مریم رجوی: پاسداران را از کشورهای منطقه و رژیم آخوندی را از سازمان همکاری اسلامی اخراج کنید

283

مریم رجوی: پاسداران را از کشورهای منطقه و رژیم آخوندی را از سازمان همکاری اسلامی اخراج کنید

شنبه شب ۱۳خرداد (۳ژوئن) جلسه‌یی به‌مناسبت ماه رمضان زیر عنوان همبستگی ادیان علیه افراطی‌گری در مقر مرکزی شورای ملی مقاومت ایران در شمال پاریس (اورسور اواز) با حضور خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و شمار زیادی از شخصیتهای برجسته از سوریه، یمن، فلسطین، اردن و الجزایر برگزار شد.

خانم رجوی، ضمن ابراز تأسف از پریشانی و گسستگی مبتلا به ملتهای‌ خاورمیانه و شمال آفریقا همه مسلمانان، اعم از اهل سنت یا شیعیان را به وحدت و ایستادگی در مقابل نظام ولایت فقیه حاکم بر ایران که دشمن مشترک همه ملتهای منطقه و کانون جنگ‌افروزی و صدور بنیادگرایی به کشورهای منطقه است، فراخواند.

وی یک ابتکار سه‌وجهی را پیشنهاد کرد و همه کشورهای منطقه را به حمایت از این راه‌حل فراخواند: گذاشتن پاسداران در لیستهای تروریستی، اخراج رژیم ایران از کنفرانس اسلامی و واگذاری کرسی ایران به مقاومت ایران و به‌رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران برای سرنگونی ولایت‌فقیه و کسب آزادی.

خانم رجوی همه مسلمانان را به همبستگی بر اساس نفی دین اجباری و اجبار دینی و ایستادگی در مقابل ولایت فقیه حاکم بر ایران یعنی دشمن مشترک همه ملتهای‌ منطقه فراخواند وی تصریح کرد: روح اسلام از هرچه اجبار، اکراه و ممنوعیت تحمیلی است، بری و بیزار است. از حجاب اجباری تا واداشتن مردم به روزه و نماز با شلاق و ارعاب تا جلوگیری از احداث مساجد اهل سنت و به‌خصوص حکومت تحمیلی با سوء‌استفاده از نام خدا و اسلام.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران از مواضع کنفرانس سران عربی، اسلامی-آمریکایی در ریاض و تأکید آنها بر این‌که سرچشمه تروریسم و جنگ‌افروزی و بنیادگرایی در منطقه رژیم ولایت فقیه است، استقبال کرد و گفت: این جهت‌گیری صحیح اکنون باید بتواند جنگ‌افروزی و خونریزی این رژیم را متوقف کند.

وی با اشاره به این‌که توسل گاه و بیگاه نظام ولایت فقیه به ماسک میانه‌روی طی ۳۸سال گذشته هیچ تغییری را به‌دنبال نداشته، تصریح کرد: سیاست ثابت این رژیم در دوران حاکمیتش نقض حقوق‌بشر و اختناق وحشیانه در داخل کشور و سلطه‌جویی، اشغالگری و رواج ارتجاع و فرقه‌گرایی تحت نام اسلام در سطح منطقه، بوده است.

از همین رو با ابقای روحانی شیاد در پست ریاست‌جمهوری در چهار سال آینده نیز سیاست سلطه‌جویی و اشغالگری در منطقه ادامه خواهد یافت و تنها تفاوت این است که این انتخابات قلابی باعث شقه و شدت یافتن بحران در رأس رژیم و جنگ قدرت در درون آن شده و راه برای سرنگونی آن هموارتر شده است.

شمار بالایی از مقامات ارشد اپوزیسیون سوریه و شخصیتهای سیاسی از دیگر کشورهای اسلامی همچنین رهبران مسلمانان فرانسه که در کنفرانس بزرگ همبستگی ادیان علیه افراطی‌گری شرکت داشتند به سخنرانی پرداختند. از جمله: نذیر حکیم، مدیر کل ائتلاف؛ نصر الحریری، رئیس هیأت مذاکرات سوریه؛ هیثم مالح، رئیس کمیسیون قانون ائتلاف؛ جرج صبرا، رئیس شورای ملی اپوزیسیون؛ تغرید الحجلی، ؛ وزیر سابق فرهنگ و امور خانواده در دولت موقت سوریه؛ محی الدین بنانه، وزیر سابق آموزش و پرورش در دولت موقت سوریه و جمع کثیری از شخصیتهای سوری مقیم پاریس.

علاوه بر دومینیک لوفور نماینده مجلس ملی فرانسه؛ سیداحمد غزالی، نخست‌وزیر سابق و انیسه بومدین، اسلام شناس از الجزایر؛ شیخ تیسیر التمیمی، قاضی‌القضات سابق فلسطین؛ ولید عساف وزیر سابق و نماینده پارلمان از سوی هیأت پارلمانی فلسطین و محمد الحاج از سوی هیأت پارلمانی اردن؛ انور مالک نویسنده و گزارشگر سابق سوریه در اتحادیه عرب، خلیل مرون، مدیر مسجد اوری و رئیس کمیته مسلمانان فرانسه برای دفاع از حقوق اشرفیان؛ داهو مسکین، دبیرکل شورای امامان فرانسه و رئیس کمیته مسلمانان فرانسه علیه افراط‌گرایی و برای حقوق‌بشر؛ تراوه مودیبو، رئیس فدراسیون مسلمانان سرژی؛ عبدالله خلف، هماهنگ‌کننده جریان سعد حریری در فرانسه؛ اسماعیل خلیل الله وکیل الجزایری؛ عبدالوحود گورو، اسلام شناس فرانسوی؛ استاد جلال گنجه‌ای، مسئول کمیسیون مذاهب و آزادی ادیان شورای ملی مقاومت ایران؛ در میان سخنرانان بودند.

یک نمایشگاه از تصاویر شش سال مقاومت شجاعانه مردم سوریه از یک‌سو و فجایع تکاندهنده و جنایتهای رژیم ایران و هم‌پیمانان آن در این کشور مورد توجه بسیار شرکت کنندگان در این جلسه قرار گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳خرداد ۱۳۹۶ (۳ژوئن ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here