مشاور امنیت ملی آمریکا : رژیم ایران برای جلوگیری از صلح از تروریسم استفاده می کند+کلیپ

106
مکمستر-مک-مستر-بیروت-ایران-01-min

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود بمناسبت سی و چهارمین سالگرد بمبگذاری در مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت، سپاه پاسداران رژیم آخوندی را مسئول حمله تروریستی لبنان در سال ۱۳۶۲ دانست.

وی با اشاره به پاسدار دهقان وزیر دفاع کابینه اول آخوند روحانی گفت: «فرمانده سپاه پاسداران که حمله ۲۳ اکتبر را طراحی کرد، تا همین دو ماه پیش، وزیر دفاع (رژیم) ایران بود».

ژنرال مک‌مستر تأکید کرد: «رژیم ایران از اعمال تروریستی برای جلوگیری از صلح و برای ایجاد درد و رنج استفاده کرده است…». مک‌مستر گفت: «باید به‌خاطر داشته باشیم، فرمانده سپاه پاسداران که حملة ۲۳ اکتبر را طراحی کرد، تا همین دو ماه پیش، وزیر دفاع (رژیم) ایران بود. قاتلان که این حمله را انجام دادند، به فرماندهان ارشد حزب‌الله تبدیل شدند. به‌عنوان دلیلی برای سمبلیزه‌کردن لزوم مقابلة همة ما با هم، با (رژیم) ایران و عامل آن حزب‌الله، چند دقیقه بعد از حمله آن جنایتکاران به مقر تفنگداران، هم‌چنین مقر نیروهای حافظ صلح فرانسوی در نزدیکی آن‌را نیز مورد حمله قرار دادند و ۵۸ چترباز فرانسوی را کشتند…

ما باید یاد تفنگداران و دیگر زنان و مردان نظامی و چتربازان فرانسوی را با عمل خود گرامی بداریم؛ حملات کشتار جمعی که به فرمان سپاه پاسداران (رژیم) ایران صورت گرفت، مرگبارترین حملة غافلگیرکننده علیه آمریکایی‌ها از زمان پرل هاربر بود و تا حملة ۱۱ سپتامبر نیز همین‌طور باقی ماند. کسانی که در بیروت و ۱۱ سپتامبر جان باختند، باید همواره یک یادآوری از مسئولیت خطیر ما باشند برای شکست‌دادن شبکه‌های تروریستی که بی‌ثبات‌کردن خاورمیانه، جنایت علیه مردم و حمله به تمدن‌ها ادامه می‌دهند. چه تحت فرمان سپاه پاسداران باشد و چه گروه‌های تکفیری مثل القاعده و داعش، این گروه‌ها همگی دشمنان بشریت و همة کشورهای صلح‌دوست هستند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here