سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

محکومیت جهانی آزمایش موشکی حکومت ایران وتأکید بر لزوم مقابله با آن 

0 14

ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا آزمایش موشکی رژیم آخوندی را نقض قطعنامه۲۲۳۱شورای امنیت دانست و بر لزوم مقابله با تروریسم و مداخلات منطقه‌یی این رژیم تأکید کرد.

ژنرال متیس با اشاره به مداخلات رژیم در کشورهای مختلف منطقه افزود:«شما مشاهده کرده‌اید که این رژیم در سوریه برای ابقای یک قاتل در قدرت چه کرده است. اگر (حمایت) رژیم ایران نبود، امروز (اسد) در قدرت قرار نداشت».

وی هم چنین گفت:«(حکومت) ایران به طور مستمر به اقداماتی دست می‌زند که مردم (این کشور) را در وضعیت بدتری قرار می‌دهد».

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا طی پیامی درباره تازه‌ترین آزمایش موشکی رژیم آخوندی، گفت: «خزانه‌داری قویاً برنامه فعال موشک بالستیک رژیم ایران را هدف قرار داده و قصد دارد به‌نحوی تهاجمی، اختیارات تحریمی‌مان را علیه تمام کسانی که درگیر فعالیت‌های ممنوعه می‌شوند، اعمال کند».

هم‌چنین وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد: «چند روز پیش، ایالات متحده شواهد توسعه و تکثیر موشکی جاری رژیم ایران را فاش کرد. (اکنون)… این رژیم یک موشک بالستیک دیگر را پرتاب و آزمایش کرد که قادر است به بخش‌هایی از اروپا و هر جایی در خاورمیانه برسد. خطر تشدید رو به افزایش می‌گذارد».

شورای امنیت ملی آمریکا نیز در پیامی، تأکید کرد: «رژیم بی‌پروای (حاکم بر) ایران به‌جای تمرکز بر (وضعیت) مردم ایران و بهبود زندگی آنها، میلیون‌ها دلار را خرج موشک‌های خود می‌کند».

سناتور مارکو روبیو کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری آمریکا، آزمایش جدید موشکی حکومت آخوندی را خطرناک دانست و آن‌را محکوم کرد.

سناتور روبیو با اشاره به بازگشت تحریم‌ها علیه رژیم، به گسترش تحریم‌ها علیه رژیم توسط کنگره آمریکا فراخوان داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.