مرگ مشکوک یک پناهجوی ایرانی در استرالیا- فراخوان به اقدام عاجل بین المللی برای حل بحران پناهجویان ایرانی در استرالیا

123

روز دوشنبه ۱۶مرداد (۸ اوت) جسد یک پناهجوی ایرانی به نام حامد شمشیری پور، در اردوگاه پناهجویان مانوس پیدا شد. بنا به گزارش رسانه های استرالیایی آثار جراحت در بسیاری از نقاط بدن این پناهجو مشاهده شده است.

استرالیا با نقض استانداردهای به رسمیت شناخته شده پناهندگی، این پناهجویان را که از جهنم سرکوب و فقر و فساد آخوندی گریخته اند به این اردوگاه در جزایر پاپوآ گینه نو فرستاده است و شرایط ضد انسانی به آنها تحمیل کرده است.

مقاومت ایران ضمن تسلیت به خانواده و دوستان آقای شمشیری و همدردی با پناهجویان ایرانی در اردوگاه مائوس، و با تأکید بر اینکه دولت استرالیا مسئول امنیت پناهجویان و پناهندگان است، جامعه جهانی به ویژه کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت بدرفتاری استرالیا با پناهجویان و اخراج آنها از خاک این کشور که نقض آشکار کنوانسیونها و معاهدات بین المللی است فرا ‌می‌خواند و از آنها می خواهد با اعطای حق پناهندگی به این پناهجویان، اجازه ندهند آنان در خارج از حاکمیت رژیم آخوندی نیز با فقر، گرسنگی و خطر مرگ مواجه باشند.

مقاومت ایران پارلمان، احزاب سیاسی و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگان در استرالیا را به اقدام فوری برای حل این بحران انسانی و تضمین حقوق پناهجویان فراخوانده و از عموم ایرانیان مقیم استرالیا می خواهد به یاری این هموطنان برخیزند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸مرداد ۱۳۹۶ (۹ اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here