سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

محکومیت آزمایش موشکی حکومت ایران توسط دولت‌های فرانسه، آلمان و کوزوو

0 21

دولت فرانسه آزمایش موشکی حکومت آخوندی را محکوم و تاکید کرد: «برنامه بالستیک (رژیم) ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد سازگار نیست».

وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای، نوشت: «فرانسه نگران پرتاب موشک بالستیک میان‌برد توسط (رژیم) ایران در روز شنبه گذشته است و این اقدام تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده را محکوم می‌کند.

فرانسه خاطرنشان می‌سازد که برنامه بالستیک (رژیم) ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد سازگار نیست».

در ادامه این بیانیه، آمده است: «(فرانسه) (رژیم) ایران را به توقف فوری همه فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل تسلیحات اتمی از جمله پرتاب‌هایی که از تکنولوژی موشک‌های بالستیک استفاده می‌کنند فرا می‌خواند».

دولت آلمان آزمایش موشکی رژیم آخوندی را به عنوان نقض قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان، گفت: «دولت آلمان تازه‌ترین آزمایش موشکی میان‌برد توسط (رژیم) ایران را محکوم می‌کند. این (اقدام) با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان است و تنش‌ها در منطقه را تشدید می‌کند. آلمان (رژیم) ایران را فرا می‌خواند که (از چنین اقداماتی) خودداری کند».

وزارت خارجه جمهوری کوزوو در پیامی نگرانی عمیق خود را نسبت به آزمایش موشکی رژیم آخوندی ابراز کرد، و گفت: «(این آزمایش موشکی)…، تهدیدآمیز و با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان است. ما (رژیم) ایران را به رعایت قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد و پایان دادن به تحریکاتی فرا می‌خوانیم که حفاظت منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد. ما از بیانیه وزارت خارجه آمریکا حمایت می‌کنیم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.