سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مصاحبه فاکس‌نیوز با علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در مورد قیام ایران

0 40

علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن در مصاحبه با فاکس‌ نیوز درباره قیام ایران در پاسخ به این سؤال که آیا انتظار چنین تظاهرات گسترده‌یی را که به ناگهان منفجر شد را داشتید گفت: خوب قطعاً من انتظار آن را داشتم زیرا این امر یکشبه اتفاق نیفتاده است، برای هفته‌ها و ماهها پیش از آن تظاهراتهای ضددولتی وجود داشته است که مقدمتاً بر فساد و غارت اموال متمرکز بود اما نقطه اوج آن روز پنجشبنه بود زمانی که در مشهد تظاهرات بزرگی شروع به تمرکز بر روی خامنه‌ای و روحانی نمود و شعار می‌دادند مرگ برخامنه‌ای مرگ بر روحانی و به ناگهان به سایر شهرها گسترش پیدا کرد، در حالی که ما صحبت می‌کنیم تاکنون ۸۰شهر را تظاهراتهای ضدحکومتی فراگرفته است. همین روز یکشنبه ۳۷شهر درگیر تظاهرات علیه رژیم بودند مردم شعار می‌دادند مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و می‌گفتند ما خواستار استقلال آزادی و جمهوری ایرانی هستیم این نوع حکومتی است که می‌خواهند داشته باشند و فکر می‌کنم آنچه می‌بینید بسیار یادآور قیام ۲۰۰۹ است اما احساس می‌کنیم بسا عمیقر و امیدوار کننده‌تر است زیرا در رأس اکنون شکاف بزرگی میان جناح های رژیم وجود دارد هر کدام از جناحها دیگری را مقصر می‌داند ثانیاً در بعد جمعیتی آن این وسعت چنان عمیق و گسترده است و به سایر شهرها گسترش پیدا کرده است که بسا بیشتر از ۲۰۰۹ می‌باشد ثالثاً یک اپوزیسیون سازمانیافته وجود دارد. شبکه مجاهدین خلق در ایران فعال است و این سازمانی است که تمامی سایتهای اتمی عمده رژیم ایران را افشا کرد، این سازمانی است که قربانی اصلی اعدامهای سیاسی در ایران در طی سه دهه گذشته بوده است بیش از ۹۰درصد آن اعدامها به این سازمان تعلق دارد و اکثر زندانیان سیاسی اکنون به این سازمان تعلق دارد.

خبرنگاری فاکس‌ نیوز گفت رژیم ایران یا یک سخنگوی رژیم ایران گروه شما را مقصر (قیام) دانسته است.

جعفرزاده گفت یقینا همین جمعه، صحبت هفت امام جمعه در نمازجمعه در شهرهای مختلف شامل مشهد که همه چیز از آنجا جرقه زده شد راجع به سازمان مجاهدین خلق بود که نشان‌دهنده ترس رژیم است زیرا که آنها می‌دانند این سازمانی است که این توانایی را دارد که سازماندهی کند و تاریخچه و سابقه ‌ایستادن علیه رژیم ایران را دارد و هم‌چنین یک رهبری به‌روشنی تعریف شده دارد که آماده است تا قیمت کارش را بدهد.

زیرا برای رهبری یک اپوزیسیون و یک جنبش شما بایستی آماده باشید که قیمتش را بدهید و در آنجا باشید چه داخل چه خارج و در میان جمعیت باشید یعنی وضعیتی که الآن سازمان مجاهدین دنبال می‌کند.

معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن درباره توافق اتمی افزود:‌ آنچه به‌نظر رسید به سود رژیم ایران طی چند سال گذشته بوده حالا به کابوسی برایشان تبدیل شده است. به این خاطر که کل پولی که به رژیم ایران تقدیم شد به سود سپاه پاسداران بود و به سود شبکه آنها در سوریه، در یمن، بحرین، لبنان و سایر اماکن بود و حالا به کابوسی برایشان تبدیل شده است زیرا مردم می‌گویند قرار نبوده پول به آنجا برود آنها می‌گویند سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن. می‌گویند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران.

وی در پاسخ به سؤالی درباره حمایت دونالد از قیام مردم و عدم حمایت باراک اوباما در سال ۸۸ از قیام مردم گفت: مردم در واقع نشان دادند که خواهان حمایت هستند نه تنها از طرف رئیس‌جمهور آمریکا بلکه همه جهان آزاد و این مهم است که دونالد ترامپ طی ۴روز گذشته موضع گرفته است و هر روز موضع خودش را روشن ساخته است و حمایت خود را با ایستادن در کنار مردم ایران نشان داده است و موارد زیاد دیگری هم بوده است. یقینا حمایت کردن تفاوت عظیمی دارد زیرا که نشان می‌دهد که مردم به‌شدت تشویق می‌شوند و از طرف دیگر در میان سلسله مراتب رژیم ایران ترس ایجاد می‌کند که در حال حاضر به‌شدت متفرق هستند و هم‌چنین در میان خود رده‌های مختلف پاسداران، ترس ایجاد می‌کند. فکر می‌کنم اینها بایستی همراه شود با گامهایی مشخص نه این‌که سلاح و نیرو و پول به اپوزیسیون ارسال شود چون آنها نیاز به این ندارند اما اتخاذ اقدامات مشخص است که رژیم را تضعیف می‌کند مانند لیست‌گذاری مقامات ارشد به‌عنوان نقض کنندگان اصلی حقوق‌بشر زیرا آنها در کشتار بسیاری از مردم طی چند سال گذشته شرکت داشته‌اند و اعمال تحریمهای جدید که منابع رژیم ایران را محدود می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.