام در حلب

0 16

مصاحبه رادیو الکل (سوریه) با موسی افشار

گزارش خودمان را در رابطه با کوچ دادن مردم حلب از شهرشان ادامه میدهیم. این عملیات با موانع زیادی از جانب شبه نظامیان مزدور وابسته به ایران مواجه گردید که آخرین مورد آن توقیف ۸۰۰ غیر نظامی بود که در حال رفتن از حلب بودند و تعدادی از آنها را اعدام کردند. این اقدام برای محقق نمودن دستاوردهای ایران در کادر توافق تخلیه انجام گرفت که بین بین روسیه و اپوزیسیون و با هماهنگی ترکیه به امضاء رسیده بود. برای پیگیری این موضوع باعث افتخارماست که میزبان آقای موسی افشار عضو کمیسیون امور خارجه شورای ملی مقاومت باشیم. او از طریق تلفن و از فرانسه میهمان ماست.

موسی افشار: به شما و شنوندگان رادیو کل و برادران پایدارسوریمان درود میفرستم

سوال: شورای ملی مقاومت آنچه که در مقابل چشم و گوش جهانیان درحلب بوقوع پیوسته خصوصا عملیات تخلیه مردم این شهر بدست رژیم اسد و روسیه را چگونه میبیند؟

مقاومت ایران از روز اول انقلاب مبارک سوریه در مارس ۲۰۱۱ بطور کامل در کنار برادرانش و در کنار مردم سوریه ایستاد و این حمایت و این پشتیبانی تا امروز در همه سطوح ادامه داشته است. اما در رابطه با حلب ما از ماهها قبل شروع به افشای واقعیت حضور رژیم ایران و خصوصا نیروهای سپاه بعنوان یک طرح رژیم ایران و طرحی برای نابودی شرق حلب نمودیم. با این هدف اولا نیروهای رژیم ایران و نیروهای سپاه تجمع کردند و شبه نظامیان فرقه ای خصوصا حزب الشیطان لبنان و شبه نظامیان عراقی و پاکستانی و افغانستانی تحت فرماندهی نیروهای سپاه و نیروی تروریستی قدس در پایگاه بحوث در جنوب شرقی حلب متمرکز شدند و بعد از تحولات در داخل حلب آنها به مقری در منطقه شیخ نجار به فرماندهی جواد غفاری که یکی از ژنرالهای سپاه پاسداران میباشد منتقل شدند. جواد غفاری نیروهای رژیم ایران را بطور عام در سوریه و بطور خاص در نبرد حلب فرماندهی میکند. آنها ۲۵۰۰۰ نیرو برای نابودی حلب شرقی آوردند. دقت کنید که میگویم آنها را برای نابودی و نه برای تخلیه حلب شرقی آوردند و به این شکل آنها به زعم خودشان میخواستند حلب شرقی را نمونه یا درسی برای انقلاب سوریه و بمنظور کاستن و یا از بین بردن هر گونه پایداری بنمایند. چرا که حلب همانطور که خانم مریم رجوی رهبر مقاومت ایران گفتند سمبل پایداری و مقاومت جاویدان است. برای همین رژیم طراحی کرد و به موضوع فوعه و کفریا متوسل شد و تلاش کرد از طریق ارائه این مسائل در عملیات تخلیه سنگ اندازی کند ولی بطور واقعی هدف رژیم ایران علیرغم اینکه اکنون غیر ممکن شده و خیلی سخت شده است اجرای این طرح بود.

سوال: بعد از اینکه توافق روسیه و اپوزیسیون در رابطه با خارج کردن غیر نظامیان انجام شد شبه نظامیان وابسته به ایران تلاش کردند, در مسیر این توافق سنگ اندازی کنند و همانطور که در صحبتتان اشاره کردید شروطی گذاشتند و الان دست به انجام تجاوزات مختلفی میزنند و روسیه همه طرفها را به این سمت راند که در این توافق شکاف ایجاد کنند و همچنین شبه نظامیان وابسته به ایران موارد جدیدی وارد کردند. برآورد شما از میزان هماهنگی بین روسیه و ایران در سوریه چیست و آیا مسکو اجازه خواهد داد همانطور که برخی از ژنرالهای ایرانی گفته اند رژیم ایران پروژه شیعی و توسعه طلبانه اش را از طریق تسلطش بر حلب بصورت کامل به اجراء بگذارد؟

موسی افشار: بنا به پیگیری مقاومت ایران که در زمان خودش برادرانمان در اپوزیسیون سوریه و ارتش آزاد را در جریانش قرار داده ایم وقتی که رژیم ایران در نبرد خان طومان متحمل شکست شد و در این نبرد که میخواست بطور کامل بر حلب کنترل پیدا کند شکست بزرگی خورد, رژیم ایران و قاسم سلیمانی بمنظور درخواست کمک از روسیه به مسکو رفت و بعد از آن عملیات بمباران وحشیانه ای که مردم ما در سوریه در معرض آن قرار گرفتند را شاهد بودیم. هدف از پوشش هوایی روسی در اساس برای این بود که رژیم ایران و شبه نظامیان مزدور آن در داخل خاک سوریه و در داخل حلب عمل نموده و کنترل کامل حلب را بدست بگیرند. این طرح رژیم ایران بود ولی در عمل وقتی که رژیم ایران نتوانست پیشروی کند کم کم هژمونی حتی از نظر سیاسی به دست طرف روسی افتاد و این نقطه اختلاف بین طرف روسی و رژیم ایران بود. بطور واقعی طرف روسی منافعی و رژیم ایران نیز منافع دیگری داشتند. منافع اول و اخر رژیم ایران بقای رژیم بشار اسد است چرا که این موضوعی در ارتباط با حیات رژیم آخوندی در تهران میباشد لذا هر پیشروی و هر پایداری مردم ما و نیروهای مسلح اپوزیسیون سوریه اختلاف را بین طرف روسی و رژیم ایران افزایش میدهد. در موضوع تخلیه و بعد از همه فشارهای جهانی که الان علیه بمباران وحشیانه حلب انجام گرفته و بعد از همه اقداماتی که اکنون در جریان است و شما هم در اخبارتان خاطر نشان کرده اید این نقطه اختلاف بین طرف روسی و بین رژیم ایران وجود دارد. رژیم ایران خواهان نابودی کامل بخش شرقی حلب میباشد.

سوال: آیا مسکو اجازه خواهد داد همانطور که برخی از ژنرالهای ایرانی گفته اند تهران پروژه شیعی و توسعه طلبانه خودش را از طریق تسلطش بر حلب بصورت کامل به اجراء بگذارد؟

موسی افشار: ابدا این امکان ندارد. رژیم ایران طرح خود را در کادر آنچه با روسیه در ابتدا توافق کرده به انجام رساند. الان وضعیت بطور کامل تغییر کرده است بر طبق اطلاعاتی که از داخل رژیم ایران داریم حتی روزنامه های ایران خصوصا بعد از انتخابات آمریکا خاطر نشان میکنند که روسیه به سمت آمریکا خواهد رفت و ما را خواهد فروخت و روسیه به دوستی اش با رژیم ایران بی توجه خواهد بود. این جنگ و دعواهای داخلی رژیم ایران است که ما به آنها دست پیدا کرده ایم آنها خصوصا بعد از انتخابات آمریکا در یک ترس و نگرانی شدید بسر میبرند.

سوال: بنظر شما آیا مردم ایران نقضها و تجاوزاتی که رهبران آنها در رابطه با اعراب اهل سنت در سوریه و عراق انجام میدهند را تایید میکنند؟ ما هیچگونه اعتصاب یا تظاهرات مردم ایران را در داخل ایران برای محکومیت این اقدامات ندیده ایم؟

موسی افشار: من باید سه نکته را برای پاسخ سوالی که شما کردید مطرح کنم اولا مردم ایران تماما علیه دخالت رژیم ایران در سوریه و در هر کشور دیگر عربی میباشد. رژیم ایران و تنها ولایت فقیه و هواداران ولایت فقیه هستند که از دخالت رژیم در سوریه پشتیبانی میکنند و بر روی این موضوع اصرار دارند. مردم ایران و خصوصا اپوزیسیون ایران و جنبشهای سیاسی ایران همه علیه رژیم ایران و علیه دخالتهای این رژیم هستند چرا که دخالت در سوریه علیه آزادی مردم سوریه است و همه دارائیهای مردم ایران در این مسیر مورد استفاده قرار میگیرد.

سوال: بله مردم ایران این دخالتها را تایید نمیکنند ولی هیچ اعتراض یا تظاهراتی در داخلی ایران نبوده است.

موسی افشار: بله این موضوع دیگری است که من میخواستم یادآوری کنم. اگر شما اعدامها و سرکوب شدیدی که در ایران انجام میگیرد را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد بطور مستمر ادامه دارد. همین الان که من با شما صحبت میکنم اعدامها در همه جا از بلوچستان تا تهران و همدان و کرمانشاه و اهواز وجود دارد و علیرغم این سرکوب شما میبینید که پناهندگان ایرانی در همه تظاهراتهایی که برای حمایت از مردم سوریه انجام میگرید شرکت میکنند. حتی در داخل ایران علیرغم فضای خفقانی که وجود دارد اگر وضعیت مشخصی پیش بیاید مردم ایران از این وضعیت برای بیان محکومیت دخالتهای رژیم در سوریه استفاده خواهند کرد و تا کنون در بسیاری از جنبشها بیان کرده اند که از سوریه دست بردارید و به وضعیت ما توجه کنید. از دخالت در کشورهای دیگر دست بردارید. این شعارهایی است که حرکتهای مردمی در ایران تکرار میکنند. سه روز قبل در یک ورزشگاه در شهر اهواز برادران عرب اهوازی ما در جریان حضور در مسابقات شعار میدادند که گمشو ای بشار و ما حلب در کنار حلب می ایستیم. همه ما با حلب هستیم و همه این شعارها به زبان عربی داده میشد.

سوال: ما روی موضوع اعتراضات و تظاهراتها در داخل ایران تاکید کرده و تمرکز میکنیم. سوال ما اینست که عرض و طول این اعتراضات چقدر است و تاثیر آن چه میزان است؟

همانطور که خاطر نشان کردید در هر جنبشی حتی در رابطه با مسائل اقتصادی و اعتراض به وضعیت اقتصادی, تظاهرکنندگان بر محکومیت دخالت رژیم ایران تاکید میکنند و این تظاهراتها بصورت روزانه وجود داشته و ادامه دارد. البته این تظاهراتها نه بصورتی سیل آسا و عظیم و نه بصورتی فراگیر در همه ایران ولی روزانه در رابطه با مسائل معیشتی وجود دارد ولی تظاهرکنندگان ایرانی از این وضعیت استفاده میکنند تا محکومیت خود در مورد دخالتهای رژیم ایران را بیان کنند. در پاسخ به سوال شما که میزان تاثیر آن چقدر است الان ما لمس میکنیم که برخی صداها در داخل رژیم ایران و از داخل ارگانهای حکومتی بلند شده که حضور ما در سوریه چه فایده و حاصلی دارد و چرا ما امکاناتمان را برای اینکار خرج میکنیم. این شبیه جنگ ایران و عراق شده است که بدون هیچ فایده و نتیجه ای بود و این صداها شروع به بالا گرفتن کرده است بطوریکه رهبر عالی رژیم علی خامنه ای و شخصیتهای دیگر در حاکمیت به تلویزیون آمده و تاکید میکنند که ای مردم اگر ما در سوریه و جبهه های سوریه فداکاری نکنیم فردا باید در تهران و همدان بجنگیم و میدان جنگ به داخل ایران منتقل خواهد شد.

سوال: شما بعنوان مقاومت ایران چه میزان فشار بین المللی به رژیم می آورید. منظورم برای پشتیبانی از مردم سوریه در مناطق آزاد شده است؟

موسی افشار: ما در هماهنگی با برادرانمان در سطح ائتلاف و در سطح ارتش آزاد سوریه و همچنین در هماهنگی با کمیته های هماهنگی موجود در خارج کار میکنیم. ما امکان ارتباط با اکثریتهای پارلمانی اعم از اروپا یا آمریکا را داریم ما در حال حاضر و بعد از تغییراتی که در صحنه بین المللی انجام شده شروع به اقداماتی از طریق سازمانهای بین المللی و پارلمانها کرده ایم تا بر سیاست جامعه جهانی وخصوصا سیاست آمریکا در قبال رژیم ایران تاثیر بگذاریم چرا که پایان دادن به سیاست تاخت و تاز رژیم ایران و هر فشاری بر رژیم ایران به نفع مردم سوریه خواهد بود.

مجری: با تشکر از آقای موسی افشار عضو کمیسیون امور خارجی شورای ملی مقاومت ایران. خیلی ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.