سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مقاله یارومیر اشتتینا نماینده پارلمان اروپا در یورو اکتیو

0 39

اتحادیه اروپا بجای سرمایه گذاری روی حکومت دینی در ایران بایستی رزمندگان آزادی را پشتیبانی کند سایت یورو اکتیو – بقلم یارومیر اشته تینا ۴ دسامبر ۲۰۱۸

دیدار از اشرف ۳ به واقع برای من یک سفر انگیزاننده بود و چشمم را باز کرد که چگونه دروغپراکنی و خبرهای مجعول رژیم ایران می‌تواند افکار عمومی را نسبت به واقعیات فریب بدهد

آنچه برایم تکاندهنده بود روحیه بی نظیر و بالای این رزمندگان شجاع آزادی بود اشرفی‌ها چندبار در عراق جابجا شده بودند و اموالشان در عراق مصادره شده بود اما انعطافی قابل توجه و تعهدی نمونه در فائق آمدن بر این مشکلات از خود نشان دادند

من بطور خاص از عزم زنان اشرفی تکان خوردم و اینکه تا چه میزان به ایستادن در مقابل آخوندها به هر قیمتی و تا به آخر متعهد هستند.

سازمان ملل برای بخشی از آنها به مدت یکسال محل استقرار موقت ترتیب داد اما زمانی که این مدت در پایان ۲۰۱۷ منقضی شد همه ساکنان مجبور شدند آنجا را ترک و محل جدیدی پیدا کنند

هزینه تمامی این سازندگی‌های چشمگیر از طریق کمک‌های مالی و گرفتن وام از حامیان اپوزیسیون ایرانی در سراسر جهان تامین شده هیچ کمک دولتی یا سوبسیدی وجود نداشته است

یارومیر اشته تینا، نماینده پارلمان اروپا و معاون زیرکمیته امنیت و دفاع در پارلمان اروپا قبلاً یک خبرنگار شرایط جنگی در مناطق شوروی سابق بوده است. او مینویسد:

هفته گذشته با همکارانم در پارلمان اروپا از اشرف۳ دیدار کردم که محل جدید اپوزیسیون دموکراتیک ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی در حومه تیرانا است.

این دیدار به واقع یک سفر انگیزاننده بود که چشمم را باز کرد که چگونه دروغپراکنی و خبرهای مجعول رژیم ایران می‌تواند افکار عمومی را نسبت به واقعیات فریب بدهد.رژیم ایران امکانات وسیع مالی را برای منحرف ساختن حقایق هزینه می‌کند.

حدود ۳۰۰۰نفر از اعضای اپوزیسیون دموکراتیک که خیلی‌هایشان تمامی زندگیشان را وقف برقراری آزادی و دموکراسی در کشورشان کرده‌اند، در اشرف۳ سکونت دارند.

اشته‌تینا می افزاید:

بعنوان یک خبرنگار مناطق جنگی در اروپا و آسیا برای سالیان من اغلب شاهد مردمی بوده ام که جابجا شده و با وضعیت دشواری مواجه بوده‌اند. اما در این مورد آنچه برایم تکاندهنده بود روحیه بی نظیر و بالای این رزمندگان شجاع آزادی بوده است. اشرفی‌ها که همگی چندبار در عراق جابجا شده بودند در شرایطی بوده‌اند که قبل از هجرت به آلبانی، اموالشان مصادره شده بود. اما انعطافی قابل توجه و تعهدی نمونه در فائق آمدن بر این مشکلات از خود نشان دادند.

آنها در عراق، سال‌ها تحت سرکوب مستمر و حملات مرگبار شبه نظامیان حامی رژیم ایران قرار داشتند. تا اینکه در سپتامبر ۲۰۱۶به آلبانی رسیدند. سازمان ملل برای بخشی از آن‌ها به مدت یکسال محل استقرار موقت ترتیب داد. اما زمانی که این مدت در پایان ۲۰۱۷ منقضی شد همه ساکنان مجبور شدند آنجا را ترک کنند و محل جدیدی پیدا کنند.

اما از آنجا که هیچ کجا تاسیساتی یا ساختمانی که بتواند این جمعیت بزرگ را در آن جای بدهد نبود، آنها تصمیم گرفتند مکان خود را در یک مزرعه که در حومه تیرانا خریداری کردند احداث کنند.این مکان جدید بطور سمبلیک اشرف۳ نامیده شد و این بعد از آن بود که آنها دوبار مجبور به ترک کمپ‌های اولیه در عراق شده بودند. اشرفی‌ها روز و شب کار کردند تا شهری را از اول در یک مزرعه خالی از هر گونه بنا بسازند.اما حالا اشرف۳ دارای امکانات زیادی از جمله تصفیه آب، بیمارستان، واحدهای دندانپزشکی، داروخانه، نانوایی،مغازه‌ها، مراکز ورزشی، سالن‌های گردهمایی، مراکز تحصیلی است.

وی در نوشته‌اش ادامه میدهد:

هزینه تمامی این سازندگی‌های چشمگیر از طریق کمک‌های مالی و گرفتن وام از حامیان اپوزیسیون ایرانی در سراسر جهان تامین شده است. هیچ کمک دولتی یا سوبسیدی وجود نداشته است.رژیم ایران که از انتقال امن مخالفان اصلی خود به آلبانی به خشم آمده بود و نسبت به یک سال قیام‌های مستمر و اعتراضات در داخل ناتوان مانده بود دست به یک کارزار تبلیغات رسانه یی زد و امکانات زیادی را در ماه‌های اخیر در برخی مطبوعات غربی هزینه کرد.

رژیم ایران تلاش کرد ساکنان اشرف را بدنام و شیطان سازی کند تا حامیانشان را دلسرد سازد و راه را برای توطئه‌های جدید علیه این مخالفان در اروپا هموار سازد…..

بالاتر از حقیقت چیزی نیست. طی سفر کوتاهی که به اشرف۳ داشتم با صدها نفر از ساکنان ملاقات و صحبت کردم که همبستگی صمیمی خود را به آرمانشان نشان دادند….

در زمانی که در اشرف بودم همچنین در یک کنفرانس بزرگ با حضور ۵۰۰نفر از شهروندان آلبانی شامل اعضای پارلمان آلبانی، مقامات محلی و شهروندان عادی حضور داشتم که برای حمایت از اپوزیسیون ایران به اشرف آمده بودند….

من بطور خاص از عزم زنان اشرفی تکان خوردم و اینکه تا چه میزان به ایستادن در مقابل آخوندها به هر قیمتی و تا به آخر، متعهد هستند.

من بطور کامل متقاعد هستم که با این رزمندگان آزادی مصمم و منطقی، روزهای آخوندها در ایران به شماره می‌افتد.

یارومیر اشته‌تینا مینویسد:

تنها طی چند هفته گذشته اعتصابات گسترده یی از هزاران نفر از کارگران کارخانجات نیشکر و فولاد در جنوب ایران در جریان بوده است. این اعتصابات بدنبال سلسله یی از اعتراضات و اعتصابات سراسری بوده که توسط کشاورزان، کامیونداران، معلمان و خیلی دیگر از بخش‌های جامعه ایران طی سال گذشته برگزار شده‌اند….

این رژیم حتی به توطئه‌های ترور علیه فعالیت‌های مجاهدین در آلبانی متوسل شده است. در یک مورد با خودرو بمبگذاری شده یک گردهمایی سال نو ایرانی را در تیرانا هدف قرار داده بود که توسط پلیس البانی خنثی گردید.

فرانسه و بلژیک و آلمان سه ماه بعد از این توطئه، عوامل گوناگون رژیم ایران را دستگیر کردند از جمله یک دیپلومات ارشد از سفارت ایران در اتریش.

این دیپلومات به لوکزامبورگ رفته بود تا یک وسیله بشدت انفجاری علیه گردهمایی ایران آزاد شورای ملی مقاومت ایران را به کار بگیرد با استفاده از همان موادی که توسط داعش در بمبگذاری‌های بروکسل استفاده شده بود.

این گردهمایی در ماه ژوئن با شرکت ده‌ها هزار نفر از جمله سیاستمداران ارشد غرب برگزار شده بود…

اشته‌تینا در قسمت‌پایانی مطلب‌خود مینویسد:

اما واکنش فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا به یک سلسله توطئه ترور رژیم ایران در خاک اروپا سکوت کامل بوده و در عوض بر تجارت بیشتر با ایران مصر بوده که بعنوان بخشی از توافق اتمی صورت می‌گرفته است.

بسیاری از ما در پارلمان اروپا بر این باوریم که نماینده عالی ما، بهتر بود اولویت را به امنیت شهروندان اتحادیه اروپا می‌داد و روی اخراج دیپلومات تروریست‌های رژیم ایران از اتحادیه اروپا متمرکز می‌شد. نه اینکه بر روی یک حکومت دینی بنیادگرای سرکوبگر و فاسد سرمایه گذاری کند که دورانش بسررسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.