مقاله استرون استیونسون: درباره نقش سرکرده نیروی تروریستی‌قدس سپاه‌پاسداران در وقایع کردستان عراق،‌ اکنون این امر آشکار شده که او تلاش می‌کرد، بذر تازه‌ای از جنگ را در منطقه بیفشاند.

66

در همین حال، استرون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق، طی مقاله‌ای درباره نقش پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران در وقایع کردستان عراق نوشت:‌ اکنون این امر آشکار شده است که او اشغال مجدد شهر نفت خیز کرکوک و بسیاری مناطق کردی دیگر در شمال عراق را هماهنگ کرده که به ناچار بذر تازه ای از جنگ را در منطقه می افشاند.

استرون استیونسون با استقبال از لیست‌گذاری سپاه پاسداران افزود: کردستان زمین حاصلخیزی برای قاسم سلیمانی است. تحریک درگیری های مدنی قلب استراتژی رژیم در سوریه، یمن، لبنان و عراق بوده است. بسیار مهم است که فقط چند روز بعد از آنکه سپاه پاسداران توسط خزانه داری آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری شد، مشکل بزرگی برای رژیم ایران ایجاد کرد، جایی که سپاه پاسداران کنترل بیش از ۷۰ درصد اقتصاد را در دست دارد. مداخلات رژیم ایران در کردستان و حضور قاسم سلیمانی در کرکوک به صحنه‌ای برای آمریکا تبدیل شده است که به جهان اثبات کند که نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران اجازه ندارد حاکمیت قانون را در عراق واژگون کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here