سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مریم رجوی: ‌فراخوان به حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز

0 46

مریم رجوی: ‌فراخوان به حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

تظاهرات کارگران نیشکر هفته تپه با حمایت معلمان و بازاریان و جوانان در شهر شوش

مریم رجوی، با درود به کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز گفت: شوش با فریاد کارگران و همبستگی و اعتصاب جوانان، معلمان و بازاریان به‌پاخاسته است. دشمن بیهوده تلاش می‌کند با سرکوب و دستگیری صدای کارگران محروم هفته تپه را خاموش کند، اما فریاد «گرسنه‌ایم گرسنه» کودکان شوش، وجدان هر انسانی را به قیام علیه آخوندهای ستمکار فرامی‌خواند.

مریم رجوی با فراخواندن عموم جوانان به‌ویژه در خوزستان به پشتیبانی از خیزش شوش و حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز، از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران و اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری خواست اقدام‌های سرکوبگرانه فاشیسم دینی حاکم بر ایران علیه کارگران را محکوم کرده و برای آزادی دستگیرشدگان دست به اقدام فوری بزنند.

روز یکشنبه ۲۷‌آبان (۱۸نوامبر) تظاهرات کارگران شجاع نیشکر هفت تپه در چهاردهمین روز اعتصاب آن‌ها، با حمایت گسترده بازاریان، معلمان، خانواده‌های کارگران، دانش‌آموزان شهر شوش برگزار شد. به دنبال تجمع معترضان در مقابل فرمانداری رژیم در شوش، نیروهای سرکوبگر حداقل دو تن از نمایندگان کارگران را بازداشت کردند. دست‌کم یکی از کارگران نیز بر اثر مضروب شدن توسط آدمکشان لباس شخصی مجروح شد.

تظاهرات گسترده کارگران نیشکر فولاد در روز یکشنبه بی‌اعتنا به حضور فشرده نیروهای سرکوبگر آغاز شد. در مسیر تظاهرات مغازه‌داران کسب و کار خود را تعطیل کردند و به تظاهرات پیوستند. تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: هفت تپه، فولاد، کنار هم می‌ایستیم تا آخر؛ فولاد، هفت تپه، پیوندتان مبارک؛ بازاری با غیرت حمایت حمایت؛ کارگر، معلم، اتحاد اتحاد؛ مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد؛ نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم؛ نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد؛ نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم؛ به خونه‌مون نمی‌ریم، حقمونو می‌گیریم؛ دشمن ما همین جاست دروغ می‌گن آمریکاست.

مردمی که به کارگران پیوسته بودند دست‌نوشته هایی در دستشان بود که بر روی آن نوشته شده بود: «من هم یک هفت تپه‌ای هستم».

در دست‌نوشته‌های کارگران نوشته بود: به قراردادهای غیرقانونی کار پایان دهید دست از استثمار کارگران بردارید؛ یک بچه گرسنه وعده سرش نمی‌شه؛ من فقط یک کارگرم، اراذل و اوباش نیستم؛ من وطنم را دوست دارم فقط بچه من گرسنه است؛

نماینده کارگران با اشاره به تهدیدهای نیروهای سرکوبگر گفت: اگر من هم مردم، حق ندارید مرا دفن کنید. باید تابوت مرا به اعتصاب بیاورید مرده من هم فریاد می‌زند: «نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم». انبوه جمعیت با تکرار این شعار بر عزم جزم خود برای ادامه اعتراضاتشان تأکید کردند.

در همین حال کارگران دلیر فولاد اهواز نیز برای دومین هفته به اعتصاب خود در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مطالباتشان ادامه دادند و همبستگی خود را با کارگران نیشکر هفته تپه ابراز کردند. آن‌ها در مسیر تظاهرات از کارخانه به سمت استانداری رژیم در اهواز شعار می‌دادند: این‌همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی؛

استاندار و فرماندار همدست این مافیا؛ نیشکر هفت تپه ما هستیم ما هستیم، کنار هم می‌ایستیم؛ کشور ما دزدخونه است‌، توی جهان نمونه است؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷ آبان ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸)

لینک به سایت منبع مریم رجوی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.