مقاله ژان پیر میشل- لزوم اتخاذ یک سیاست قاطع در برابر دیکتاتوری حاکم برایران

9
سناتور ژان پیر میشل

سناتور ژان-پیر میشل از مؤسسان کمیته فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک، طی مقاله یی، برلزوم یک سیاست قاطع دربرابر دیکتاتوری تروریستی حاکم برایران تاکید می‌کند.

رزیم ایران هیچگاه تا این اندازه خود را تنها ندیده

و همانند همه دیکتاتورهایی که بقای خود در خطر می‌بینند

روی تشدید سرکوب در داخل و تروریسم در خارج

حساب باز کرده است

سناتور ژان پیر میشل: «لزوم یک سیاست قاطع در برابر تروریسم رژیم ایران»

سناتور ژان-پیر میشل از مؤسسان کمیته فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک طی مقاله‌ای با عنوان «لزوم اتخاذ یک سیاست قاطع در برابر تروریسم [رژیم] ایران» در پایگاه اینترنتی کنترپوئن Contrepoint نوشت: «سیاست مماشات اروپا نظام “ولایت فقیه” در ایران را در ادامه جنایات خود تشویق کرده است. این رژیم که در محاصره چندین بحران در داخل و در صحنه بین الملل قرار گرفته، هیچگاه تا این اندازه خود را تنها ندیده و همانند همه دیکتاتورهایی که بقای خود در خطر می‌بینند، روی تشدید سرکوب در داخل و توسعه برنامه موشکی بالیستیک و تروریسم در خارج، حساب باز کرده است.»

سناتور میشل با لیست کردن اقدامات اخیر تروریستی رژیم در کشورهای اروپایی و آمریکا از جمله در آلبانی و پاریس نوشت: «آلبانی روز چهارشنبه ۱۹ دسامبر، سفیر تهران در تیرانا را در ارتباط با “تروریسم” اخراج کرد. این تصمیم مورد استقبال جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و مایک پومپئو، وزیر امور خارجه، قرار گرفت. آنها از این بابت به ادی راما، نخست وزیر آلبانی، تبریک گفتند. جان بولتون در حساب توئیتر خود نوشت: “این اقدام پیامی بود به سران ایران که حمایتشان از تروریسم تحمل نخواهد شد”. آلبانی حدود ۳۰۰۰ تن از اعضاء مجاهدین خلق ایران، تشکل اپوزیسیون دموکراتیک، را در خاک خود پناه داده که کارزارهای تبلیغاتی تهران برای بی اعتبار ساختن آنان را به دنبال داشته است.»

در ادامه این مقاله با اشاره به توطئه شکست خورده بمبگذاری در گردهمایی مقاومت در پاریس آمده است: «روز ۲ اکتبر، سه وزیر دولت فرانسه (کشور، خارجه و اقتصاد) در یک اطلاعیه مشترک اعلام کردند که هیچ تردیدی در دست داشتن رژیم ایران در تلاش برای انجام سوء قصد در ویلپنت وجود ندارد و تأکید کردند که “این عمل دارای چنان وخامتی است که نمیتواند بی پاسخ بماند”. فرانسه یک دیپلمات ایرانی را اخراج و تصمیم گرفت پیش از دریافت توضیحات تفصیلی درباره سوء قصد خنثی شده در ویلپنت، سفیری در تهران تعیین نکند… خانم مریم رجوی، به طور خاص خواستار قرار دادن نام وزارت اطلاعات رژیم در لیست نهادهای تروریستی اتحادیه اروپا، ایالات متحده و استرالیا شد.»

سناتور ژان-پیر میشل در پایان مقاله خود می‌نویسد: «بازی‌های ریاکارانه رهبران سیاسی در اروپا باید پایان یابد. خامنه ای مانند هر مستبد دیگری جز زبان قاطعیت نمی‌فهمد. برای متوقف ساختن تروریسم او و همچنین مداخلات بی ثبات کننده اش در خاور میانه و برنامه تهدید کننده اتمی و موشکی آن، واکنش مقامات فرانسوی و اروپایی باید هم سطح جنایات تدارک دیده شده توسط آخوندها، باشد.»

بیشتر بخوانید

رئیس‌جمهور آلبانی از اخراج دیپلمات تروریستهای رژیم ایران حمایت کرد

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here