موج ترس و سراسیمگی در خلافت خامنه ای ازاجلاس جهانی به میزبانی آمریکا و لهستان

33
موج ترس و سراسیمگی در خلافت خامنه ای

اجماع جهانی برای اقدام علیه رژیم در لهستان به دنبال سفر خاورمیانه‌یی وزیر امور خارجه آمریکا موجی از واکنش‌های هسیتریک و هراس آلود در رژیم برانگیخت. به دنبال اعلام مشترک آمریکا و لهستان برای برگزاری نشستی در ۲۴و بیست و پنجم بهمن در ورشو تلویزیون رژیم صبح امروز در بخش‌های مختلف خبری اظهارات سراسیمه ظریف وزیر خارجه روحانی را پخش کرد:

«وزیر امور خارجه تلاش آمریکا برای برگزاری نشستی علیه ایران را سیرک ضد ایرانی ناامید کننده توصیف کرد.

ظریف با انتقاد از همراهی لهستان با دولت آمریکا افزود در حالی که ایران در زمان جنگ جهانی دوم لهستانی‌ها را نجات داد این کشور حالا میزبان سیرک ضدایرانی نا امید کننده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه یی مشترک با لهستان اعلام کرد نشست ورشو با اولویت مسائل خاورمیانه بویژه ایران برگزار می‌شود. گفته می‌شود وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس از کشورهای عربی برای حضور در نشست ضد ایرانی دعوت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در قاهره اعلام کرد برای مقابله با تهران دشمنی‌های دیرینه کنار گذاشته شود.»

عراقچی معاون ظریف هم در واکنشی سخیف تلویحا تهدید کرد که مزار لهستانی‌های پناهنده از ۱۹۴۲در ایران ممکن است جایگزین شود. وی گفت: «قبرستان‌ها در ایران بعداز ۳۰ سال قابل جایگزینی هستند، اما مردم تهران ۷۷ سال است که احترام مهمانان خودرا نگاه داشته‌اند».

فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع نیز خواستار «برخورد قاطع» نظام با لهستان شد. وی در توضیح معنی «برخورد قاطع با لهستان» گفت: «چیزی فراتر از گلایة ساده»( باید باشد)!!

یک رسانه حکومتی هم در روز ۲۲دی با ابراز نگرانی نوشت:«آماده شدن یک کشور تقریبا مهم و پرجمعیت اتحادیه اروپا برای میزبانی از یک کنفرانس ضد (نظام ایران) در حالی که هنوز ظاهرا اروپایی‌ها درباره کشور میزبان سازوکار مراودات اقتصادی با ایران (SPV) به تفاهم نرسیده‌اند، در نوع خود جالب توجه است»

این منبع حکومتی با اشاره به بن بست رژیم در انزوای فزایندة جهانی نوشته‌است: «دولتمردان جمهوری اسلامی نیز در واکنش به خبر برگزاری کنفرانس لهستان در ماه آینده موضوع را تنها از زاویه روابط دوجانبه بین نظام و لهستان از سویی و روابط خصمانه واشنگتن – تهران دیدند و سعی نکردند موضوع را اروپایی- جمهوری اسلامی کنند؛ آن هم در شرایطی که تحریم‌های جدیدی از سوی اتحادیه اروپا علیه دستگاه اطلاعاتی نظام تصویب شده».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here