محکومیت آخوندها به‌عنوان نخستین حکومت حامی تروریسم در جهان درکنگره امریکا

5
کنگره آمریکاجلسه استماع در زیرکمیته تروریسم به ریاست قاضی تد پو

کنگره آمریکا:

جلسه استماع در زیرکمیته تروریسم به ریاست قاضی تد پو

محکومیت تروریسم دیکتاتوری آخوندی

به‌عنوان نخستین حکومت حامی تروریسم در جهان

هماهنگ‌کنندة امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا:

رژیم ایران هم‌چنان حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان است

این رژیم هر سال یک میلیارد دلار 

را برای حمایت از عوامل تروریستش خرج می‌کند

نیتان سیلز:

روز ۳۰ ژوئن مقام‌های آلمان

یک مقام رژیم ایران تحت پوشش دیپلماتیک را

به‌خاطر نقش او در توطئه تروریستی برای بمب‌گذاری

در یک گردهمایی سیاسی در پاریس دستگیر کردند

طی یک جلسة استماع که روز چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷، در زیرکمیته تروریسم، منع تکثیر و تجارت به ریاست قاضی تد پو برگزار شد، هماهنگ‌کنندة امور ضد تروریسم در وزارت خارجة آمریکا و نمایندگان هر دو حزب، دیکتاتوری آخوندی را حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان نامیدند و بر مقابله با آن تأکید کردند.

در شروع جلسه قاضی تد پو ضمن استقبال از اقدامات دولت آمریکا علیه رژیم، گفت: «من خواهان آن هستم که دولت (آمریکا) از لیست‌گذاری فعالیت‌های سپاه پاسداران به‌خاطر اقدامات تروریستی هم فراتر برود… ما باید عوامل تروریست (رژیم) ایران را در عراق و سوریه تعقیب کنیم. وزارت خارجه… باید گروه‌هایی هم‌چون عصائب را… به‌عنوان سازمان‌های تروریستی خارجی لیست‌گذاری کند… وابستگی این گروه‌ها به سپاه پاسداران به‌عنوان دلیل (این لیست‌گذاری) کافی است».

در ادامه این جلسه برد اشنایدر Brad Schneider از حزب دموکرات درباره رژیم آخوندی، گفت: «(رژیم) ایران، حکومت شماره یک حامی تروریسم و یک تهدید نه فقط در منطقه، بلکه در سراسر جهان به‌شمار می‌رود».

پس از آن هماهنگ‌کننده امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا نیتان سیلز در سخنرانی افتتاحیه گفت:

«(رژیم) ایران هم‌چنان حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان باقی می‌ماند. (حکومت) تهران هر سال تقریباً یک میلیارد دلار را برای حمایت از عوامل تروریستش خرج می‌کند… ما باید فعالیت‌هایمان را برای مقابله با نفوذ مخرب (این رژیم) در سراسر جهان افزایش بدهیم».

نیتان سیلز تأکید کرد: «مقابله با (رژیم) ایران و عوامل تروریست آن، یک اولویت اصلی برای دولت ترامپ است. ما از همة ابزارمان برای مقابله با این تهدیدات مرگبار استفاده می‌کنیم. ما در راستای اقدام گسترده‌تر بین‌المللی علیه حزب‌الله تلاش می‌کنیم… ما هم‌چنین به شرکایمان کمک می‌کنیم تا توامندی مورد نیاز خود را برای کشف و مختل‌کردن شبکه‌های (رژیم) ایران توسعه بدهند. تاکنون در سال جاری (میلادی) دولت ما بیش از ۱۲۰ لیست‌گذاری را علیه نهادها و افراد مورد حمایت (رژیم) ایران… اعلام کرده است».

هماهنگ‌کننده امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در سخنرانی افتتاحیه خود که به زیرکمیته تروریسم و منع تکثیر مجلس نمایندگان ارائه شده، دربارة دستگیری دیپلمات‌تروریست رژیم آخوندی اسدالله اسدی به‌خاطر توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، گفت: «روز ۳۰ ژوئن، مقام‌های آلمان، یک مقام (رژیم) ایران تحت پوشش دیپلماتیک را به‌خاطر نقش او در توطئه تروریستی برای بمب‌گذاری در یک گردهمایی سیاسی در نزدیکی پاریس در فرانسه دستگیر کردند. مقام‌ها در بلژیک و فرانسه نیز دستگیری‌هایی را در ارتباط با این توطئه انجام دادند».

در جلسة زیرکمیته تروریسم کنگره به ریاست تد پو، نیتان سیلز در پاسخ به سئوالات نمایندگان، تأکید کرد: «ما همین هفته گذشته بازگشت تحریم‌ها را اعلام کردیم و هدف ما این است که صادرات نفت (رژیم) ایران را به صفر برسانیم. این یک ثروت بادآوردة قابل توجه برای این رژیم است؛ (چرا که) هشتاد درصد درآمد آنها از صادرات انرژی ناشی می‌شود…».

در بخش پایانی جلسه قاضی تد پو بار دیگر بر لزوم لیست‌گذاری گروه‌های تروریستی وابسته به رژیم آخوندی تأکید کرد، و گفت: «(رژیم) ایران دست کم یک میلیارد دلار را برای تروریسم در جهان خرج می‌کند… به‌نظرم میزان آن بیشتر است، ولی به یک میلیارد اذعان می‌کنند. فعالیت‌های تروریستی (رژیم) ایران در سراسر جهان… ادامه می‌یابد؛ (چون این رژیم) حکومت شماره یک حامی تروریسم در جهان است».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here