محکومیت حضور آوایی جنایتکار در شورای حقوق بشر توسط نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در ژنو

7
بیانیه هیئت آمریکا در شورای حقوق بشر

دفتر نمایندگی آمریکا در مقر اروپایی ملل متحد در ژنو، بیانیه هیئت امریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره حضور و سخنرانی علیرضا آوایی قاتل ۶۷ و وزیر دادگستری رژیم در اجلاس شورای حقوق بشر را منتشر و اعلام کرد.

ما از اینکه علیرضا آوایی، کسی که مسئول اعدام‌های خودسرانه و بازداشت‌های سیستماتیک ایرانیان بی گناه است، برای سخنرانی در اجلاس ۳۷ ام شورای حقوق بشر آمده نگرانیم. چنین ناقضین حقوق بشر نباید از شورای حقوق بشر، به عنوان یک تریبون برای مخدوش کردن ارزش‌های بنیادینی که این شورا برای دفاع از آن تأسیس شده استفاده کنند.

متن بیانیه بدین قرار است:

بیانیه هیئت آمریکا در شورای حقوق بشر 

محکومیت حضور و سخنرانی وزیر دادگستری رژیم آخوندها

از آمران قتل عام ۶۷ و عامل دستگیری و شکنجه معترضان 

در قیام مردم ایران

آمریکا از شنیدن این که رژیم ایران وزیر دادگستری خود علیرضا آوایی را برای سخنرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌فرستد برآشفته ونگران است. علیرضا آوایی وزیر حکومت ایران از آمران اعدام‌های خودسرانه در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی (سال ۶۷) در ایران بود. وی همچنین به عنوان رئیس دادگستری تهران و وزیر دادگستری فعلی رژیم ایران، بر دستگیری‌های خودسرانه سیستماتیک و بازداشت ایرانیانی که در فعالیت صلح آمیز سیاسی شرکت می‌کنند نظارت دارد و آنها را در زنجیره‌ای از زندان‌های بدنام برای شکنجه و عدم دسترسی به درمان که منجر به مرگ‌های مشکوک زندانیان شده است، زندانی می‌کند.

وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران به حق توسط شورای حقوق بشر کماکان مورد انتقاد قرار می‌گیرد و باید بیش از این هم انتقاد شود. ما به عنوان اعضای سازمان ملل باید یک صدا برای محکوم کردن ناقضان حقوق بشر که قصد دارند از شورای حقوق بشر به عنوان یک تریبون برای مخدوش کردن نقش خود یا ارزش‌های بنیادینی که این ارگان برای دفاع از آن تأسیس شده است استفاده کنند، اقدام کنیم

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here