سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مصاحبه با گابریل مارتینز براسسکو خبرنگار آرژانتینی و برملا شدن نقش رژیم ایران در جنایت تروریستی بوئیس آیرس

0 25
گابریل مارتینز براسسکو خبرنگار آرژانتینی و نویسنده کتاب «خودکشی‌شده، ترور قاضی آلبرتو نیسمن» در مصاحبه با سیمای آزادی، درباره برملا شدن دیدار وزرای خارجه سابق رژیم آخوندی و آرژانتین در سال ۲۰۱۱ در راستای امضای یک یادداشت تفاهم با هدف لاپوشانی نقش رژیم در جنایت تروریستی بوئنوس‌آیرس در سال ۱۹۹۴، گفت: «بخش پنهانی (مذاکرات)، شامل (تلاش برای) لغو پنج (حکم جلب) هشدار قرمز انترپل بود که به همکاری بین‌المللی برای دستگیری و استرداد مظنونان (رژیم) ایران به‌اتهام قتل در بمب‌گذاری آمیا فراخوان می‌دهد».

آرژانتین در سوریه تأیید کرد که هکتور تیمرمن وزیر خارجه سابق در ژانویه ۲۰۱۱ به سوریه رفته است تا با رژیم تهران درباره یک توافق مصونیت در رابطه با بمب‌گذاری مرکز آمیا در بوئنوس‌آیرس مذاکره کند. این دیدار توسط دیکتاتور سوریه بشار اسد و علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه وقت (رژیم) ایران میزبانی شد. تیمرمن و رئیس‌جمهور سابق کریستینا فرناندز همواره این دیدار را رد می‌کردند و اکنون با اتهام خیانت مواجهند.

هکتور تیمرمن وزیر خارجه سابق آرژانتین و علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه پیشین رژیم ایران 

بخش پنهانی، شامل (تلاش برای) لغو پنج (حکم جلب) هشدار قرمز انترپل است که به همکاری بین‌المللی فراخوان می‌دهد برای دستگیری و استرداد مظنونان (رژیم) ایران به‌اتهام قتل در بمب‌گذاری آمیا. محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران، محسن ربانی رایزن فرهنگی وقت (سفارت رژیم ایران) در بوئنوس آیرس، احمد وحیدی وزیر دفاع وقت (رژیم) ایران، احمدرضا اصغری دبیر سوم سفارتخانه (رژیم) ایران در آرژانتین و علی فلاحیان که وزیر اطلاعات (رژیم) ایران بود. در سال ۲۰۱۳ (رژیم) ایران و دولت آرژانتین یک یادداشت تفاهم را امضا کردند تا به‌همراه هم بر سر این بمب‌گذاری تحقیق کنند و دادگاه آرژانتین نتیجه گرفت که این یادداشت تفاهم ضد قانون اساسی است. اکنون رئیس‌جمهور سابق کریستینا فرناندز و وزیر خارجه او هکتور تیمرمن با محاکمه باتهام خیانت به‌خاطر مذاکره پنهانی بر سر توافق با رژیم ایران به‌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.