مقالات مختلف درباره احتمال خروج امریکا از برجام، در نشریه کنگره امریکا، وال استریت ژورنال و رسانه‌های حکومتی

3
هیل نشریه کنگره آمریکا درباره خروج آمریکا

هیل نشریه کنگره آمریکا درباره خروج آمریکا از برجام نوشت: «با نزدیک‌شدن ضرب‌الاجل ۱۲ می(۲۲اردیبهشت) که توسط دونالد ترامپ برای رفع نقایص(برجام) یا خروج آمریکا از آن تعیین شد، ابرهای سیاهی بر فراز توافق اتمی (با رژیم) ایران شکل می گیرد. ترامپ هنگام تمدید رفع تحریم‌ها در ماه ژانویه قول داد که این آخرین بار خواهد بود؛ مگر این‌که متحدان اروپایی با یک توافق افزوده برای اصلاح… مشکلات اساسی (برجام)… موافقت کنند. اکنون در حالی که مذاکرات با اروپایی‌ها ادامه دارد، امیدها برای رسیدن به یک راه حل، بیش از پیش رو به کاهش می‌گذارد».

مارک دوبوویتس Mark Dubowitz مدیراجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در واشینگتن در مقاله‌یی در وال استریت ژورنال نوشت:‌ با قرار گرفتن جان بولتون در منصب مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، به‌نظر می‌رسد توافق اتمیِ باراک اوباما با رژیم ایران در حال احتضار است.

وی افزود: برای اروپایی‌ها، گزینه‌یی که از همه کمتر زیان‌آور است این است که توافق اتمی را تصحیح کنند، اما اگر اقدام نکنند، جان بولتون مطمئن می‌شود که دونالد ترامپ در ماه آینده از توافق اتمی خارج خواهد شد.

یک روزنامه حکومتی مذاکرات اروپا برای جلوگیری از خروج آمریکا از برجام را بی فایده توصیف کرد و به نقل از دیپلومات‌ها نوشت مذاکرات بین اروپا و آمریکا عملاً به مذاکرات ناشنوایان مبدل شده است.

روزنامه آرمان از باند روحانی نوشت: همان‌طور که دونالد ترامپ گفته، می‌خواهد کاری را به نتیجه برساند که چندین رئیس‌جمهور آمریکا قبلا نتوانسته‌اند در مورد (نظام) ایران انجام دهند!… با کمال تأسف مقامات جدید مسئول در وزارت امور خارجه و امنیت ملی آمریکا به‌گونه‌یی در حال آماده کردن فضا برای مقاصد خود هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here