مریم رجوی در جشن سال نوی میلادی در اورسورواز

201

روز ۸ ژانویه، جشن سال نو میلادی با حضور شخصیت های سیاسی، منتخبان ، حامیان و دوستان فرانسوی مقاومت در اورسورواز برگزار شد.

به‌مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور برگزیدة مقاومت و شرکت شخصیت‌های سیاسی، منتخبان، شهرداران و حامیان فرانسوی مقاومت ایران برگزار شد.
در این گردهمایی که شمار بسیاری از شهروندان و نمایندگان انجمن‌های فرانسوی نیز در آن حضور داشتند، تعدادی از شخصیت‌های شرکت‌کننده با ایراد سخنانی، بر حمایت خود از مبارزة مردم و مقاومت ایران برای برقراری آزادی و دموکراسی تأکید کردند. سخنرانان از جمله عبارت بودند از: دومینیک لوفور معاون گروه سوسیالیست در مجلس ملی و رئیس کمیتة پارلمانی برای ایران دموکراتیک، ژان-پیر مولر رئیس گروه اپوزیسیون در شورای استان وال دواز و شهردار مانی آن وکسن، اسقف ترقی‌خواه فرانسوی ژاک گایو، انیسه بومدین بانوی اول پیشین الجزایر، ژان-پیر برار نمایندة پیشین مجلس ملی فرانسه، فرانسوا کلکومبه بنیان‌گذار سندیکای قضات فرانسه ، ژان-پیر بکه شهردار پیشین اور سور اوآز، برونو ماسه شهردار ویلیه آدام، کلود گریگر شهردار آنیر سور اواز و سیلوی فاسیه شهردار لوپن.

در این مراسم، مریم رجوی گفت:

بهترین تبريكاتم را برای سال ۲۰۱۷ به شما تقديم مي‌كنم. امیدوارم كه سالي مملو از سلامتي و خوشبختي داشته باشيد و براي جهان سالي سرشار از صلح و برادري آرزو مي‌كنم.

سال ۲۰۱۶، سالی پر از تحولات مهم بود، لحظات شادي و لحظات غم‌انگيز.

(در این سال) تروريسم در چند نوبت مردم فرانسه و هم چنین اروپا و جهان را مورد هجوم قرار داد. حملات بیرحمانه‌یی كه همه ما را منقلب کرد، به ویژه در شهر نيس با ۸۶ قرباني و در نزديكی شهر روآن با ترور پدر امل و نیز در برلین به هنگام جشن میلاد مسیح. در تمام این موارد، ما در كنار مردم فرانسه بوده و هستيم و اين اعمال وحشيانه را که خلاف تعاليم اسلام است، قاطعانه محكوم مي‌كنيم.

ما همچنين به خاطر از دست دادن تعدادی از دوستان عزیزمان در این سال، غمگین هستیم. دوستانی هم چون: ژوزت، ميشل لژه، آني بواسي، آقاي هرناندز و ويكتور گولوتاي عزيزمان

مردم و مقاومت ايران هرگز این زنان و مردان با شرف را که نامشان برای همیشه د رتاریخ ما نقش بسته فراموش نمی‌کنند.

اما سال ۲۰۱۶ به‌طور خاص سال پيروزي اشرفيها و مقاومت بر رژيم، به خاطر موفقيت انتقال آنها از كمپ ليبرتي به اروپا و به طور خاص آلباني بود. مي‌دانيد كه رژيم آخوندها و همدستانش در عراق همه چيز را تدارك ديده بودند تا از يك سو به كشتار بزرگ در ليبرتي مبادرت كنند و از سوي ديگر از خروج شماري از مجاهدين با پرونده سازيهاي جعلي جلوگيري كنند. اما ما توانستيم اين توطئه ها را خنثي كنيم و همه اعضای مجاهدين را صحيح و سالم، خارج كنيم.

دوستان عزيز،

همه اينها قبل از هر چيز به يمن مقاومت اشرفيها عملي گرديد. اما حمايت و وفاداري شما و همه حاميان و دوستان مقاومت لازمه بارور شدن و موثر واقع شدن آن پايداري و مقاومت بود. به اين ترتيب صفحه جديدي از تاريخ مقاومت ايران و رويايي با فاشيسم ديني شروع مي‌شود.

واضح است كه حل و فصل مسائل استقراري ۳۰۰۰فر كه در فاصله كوتاهي به آلباني رفته‌اند و همه اموالشان را در عراق به‌جاي گذاشته اند، امر ساده‌یی نيست و تامين مالي آن براي مقاومتي كه تنها نقطه اتكاء‌اش مردمند، كار بسا دشواري است. اين تلاشي است كه زمان مي‌خواهد و انرژي بسيار. يكي از مسائل جدي، رسيدگي به مسائل پزشكي است چرا كه آنها مدت زيادي از آن در حد ضروری، محروم بودند. اما ما با حمایتهای تک تک شما و سایر دوستانمان بر این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

سال ۲۰۱۶، همچنين سالي پر از حوادث مهم در داخل ايران بود. یک فایل صوتی از مكالمات آقاي منتظري قائم‌مقام معزول خمینی در باره قتل عام سال ۶۷ فاش شد. او خميني و اعضاي كميته مرگ درگير در قتل عام زندانيان سياسي را «بزرگترين جنايتكاران تاريخ » خوانده بود. به دنبال این ماجرا جنبش دادخواهي زندانیان قتل‌عام شده در كشور گسترش یافت. زندانيان سياسي شجاعانه از درون سلولها صدايشان را بلند كردند، خانواده هاي مجاهدان قتل‌عام شده جرئت كردند كه رژیم را مورد حسابرسي قرار دهند و به این دلیل بحرانهای رژیم افزایش یافت. چرا كه مسئولين اين جنايات در حال حاضر همانهايي هستند كه در ايران هنوز حاكمند.

ما مصمم هستيم كه اين مبارزه را تا محاكمه مسئولين اين جنايت وحشتناك پیش ببریم. اين برنامه‌یی بسيار وسيع است. ما خواستار پايان دادن به اعدامها در ايران هستيم. ما از كساني كه با ملاها معامله می‌كنند می‌خواهیم كه روابط خود را به توقف اعدام در ايران مشروط كنند.

در سال۲۰۱۶، هم چنین هزاران تظاهرات، اعتصاب و تجمعات مختلف در ایران به وقوع پیوست: كارگراني كه حقوقشان پرداخت نشده است، بازنشستگان، معلمين، پرستارانی كه زير خط فقر هستند. در تظاهرات به مناسبت سالروز تولد كوروش كبير كه بنيانگذار اولين بيانيه حقوق بشر است، هزاران تظاهرکننده خواستار پايان ديكتاتوري شدند. چند هفته پيش به مناسبت روز دانشجو، تظاهركنندگان در دانشگاه‌ها خواستار آزادي زندانيان سياسي شدند و برخي از آنها از رژيم در زمينه‌هاي: قتل عام ۶۷، قتل‌هاي زنجيره‌یی روشنفكران و ادامه بيهوده جنگ ايران و عراق حسابرسي كردند و به طور خاص دخالتهاي پاسداران رژيم و مزدورانش در سوريه را محکوم کردند.

سال ۲۰۱۶ سال سخت و تراژيكي براي مردم سوريه بود. اما تراژدي حلب، جهان را با واقعيت نقش تيره رژيم آخوندی رو به رو کرد. همگان فهميدند كه رژيم تهران مانع اصلی صلح در سوريه است. اين پاسداران و شبه نظاميان بيرحم آنها هستند كه عوامل اصلی كشتار و جنايت غير نظاميان می‌باشند. همگان فهميدند كه هدف اين دخالت، مبارزه با داعش نيست بلكه حفظ بشار اسد در حاكميت است

امروز نيز اين رژيم آخوندي است كه بازنده بزرگ آتش بس در سوريه است و با تمام قوا در جهت نقض اين آتش بس خرابکاری مي‌كند. مردم حلب شجاعت و پايداري بی‌مانندی را از خود نشان دادند با این نبرد، رژیم ملاها بیش از پیش در باتلاق جنگ سوریه فرو رفت و این مساله تبدیل به یکی از مهم‌ترین بحران‌های رژیم آخوندی شد. اميدواريم كه خواست مردم سوریه برای پایان یافتن ديكتاتوري بشار اسد محقق شود و دمكراسي و صلح را در اين كشور برقرار سازد. راه حل پایدار این مشکل، اخراج سپاه پاسداران و شبه نظاميان تحت امر آنها از جمله حزب الله از سوريه است.

سال جدید، سالی مملو از ناشناخته‌ها خواهد بود. اميدواريم كه در برگیرنده حوادث خوب براي مردم منطقه و مردم ايران و صلح و امنیت برای فرانسه و همه جهان باشد.

باید این نبرد برای آزادی در ایران و منطقه را ادامه داد و ما قطعا می توانیم با هم و به کمک هم این کار را انجام دهیم. نباید تسلیم شد شرایط مشکل است اما تا همین حالا هم ما موفق شده‌ایم و با هم ادامه خواهیم داد.

دوستان عزيز،

مي‌خواهم بار ديگر از بابت همه آنچه كه براي مقاومت كرديد تشكر كنم و براي شما سالی سرشار از خوشبختي و صلح آرزو می‌کنم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here