سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مصاحبه تونه کلام از اعضای هیئت پارلمان اروپا پس از سفر به آلبانی و دیدار از اشرف۳

0 38

مصاحبه تونه کلام، نایب‌رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا پس‌از سفر به آلبانی و دیدار با مجاهدان اشرفی

آن‌چه در کمپ جدید اپوزیسیون دمکراتیک ایران در تیرانا رخ داده یک معجزه است

بسیج دروغ‌پردازی و شیطان‌سازی رژیم علیه اپوزیسیون علامتی ازضعف و بهم‌ریختگی یک رژیم بسیار لرزان است

تونه کلام نایب‌رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا، طی مصاحبه‌ای درباره سفر هیأت نمایندگان پارلمان اروپا به تیرانا و دیدار آنها با مجاهدان اشرفی، گفت: «بسیار خوشحال شدم که توانستم از اپوزیسیون دمکراتیک ایران در کمپ جدید آنها در تیرانا در یکشنبه گذشته ۲۵ نوامبر بازدید کنم.

آنچه آنجا رخ داده است را باید به‌عنوان یک معجزه دید. ظرف یک سال، ساختمان‌های جدیدی بنا شده‌اند. ولی مهم‌تر این‌که به کمک حمایت‌های بین‌المللی شامل حمایت نمایندگان پارلمان اروپا در گروه دوستان ایران آزاد، این مبارزان آزادی توانسته‌اند از عراق خارج شوند، (آنها) ایران دمکراتیک را معرفی می‌کنند؛ ایرانی عاری از سلاح‌های اتمی، و مقید به برابری زن و مرد و توقف گسترش نظامی در خاورمیانه. ایران به یک آلترناتیو دمکراتیک نیازمندست و تنها آلترناتیو دموکراتیک رژیم فعلی که به کشتار ادامه می‌دهد و آنها را به زندان می‌اندازد،شورای ملی مقاومت ایران است.

از این‌رو ما در پارلمان اروپا تلاش خود را می‌کنیم تا توجهات را به این موضوع جلب کنیم که سیاست مماشات با رژیم فعلی به جایی نمی‌رسد و هیچ‌گاه نمی‌توان به توافق‌هایی که با دیکتاتوری‌ها صورت گرفته اعتماد کرد».

تونه کلام وضعیت ایران بعد از قیام دی‌ماه ۹۶ و استمرار اعتراضات را یک وضعیت انقلابی توصیف کرد و با اشاره به اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه قیام‌کنندگان، گفت:«در پارلمان اروپا و در اتحادیه اروپا به‌جای تلاش به استمالت از (رژیمی) که فاسد است و به خشونت ادامه می‌دهد، باید با مردم ایران باشیم که چهل سال تحت این دیکتاتوری وحشی زجر کشیده‌اند».

نایب‌رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا اضافه کرد:

«ما هم‌چنین در تیرانا متوجه شدیم که یک بسیج گسترده دروغ‌پردازی و شیطان‌سازی و اطلاعات دروغین توسط رژیم ایران در جریان است که از دست‌نشاندگان خود و خبرنگاران قلابی، شاهدین قلابی استفاده می‌کند تا تلاش کند القاء کند که اپوزیسیون ایران دمکراتیک نیست این بسیج شیطان‌سازی برای من علامتی است از ضعف و بهم‌ریختگی رژیم، چرا که آنها در وضعیت بسیار لرزانی قرار دارند، هر لحظه می‌تواند اتفاقی بیفتد که منجر به سرنگونی این رژیم بشود. از این‌رو فکر میکنم باید روی نقض حقوق بشر توسط آخوندها تمرکز کنیم، به‌جای گشتن دنبال ایراد و اشکال در اپوزیسیون دمکراتیک.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.