سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فراخوان مریم رجوی،به حمایت‌از اعتصابگران، اقدام فوری‌برای آزادی‌دستگیرشدگان

0 18

اعتصاب سراسری رانندگان کامیون، به‌رغم دستگیری شمار زیادی از آنان وارد سومین هفته شد

روز یکشنبه ۱۵مهر اعتصاب قدرتمند هزاران راننده زحمتکش خودروهای سنگین و کامیونداران به رغم تهدیدهای مستمر و وعده های فریبکارانه و اقدامات اعتصاب شکنانه رژیم و همچنین دستگیری شمار زیادی از آنان وارد سومین هفته خود شد.

استمرار این اعتصاب سراسری که تاکنون ۳۱۰شهر از ۳۱ استان کشور را در برگرفته در حالیست که شمار زیادی از رانندگان به اتهامهایی چون «اخلال در روند حمل و نقل بار و تحریک رانندگان به اعتصاب» بازداشت شده اند. این بازداشتها از جمله در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، کردستان، لرستان،‌ آذربایجان غربی، زنجان و قزوین، البرز، همدان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کرمان و بوشهر صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری فارس از دستگیری ۳۵ راننده و رئیس کل دادگستری اصفهان از دستگیری ۱۳ راننده، سرپرست فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری ۷۷نفر در جاده های خراسان رضوی، ایذه و همدان، فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری ۱۲ «اخلالگر»، رسانه های حکومتی از دستگیری ۲۰کامیوندار معترض در استان البرز، ۲۵ تن در استان قزوین، ۱۲ تن در کرمانشاه و ۶ تن در چهارمحال و بختیاری، ۵ تن در زنجان، دو تن در کنگان، سه کامیوندار در بوکان و سه تن دیگر در تهران، چهار کامیوندار در نهاوند و….خبر دادند.

آخوند منتظری دادستان جنایتکار رژیم در روز ۷مهر اعتصابگران را به «مجازاتهای شدید و اعدام» تهدید کرد و آخوند لاریجانی، سردژخیم قضاییه رژیم در روز ۹مهر گفت: افرادی که با سوء استفاده از مطالبات کامیونداران اقدام به برهم زدن امنیت جاده ها می کنند به اشد مجازات خواهند رسید.

قبل از آن خبرگزاری سپاه پاسداران با اشاره به اینکه «بیش از ۹۰درصد حمل و نقل کالای کشور از طریق حمل و نقل جاده‌‌یی جابه‌جا می‌شود» نوشت: «گروههای معاند از این ظرفیت سوءاستفاده کرده و در حال تلاش هستند مانع از ورود کامیون‌ها به جاده‌ها و بارگیری آنها شوند تا بدین ترتیب کالاها در پایانه‌ ها و بنادر بماند و به دست مردم نرسد و بدین ترتیب با ایجاد نارضایتی بین مردم، به اقتصاد کشور و امنیت روانی مردم ضربه بزنند» (خبرگزاری فارس-۵مهر).

کارگزاران رژیم در روز ۱۳مهر شماری از پاسداران و آدمکشان لباس شخصی را به پایانه بندرعباس که مهمترین پایانه ترانزیتی کشور است، بردند تا با انتشار اخبار دروغ وانمود کنند اعتصاب پایان یافته است. اما اعتصابگران با انتشار فیلم از پایانه نشان دادندکه اعتصاب ادامه دارد و بارگیری صورت نمی گیرد.

اعتصابگران به عملی نشدن وعده های رژیم و وضعیت وخامت بار معیشت خود از جمله به پایین بودن کرایه حمل بار، بالا بودن حق بیمه، سنگین بودن هزینه‌های لجستیکی و اخاذیهای رژیم زیر عنوان عوارض و کمیسیون اعتراض دارند و خواستار افزایش کرایه بار و حق سختی کار و بازنشستگی با ۲۵سال سابقه کار، افزایش سهمیه سوخت؛ حذف دلالان؛ توقف برخوردهای سرکوبگرانه پلیس راه با رانندگان و انتخابات آزاد برای تعیین نمایندگان کامیونداران در تشکل‌های صنفی هستند. آنها می گویند: یک قلم قیمت لوازم یدکی بیش از ۶۰۰درصد افزایش داشته است. توزیع لاستیک ناعادلانه است. برخی از کامیون داران به دلیل نبود لاستیک اکنون بیش از ۷۰روز است کار نکرده اند. درآمد کامیونداران براساس ریال است ولی قیمت اجناس و قطعات حتی ایرانی براساس دلار تعیین می‌شوند. با وجود عوارض سرسام آور، جاده ها ترمیم نمی شوند که این موضوع نیز خسارت کامیونها را بیشتر می کند. نبود امنیت در جاده ها از اهم مشکلات کامیونداران است که هیچ اعتنایی به آن نمی شود.

مریم رجوی با درود به رانندگان شریف اعتصابی از عموم مردم به ویژه جوانان خواست به حمایت و همبستگی با آنها بشتابند. وی دستگیریها و اقدامات سرکوبگرانه علیه رانندگان را نشان دهنده آسیب پذیری رژیم آخوندی در مقابل اعتصاب یکپارچه رانندگان و کامیونداران توصیف کرد و افزود: آخوندهای حاکم بزرگترین دزدان تاریخ ایران هستند که نه می‌خواهند و نه می توانند به درخواستهای برحق رانندگان اعتصابی پاسخ دهند. خانم رجوی تمامی مراجع مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران و اتحادیه ها و سندیکاهای کارگری را به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان فراخواند. وی گفت:‌ رژیمی که زحمتکشان را به‌خاطر اعتصاب تهدید به اعدام می‌کند، باید از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵مهر ۱۳۹۷

اختباس از سایت مریم رجوی لینک سایت منبع 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.