محکومیت آزمایش موشکی حکومت ایران توسط دولت‌های فرانسه، آلمان و کوزوو

5

دولت فرانسه آزمایش موشکی حکومت آخوندی را محکوم و تاکید کرد: «برنامة بالستیک (رژیم) ایران با قطعنامة ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد سازگار نیست».

وزارت خارجة فرانسه با صدور بیانیه‌ای، نوشت: «فرانسه نگران پرتاب موشک بالستیک میان‌برد توسط (رژیم) ایران در روز شنبة گذشته است و این اقدام تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده را محکوم می‌کند.

فرانسه خاطرنشان می‌سازد که برنامة بالستیک (رژیم) ایران با قطعنامة ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد سازگار نیست».

در ادامة این بیانیه، آمده است: «(فرانسه) (رژیم) ایران را به توقف فوری همة فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل تسلیحات اتمی از جمله پرتاب‌هایی که از تکنولوژی موشک‌های بالستیک استفاده می‌کنند فرا می‌خواند».

دولت آلمان آزمایش موشکی رژیم آخوندی را به عنوان نقض قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجة آلمان، گفت: «دولت آلمان تازه‌ترین آزمایش موشکی میان‌برد توسط (رژیم) ایران را محکوم می‌کند. این (اقدام) با قطعنامة ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان است و تنش‌ها در منطقه را تشدید می‌کند. آلمان (رژیم) ایران را فرا می‌خواند که (از چنین اقداماتی) خودداری کند».

وزارت خارجة جمهوری کوزوو در پیامی نگرانی عمیق خود را نسبت به آزمایش موشکی رژیم آخوندی ابراز کرد، و گفت: «(این آزمایش موشکی)…، تهدیدآمیز و با قطعنامة ۲۲۳۱ شورای امنیت ناهمخوان است. ما (رژیم) ایران را به رعایت قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد و پایان دادن به تحریکاتی فرا می‌خوانیم که حفاظت منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد. ما از بیانیة وزارت خارجة آمریکا حمایت می‌کنیم».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here