سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مردم آمریکا باید نسبت به نفوذ رژیم ایران در مطبوعات امریکا هوشیار باشند- به قلم سرهنگ مارتین ۱۲ فوریه ۲۰۱۷

0 28

بسیاری از خبرها که در سال ۲۰۱۶ مهم به نظر می‌رسید و توجهات زیادی را هم به خود جلب کرد، مشخص شد که مملو از اطلاعات غلط بودند. آنچه برای امریکا زنگ خطر است، شخصیت‌های دروغینی هستند که دولت‌های خارجی برای جاسوسی و تأثیرگذاری روی سیاست خارجی امریکا ایجاد می‌کنند.

ایران اولین مثال است. با تحلیف پرزیدنت ترامپ دوران طلایی نفوذ داخلی آن بسر آمده است. وفاداران تهران دیگر دسترسی تعیین‌شده به وزارت خارجه و شورای امنیت ملی را ندارند؛ اما این بدین معنی نیست که شبکه جاسوسان ایران و مأمورین آن در امریکا کار پخش اخبار دروغ را متوقف خواهند کرد.

به‌عنوان کسی که باید با تهدید تروریسم مقابله می‌کردم، اهمیت چنین هوشیاری را متوجه هستم.

برای مثال رژیم ایران موفق شده است از طریق یکی از جاسوسان خودش بنام «مسعود خدابنده» تحت عنوان at Middle East Strategy Consultants Director فقط در سال ۲۰۱۶ در «سایت هافینگتون پست» ۹ مقاله منتشر کند؛ که ۷ عدد آن اطلاع پراکنی دروغ و شیطان سازی علیه اپوزیسیون اصلی رژیم «ام ای کی» (سازمان مجاهدین خلق ایران) بود.

مجاهدین معتقدند که رژیم ایران به‌عنوان سرمنشأ بنیادگرایی اسلامی و اولین دولت حامی تروریسم بین‌المللی، باید تغییر کند. «ام ای کی» متعهد به برقراری یک دولت دمکراتیک در ایران است که در آن، دین از سیاست جدا باشد. به همین دلیل دولت افراطی حاکم در تهران، دلیل خوبی دارد که نگران ام یی کی باشد.

یک گزارشی که به خواست پنتاگون تهیه‌شده و توسط کتابخانه کنگره منتشر شد، نگاه نگران‌کننده‌ای به عملیات وزارت اطلاعات ایران، درست در اینجا دارد.

این گزارش می‌گوید: وزارت اطلاعات ایران، اعضای سابق مجاهدین خلق را در اروپا عضوگیری کرده و از آن‌ها برای انتشار اطلاعات دروغ علیه مجاهدین استفاده می‌کند. در بین کسانی که گزارش پنتاگون از آن‌ها اسم می‌برد، «مسعود خدابنده» و همسر انگلیسی او بنام «ان» می‌باشد. آن‌ها به‌عنوان یک سرمایه تا قبل از انتشار سایت ایران اینترلینک علیه اپوزیسیون بر طبق دستور تهران، توسط وزارت اطلاعات در اواسط دهه ۹۰ عضوگیری شده بودند.

وزارت اطلاعات رژیم ایران تلاش می‌کند با بکار گیری شیوه‌های ترور شخصیت و حتی تهدید و ارعاب پارلمان ترها و خبرنگارانی که نسبت به اپوزیسیون دید مثبت دارند، آن‌ها را به سکوت وادارد و یا اینکه برای تغییر سیاست امریکا و اروپا به نفع ادامه بقای رژیم آن‌ها را به خدمت بگیرد.

وزارت اطلاعات رژیم ایران اخیراً تلاش کرد از طریق همسر «خدابنده»، یک سیاستمدار انگلیسی را به شیوه ترور شخصیت ساکت کند. وی که در «هافینگتون پست» تحت نام «ان خدابنده» برخی از مقاله‌های «مسعود خدابنده» را coauthor می‌کند، نامه‌ای را خطاب به «بارونس هما افشار» از مجلس اعیان انگلیس در ایران اینترلینک منتشر کرد که در آن «لرد دیوید آلتون» را فقط به دلیل این‌که از اپوزیسون رژیم ایران مجاهدین خلق حمایت کرده است، بدون ارائه هیچ دلیلی در بین سایر اتهامات، متهم به دریافت پول از مجاهدین می‌کند ولی سینگلتون نمی‌تواند هیچ مدرکی برای اتهاماتش ارائه کند.

«لرد آلتون» در تمام سالیان عمرش مدافع حقوق بشر در پارلمان انگلیس و پرفسور «دانشگاه سنت جان مور» در لیورپول است. وی نشان‌ها و جوایز بسیاری کسب کرده است. اخیراً به دلیل تعهدش به ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر مفتخر به دریافت جایزه «سنت توماس مور» شده است.

در سال ۲۰۱۴ کمپانی «آی سایت و شرکا» یک کمپین جاسوسی سه‌ساله‌ای که منشأ آن رژیم ایران بود را کشف کردند که کار و برنامه دقیقی از آژانس خبری جعلی، حساب‌های قلابی سایت‌های اجتماعی و هویت‌های قلابی روزنامه‌نگاری برای گول زدن قربانیان خودش در امریکا، اسرائیل و مکان‌های دیگر داشت.

Middle East Strategy Consultants به نظر می‌رسد از همان ابتدا قلابی بوده است. تحقیقات «کمپانیPublic record» نشان می‌دهد که این کمپانی تا قبل از این‌که در سال ۲۰۱۳ منحل شود فقط برای مدت کوتاهی وجود داشته است؛ اما هافینگتون کماکان از «مسعود خدابنده» به‌عنوان مدیر این کمپانی نام می‌برد.

قابل‌ذکر است که شرکت خدمات دهنده همه وب سایت‌های «خدابنده» مانند:

mesconult.com, Iran-Interlink and khodabandeh.org

شرکتی است بنام «راوند سایبرتک» که به گزارش «استند فور پیس» (یک سازمان بین‌الادیان مسلمان و یهودی می‌باشد) توسط رژیم ایران اداره می‌شود.

یک گزارش تحقیقی بسیار جالب و مستدل توسط American Enterprise Institute تحت عنوان From Iran Cyberthreat From Iran Growing

اطلاعات بیشتری از «راوند سایبرتک» در ارتباط با رژیم ایران منتشر کرده است.

پروفایل «خدابنده» در «هافینگتون پست»، وی را همچنین «مشاور دولت عراق» معرفی می‌کند. ارتباط آن‌ها با عراق چیزی نیست جز تلاش‌های مستمر این زوج برای توجیه هفت قتل‌عام اعضای مجاهدین در کمپ‌های اشرف و لیبرتی در عراق و به‌عنوان یک پادوی سفیر رژیم ایران در عراق بنام دانایی فر که از فرماندهان نیروی تروریستی قدس بود. «طاهر بومدرا» به‌عنوان «رییس دفتر حقوق بشر سازمان ملل در عراق» به من گفت که یک‌ بار «سفارت رژیم ایران در بغداد»، «خدابنده» را به‌ عنوان مترجم انگلیسی از طرف سفارت به وی معرفی کرده است. در اینترنت تصاویر زیادی از «خدابنده» منتشرشده است که وی در سال ۲۰۱۱ از فرمانده نظامی دیالی که به اعضای بی‌ دفاع مجاهدین در کمپ اشرف حمله نمود و ۳۶ تن را کشت، تشکر می‌کند.

در سال ۲۰۱۰ تعدادی از مأمورین رژیم ایران تحت عنوان خانواده ساکنان با کمک سفارت رژیم و ارتش عراق ۳۰۰ بلند گو اطراف کمپ اشرف نصب‌کرده بودند که شبانه‌ روز به مدت دو سال با سال گوش‌ خراش تهدید و فحش و ناسزا به داخل کمپ پخش و ساکنان را شکنجه روانی می‌کردند. «همسر خدابنده» نیز در تأیید این شکنجه روانی ساکنان در محل بلندگوها حضور داشت با انتشار عکس‌هایش در زیر بلندگوها تبلیغ آن را می‌کرد.

اکنون زمان آن رسیده است که رسانه‌های معتبر آمریکایی از جاسوسان رژیمی که حامی تروریسم است و نسبت به جمعیتش بالاترین رقم اعدام در دنیا را دارد فاصله بگیرند.

حق مردم آمریکا نیست توسط اخبار و اطلاعات دروغین مأمورین اطلاعات چنین رژیمی گمراه شوند.

سرهنگ وز مارتین (آمریکا) افسر سابق ضد تروریسم و حفاظت نیروی تمام نیروهای ائتلاف در عراق بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.