مصاحبه سفیر لينكلن بلومفیلد با تلويزيون فاکس‌نیوز:در داخل ایران حمایتی قوی برای تحقیق ملل متحد در رابطه با قتل عام بزرگ سال ۶۷ وجود دارد،

102

سفير بلومفيلد، مديرپيشين سياستگذاری در وزارت خارجه آمريکا، در مصاحبه با فاکس نيوز با تاکيد بر گسترش جنبش دادخواهی در داخل ايران و لزوم تحقيق بين المللی درباره قتل عام ۶۷ گفت: در داخل ايران حمايتی قوی درباره تحقيقات توسط سازمان ملل در رابطه با قتل عام بزرگ در سال ۱۹۸۸ وجود دارد که در جريان آن بيش از ۳۰ هزار تن به سرعت اعدام شدند. سه تن از کسانی که احکام اعدام مربوط به اين قتل‌عامها را امضا میکردند در کابينه روحانی حضور دارند.

سفير بلومفيلد: با اشاره به دستگيری و محاکمه جنايتکاران قتل عام سربرنيتسکا در دادگاه لاهه گفت: در حالي که ميلوسوويچ و كاراديچ در لاهه به زندان افتادند، امضاکنندگان قتل عام۶۷ تحت عنوان وزير در کابينه دولت روحانی مشغول به کار هستند!!!

وي افزود: تنها در ماه ژوئيه بيش از ۱۰۱ تن در ايران اعدام شدند. در دوران روحانی، بيش از ۳۱۰۰ اعدام شدند و بيش از ۱۵۰هزار نيرو از طريق نيروی قدس سپاه پاسداران به عراق وسوريه اعزام شدند.

مديرپيشين سياستگذاری در وزارت خارجه آمريکا، گفت ايالات متحده بايد رژيم ايران را به خاطر مداخلاتش در خاورميانه نيز مورد اعتراض قرار دهد. رژيم ايران تلاش مي کند يک معبر زمينی از مرز خود تا مديترانه از طريق عراق، سوريه و لبنان ايجاد کند. اين ها چيزهايی است که آمريکا بايد روی آنها متمرکز شود و هيچ ربطی هم به توافق اتمی ندارد.

سفير بلومفيلد در مورد نقض توافق اتمی توسط رژيم آخوندی گفت: عوامل اين رژيم در اروپا و آلمان به خاطر فعاليتهای مشکوک در زمينه غنی سازی اتمی به دام افتاده‌اند. مقاومت ايران گفته است اين رژيم سايتهای مخفی دارد. همين مقاومت بود که برای اولين بار برنامه اتمی رژيم ايران را کشف کرد و رئيس جمهور وقت آمريکا نيزبه اين امر اذعان کرده است.

وی افزود: رژيم ايران تلاش مي کند از توافق اتمی تقريباً به مانند يک گروگان سوءاستفاده کند و مانع هر واکنشی از جانب آمريکا يا هر کشور ديگری عليه سرکوب داخلی و مداخلاتش در عراق و سوريه و يمن و ساير کشورها شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here