سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مجله البیان – محمد علی توحیدی: رژیم ولایت فقیه برای تضمین حکومتش فتنه انگیزی می‌کند

0 13

مجله البیان ـ عربستان

مصاحبه کننده: احمد الصباحی

در این گفتگوی ویژه مجله البیان, رئیس کمیسیون انتشارات شورای ملی مقاومت ایران که اپوزیسیون رژیم ولایت فقیه می‌باشد در مورد وضعیت داخلی ایران و میزان تغییر و تحول جنبش اپوزیسیون و اعتراضات داخلی علیه آخوندها و تأثیر فعالیت‌های خلیجی در رویارویی با اهرم‌های رژیم ایران در منطقه و سایر پرونده‌ها صحبت می‌کند:

البیان: مردم ایران در حاکمیت آخوندها چگونه زندگی می‌کنند؟ و مردم درداخل کشوربه فعالیت‌های حاکمان ایران در منطقه و نیز دخالت در امور داخلی کشورها چگونه نگاه می‌کنند؟ 

محمد علی توحیدی: باتشکراز شما, باید بگویم که به خاطر حکومت فاسد و ستمگر آخوندها مردم ایران که میهنی سرشار آر منابع خدادادی ازجمله نفت وگازو تمدنی چندهزارساله دارند درسخت ترین محرومیت‌ها زندگی می‌کنند و آمار خود رژیم می‌گوید که ۸۰درصد یابیشتر زیر خط فقر هستند. 

کافیست بگویم که فروش اعضای بدن نظیر کلیه وچشم برای پرداخت اجاره بهای مسکن رایج است. درهمین روزها معلمان در مقابل مجلس فاسدرژیم شعار می‌دادند که یک اختلاس از هزاران اختلاس حاکمان اگر کم شود, مشکل مسکن ما حل می‌شود!! 

اما مخالفت بادخالت آخوندها و پاسداران در کشورهای منطقه بخصوص دخالت‌های خامنه ای در سوریه ازشعارهای رایج قیام‌ها و تظاهرات اعتراضی کارگران و اقشار محروم است. 

زیرا به خوبی می‌دانند که تأمین مالی تروریسم و جنگ افروزی و ترویج فرقه گرایی مذهبی- ازکشورهای همسایه تا جوامع مسلمان آفریقا از یکسو و شرق آسیا ازسوی دیگر- هزینه‌های کلان میلیاردی دارد و آثار شوم آن را در معیشت روزمره فرزندان وخانواده های محرومشان حس می‌کنند. 

مهم‌تر از این, مردم ایران تاریخی چند هزار ساله و فرهنگ و ادبیاتی غنی در حسن همجواری با همسایگان و ملل دور و نزدیک دارند. از همین رو بیش از مخالفت با هزینه‌ها کلان مادی از هزینه معنوی و فجایع ضد انسانی مداخلات تروریستی آخوندهای ضد ایرانی رنج می‌برند و قلوبشان جریحه دار است و رفتار ناجوانمردانه و و رذیلانه را اهانت به میهن و تاریخ پرافتخار خود می‌دانند.

براستی کدام ایرانی اصیل و باوجدان است که صدای ضجه دختران و پسران خردسال حلب و داریا و غوطه دمشق را که پاسداران و شبه نظامیان خامنه ای در کشتارشان دست دارند, بشنود و بتواند شب را آرام بخوابد؟ 

مردم ایران از این دخالت‌های فاجعه بار آخوندهای حاکم منزجرند و برای پایان یافتن آن با این رژیم می‌جنگند.

البیان: میزان تغییر و تحولات در مورد جنبش اپوزیسیون و نیز اعتراضات داخلی علیه حاکمیت آخوندها مخصوصاً دررابطه با سازمان مجاهدین خلق چقدر است؟ 

محمد علی توحیدی:از سپتامبر گذشته که بزرگ‌ترین توطئه خامنه ای و نیروی تروریستی قدس در عراق با کمک شبه نظامیان تحت امر قاسم سلیمانی برای ضربه نابود کننده به مجاهدین در کمپ لیبرتی در بغداد با شکست مواجه شد و همه مجاهدین توانستند به طور امن و سالم از عراق به اروپا و آلبانی منتقل شوند, تحول کیفی در تعادل قوای بین مجاهدین و رژیم ایجاد شده است. زیر رژیم طی ۱۴سال محاصر غیر انسانی و غیر قانونی مجاهدین درکمپهای اشرف و لیبرتی درعراق همواره ازطریق حملات نیروهای دست نشانده ولایت فقیه در عداق و شبه نظامیان نیروی قدس و اطلاعات رژیم در سفارت آخوندها برای حملات جنایتکارانه به مجاهدین اعم از موشکباران و حملات زمینی مسلحانه استفاده می‌کرد تابتواند نیروی اصلی مخالف خودش را نابود کند. خامنه ای اکنون این فرصت را از دست داده و این امر بحرانی در درون نیروهای سپاه و امنیتی رژیم ایجاد کرده است. کما اینکه امید مردم ایران به آینده و انگیزه آن‌ها را برای پایداری در مقابل رژیم را افزایش می‌دهد

ازسوی دیگر موقعیت رژیم به طور عام و خامنه ای به عنوان شماره یک رژیم وضعیتی متزلزل دارد چرا که نتوانسته بحران‌های اقتصادی و اجتماعی و هم چنین بحران و اختلافات درونی بین باندهای رژیم را حل و فصل کند 

از سوی دیگر اجتماعات و دیدارهای مجاهدین در آلبانی با شخصیت‌های بین المللی نظیر سناتور جان مک کین رییس کمیته قوای مسلح سنای آمریکاو جان بولتون و یا شخصیت‌های فرانسوی مانند ژیلبر میتران, انتقال, صحنه سیاسی و اجتماعی را در کشور تحت تأثیر قرار داده و امید واری عمومی مردم و به خصوص انگیزش‌های نیروها و شبکه مقاومت در داخل کشور را ارتقا داده است. 

در اینجا باید اضافه کرد که پایان دروان مماشات اوباما با خامنه ای به زیان قیام مردم ایران و خلق‌ها و کشورهای منطقه , یک تحول مهم به زیان خامنه ای است.

بنابراین, سیرتحولات حاکی از اعتلای موقعیت مجاهدین و مقاومت و تنزل موقعیت خامنه ای و رژیم است. 

البیان: موضع شورای ملی مقاومت ایران در مورد خواسته‌های ملیت‌ها و اقوام مختلف ایران و پیروان سایر مذاهب و ادیان در ایران چیست؟ 

محمد علی توحیدی:در پرنسیپ مجاهدین به احقاق کامل حقوق ملیت‌ها و برابری همه مذاهب و نفی کامل هرگونه تبعیض مذهبی یا ملی معتقدند و این خودش یکی از پایه‌های اصلی رأی ندادن مجاهدین به قانون اساسی ولایت فقیه در اوج اقتدار خمینی بود و به همین دلیل بود که وقتی در اولین انتخابات ریاست جمهوری ایران مسعود رجوی کاندیدا شد, علاوه بر جوانان و زنان و روشنفکران, ملیت‌ها ومذاهب درسراسر ایران از او حمایت کردند و خمینی که نگران کسب میلیون‌ها رأی به رجوی شده بود, به رغم موافقت اولیه نزدیکان او و دولت وقت با کاندیداشدن رجوی, ناگهان مداخله کرد و او را با فتوای مذهبی و به علت رأی ندادن به قانون ولایت فقیه حذف کرد.

در سالهای بعد شورای ملی مقاومت بارها در اسناد خود بر لزوم احقاق حقوق ملیت‌ها و مذاهب تصریح کرده و شورا دو طرح مشخص دارد هم دارد یکی درباره رابطه دولت موقت با دین و مذهب و یکی درباره حقوق خودمختاری مردم کردستان ایران که شمارا به آن‌ها ارجاع می‌دهم.

در برنامه شورای ملی مقاومت و دولت موقت خاطرنشان شده که ”خود مختاری داخلی به مفهوم رفع ستم مضاعف از همه شاخه‌ها و تنوعات ملی وطنمان… در چارچوب وحدت, حاکمیت و یکپارچگی تجزبه نا پذیر کشور ضرورت جدی دارد ”

هم چنین شورا تصویب کرده که تصدی مشاغل دولتی و ریاست جمهوری آینده ایران هیچ شرطی به لحاظ مذهب و ملیت یا جنسیت ندارد و همه اتباع ایران در این زمینه برابرند.

البیان: تأثیر فعالیت‌های کشورهای عربی منطقه درمقابله با رژیم ایران بخاطر حضور پاسداران و شبه نظامیان آن, چه در یمن و یا جنبش سیاسی در عراق وهمچنین لبنان وسوریه چه میزان است؟ 

محمد علی توحیدی:به نظرمن کشورهای عربی به میزانی که در مقابل تهدید و دشمنی رژیم ولایت فقیه قاطع و بدون مماشات وشکاف باشند می‌توانند امنیت ملی و استقلال خود را حفظ کنند. چراکه این رژیم به خاطر سیاست ذاتی و ماهوی خوش دشمن اصلی و مقدم آن‌هاست. 

ضمن اینکه به هیچ توافق و عهد وییمانی حتی اگر در یک موقعیت ضعیف به ان تن بدهد وفا دار نخواهد بود و از هیچ خیانتی رویگردان نیست. نکته مهم دیگر این است که کشورها و شخصیت‌ها و مطبوعات عربی لازم است حساب میهن ما و مردم مارا کاملاً از این رژیم ضد ایرانی و ضد اسلامی جدا کنند. از نظر ما رژیم ولایت فقیه الد الخصام و بدترین دشمن ایران واسلام و شیعه است و ده‌ها هزار مرد وزن ایرانی و شیعه را به حکم خیمنی و به دست امثال خامنه ای و ریسی و پور محمدی وروحانی قتل عام کرده است کاری که سابقه درتاریخ ایران ندارد.

البیان: بنظر شما برای جانشینی ولی فقیه خامنه ای چه اقدامات داخلی وجود دارد؟ 

محمد علی توحیدی:واقعیت این است که ولایت فقیه از همان زمان خمینی یک بن بست بود. 

خود خمینی ولایت فقیه و سپاه پاسداران را روی اصرار بر ادامه جنگ باعراق به رغم پیشنهادات صلح وهم چنین قتل عام مجاهدین سوار کند و مجبور شد به همین خاطر منتظری جانشین خودش را به خاطر اعتراض به قتل عام مجاهدین زندانی عزل کرد. منتظری در همان زمان قتل عام مجاهدین زندانی را بزرگ‌ترین جنایت که ولایت فقیه را بی اعتبار کرده است توصیف کرد. 

هنگامی که خمینی مرد, رفسنجانی خامنه ای را که یک ملای درجه سوم یا چهارم است و هرگز اعتبار ولایت فقیهی نداشته را به ولایت فقیه رساند. جانشینی خامنه ای در بن بست است. هچ پاسخی جززوز و سرکوب داخلی و توسل به سپاه پاسداران وسیاست باصطلاح صدور انقلاب و دخالت‌های ترویستی در منطقه ندارد.

البیان: آیا می‌توان اختلافات داخلی بین اصلاح طلبان و مخالفین آن‌ها را به اینکه به نقطه رودر رو شدن آن‌ها رسیده است توصیف نمود؟ آیا تفاوت‌هایی بین این دو جریان هست؟ 

این دوجناح در سرسپاری به ولایت فقیه و قانون اساسی زمان خمینی وحدت دارند. هم چنین درسرکوب مخالفان ولایت فقیه و مجاهدین به طور مشخص متحد هستند و رهبران هردو جناح در قتل عام سال ۸۸دستشان به بزرگ‌ترین جنایت و خون مجاهدین آغشته است. 

اما این درجناح برسر قدرت و سهم خواهی از قدرت و اینکه رژیم چگونه می‌تواند حفظ شود و به حکومت ادامه دهد اختلاف دارند. 

از ان جا که خامنه ای اعتبار مثل خمینی ندارد, شکاف درون رژیم هرگزعلاج پذیر نیست و بدلیل بحران‌ها اقتصادی وسیاسی مستمراً تشدید می‌شود

در حال حاضر هم این بحران در نمایش انتخابات بسیار شدیداست به نحوی که در باند خود خامنه ای هم اختلافات غیر قابل حل است از جمله رد صلاحیت احمدی نژاد توسط خامنه ای که الان باعث تحریم انتخابات توسط احمدی نژاد شده و معاون قضاییه خامنه ای اعلام کرد پرونده‌اش مفتوح است یعنی در معرض دستگیری است یا اختلاف سعید جلیلی با آخوند ابراهیم رئیسی که خامنه ای به او تمایل دارد اما براثر رسوایی ناشی از انتشار فایل صوتی منتظری که خطاب به ابراهیم رئیسی می‌گوید تو با کشتار مجاهدین زندانی درسال ۱۹۸۸, بدترین جنایت تاریخ جمهوری اسلامی مرتکب شدید و خمینی و ولایت فقیه را به عنوان سفاک و خونریز منفور مردم کرده‌اید.

البیان: میزان مقبولیت اپوزسیون ایران از طرف جامعه بین المللی در خارج چقدر است؟ آیا غرب در سرنگونی رژیم ایران جدی است؟ 

مقاومت ایران به خاطر پایگاه مردمی و ریشه داری در جامعه ایران و نزدیک به ۴دهه پایداری وتقدیم صد وبست هزار شهید راه آزادی و هم چنین به دلیل برنامه مترقی آن در انطباق باحقوق بشر و حقوق بین الملل از حمایت هزاران پارلمانتر در اروپا و آمریکا واکثریتهای پارلمانی در بسیاری کشورهای اوپایی نظیر انگستان و فرانسه وایتالیا یا کشورهای عربی مثل اردن برخوردار است. کمااینکه بسیاری از دولتمردان عالیرتبه که درسالهای اخیر در سطح وزیر یا نخست وزیر یا ریاست جمهور بوده‌اند از این مقاومت و اهداف آن و برنامه ده ماده یی خانم مریم رجوی برای آینده ایران حمایت کرده‌اند.

درمورد بخش دوم سؤال شما باید بگویم که سیاست رسمی غرب نه تنها درپی سرنگونی رزیم نبوده, بلکه متاسفانه در مماشات با این رزیم و امتیاز دادن آن از کیسه مردم ومقاومت ایران و هم چنین به زیان خلق‌های منطقه بوده است.

البیان: ارتباط رژیم ایران با تروریسم اکنون با شواهد و دلایل انکار ناپذیر مواجه است. شما به این موضوع از چه زاویه ای نگاه می‌کنید؟ 

رژیم ولایت فقیه برای ادامه حیات خود و تضمین بقایش در داخل ایران و در مقابل خواستهای جامعه ایران به صدروتروریسم وجنگ افروزی در کشورهای منطقه نیاز حیاتی دارد و روح و دینامیسم نیروی نظامی اصلی آن یعنی سپاه پاسداران بناشده برا همین سیاست ترویستی و مداخله جویانه تحت عنوان «صدورانقلاب» است. در قانون اساسی رژیم ولایت فقیه این امر تصریح شده است.

به همین دلیل است که ما این رژیم را آر سه ده پیش پدرخوانده تروریسم و بنیاد گرایی تعریف کرده‌ایم و معتقدیم که تا این رزیم هست, منبع شرارت و خطر و تهدید نه تنها برای مردم ایران بلکه برای منطقه وجهان خواهد بود. سرنگونی این رژیم و استقرار حاکمیت مردم بجای حاکمیت آخوند تنها راه استقرار ثبات و آرامش در منطقه است

ر السکن. وفی هذه الأیام یطلق المعلمون مقابل برلمان النظام شعار: «إذا تقلصت حاله اختلاس واحده من اختلاسات الحکام، فإن مشکله السکن ستنحل». وأما بخصوص تدخلات الملالی والحرس فی دول المنطقه؛ خاصه تدخلات خامنئی فی سوریا فإن الشعب الإیرانی یعارض هذه التدخلات ونسمع فی تظاهرات واحتجاجات العمال وسائر الشرائح المحرومه شعارات تندد بهذه التدخلات. لأنهم یلمسون لمس الید أن تمویل الإرهاب وإثاره الحروب وترویج الطائفیه بدءاً من دول الجوار، إلى المجتمعات المسلمه فی إفریقیا من جهه، إلى شرق آسیا من جهه أخرى… کل هذه النفقات الملیاریه تتم على حساب معیشتهم ومعیشه أبنائهم وعوائلهم المحرومه.

فی هذا الحوار الخاص لموقع مجله البیان یتحدث رئیس لجنه النشر والإصدارات فی المجلس الوطنی للمقاومه الإیرانیه المعارضه لنظام حکم ولایه الفقیه عن الوضع الإیرانی الداخلی، وحجم تطور حرکه المعارضه والاحتجاجات الداخلیه ضد سلطات الملالی، وتأثیر التحرکات الخلیجیه فی مواجهه أذرع إیران فی المنطقه، وغیرها من الملفات فی ثنایا الحوار التالی:

البیان: کیف یعیش الشعب الإیرانی فی ظل سلطه الملالی؟ وکیف ینظر الداخل الإیرانی إلى تحرکات إیران فی المنطقه وتدخلاتها فی الشؤون الداخلیه؟

· بدایهً أشکرکم، لا بد من قول إن الشعب الإیرانی الذی یعیش فی بلد زاخر بثروات طبیعیه منها النفط والغاز، وحضاره ضاربه فی القدم تمتد إلى آلاف السنین… هم الآن یعیشون فی أصعب حاله من الحرمان بسبب حکم الملالی الفاسد والظالم الذی تقول إحصائیاته إن ۸۰% من المواطنین الإیرانیین أو أکثر یعیشون تحت خط الفقر. ویکفی أن أقول: إن عملیه بیع الأعضاء البشریه مثل الکلى والعین هی رائجه لدفع بدل إیجا

والأهم من کل ذلک، أن الشعب الإیرانی یمتلک حضاره تمتد إلى آلاف السنین، وثقافه وآداباً غنیه، وتجربه معایشه سلمیه مع الجاره والأمم البعیده والقریبه منه. ولهذا السبب فإنهم یعانون من الخسائر المعنویه والکوارث الإنسانیه المترتبه على تدخلات الملالی الإرهابیه أکثر من خسائرها المادیه، وأن قلوبهم مکلومه کونهم یرون هذه التعاملات الغادره والمؤذیه إساءه إلى إیران وتاریخها المشرف. وحقا أی إیرانی أصیل وصاحب ضمیر کیف یستطیع أن ینام ملء جفنیه وهو یسمع صرخات الأطفال فی حلب وداریا وغوطه دمشق حیث الحرس الثوری الإیرانی التابعین لخامنئی منهمکون فی قتلهم؟

الواقع أن الشعب الإیرانی یشمئز ویستنکر هذه التدخلات النکراء للملالی الحاکمین ویناضل لوضع حد لعمر هذا النظام.

البیان: ما مدى حجم تطور حرکه المعارضه والاحتجاجات الداخلیه ضد سلطات الملالی، خصوصاً منظمه (مجاهدی خلق)؟

· منذ سبتمبر الماضی حین مُنیت بالفشل مؤامره خامنئی وفیلق القدس الإرهابی فی العراق بمساعده میلیشیاتهم العامله تحت أمر قاسم سلیمانی فی توجیه ضربه قاضیه لمجاهدی خلق فی مخیم لیبرتی فی بغداد، ونجح کل المجاهدین أن ینتقلوا سالمین وآمنین من العراق إلى أوروبا وألبانیا، فحصل تحول نوعی فی توازن القوى بین مجاهدی خلق والنظام الإیرانی. لأن النظام طیله ۱۴ عاماً مضت قد فرض حصاراً غیر إنسانی وغیر شرعی على المجاهدین حیثما کانوا موجودین سواء فی أشرف أو لیبرتی فی العراق، وشن عده هجمات علیهم عن طریق العناصر العمیله لولایه الفقیه فی العراق والمیلیشیات الموالیه لفیلق القدس ومخابرات النظام فی سفاره الملالی تاره بقصفهم بالصواریخ وأخرى بهجمات برّیه مسلحه بغیه القضاء على القوه المعارضه الرئیسه له. غیر أن خامنئی فقد الآن هذه الفرصه وهو ما خلق أزمه داخل قوات الحرس وقوات أمن النظام، وهو ما یزید من أمل الشعب الإیرانی بالمستقبل واندفاعاتهم للصمود مقابل النظام. ومن ناحیه أخرى فإن موقع النظام بشکل عام وخامنئی بشکل خاص بصفته الرجل الأول للنظام أصبح هشًا کونه لا یستطیع أن یعالج الأزمات الاقتصادیه والاجتماعیه، وکذلک الأزمات والخلافات الداخلیه بین أجنحه النظام.

فضلا عن أن اجتماعات ولقاءات مجاهدی خلق فی ألبانیا بشخصیات دولیه من أمثال السیناتور جون ماکین رئیس لجنه القوات المسلحه لمجلس الشیوخ الأمریکی وجون بولتون أو شخصیات فرنسیه من أمثال جیلبر میتران (ابن الرئیس الراحل میتران)، قد أثَّرت بشکل کبیر على المشهد السیاسی والاجتماعی فی إیران، وعززت الأمل لدى المواطنین خاصه اندفاعات القوات وشبکه المقاومه داخل البلاد.

ویجب أن أضیف هنا أن رحیل مرحله المساومه لولایه أوباما التی کانت تعمل لصالح خامنئی وضد انتفاضه الشعب الإیرانی وشعوب المنطقه یشکل نقطه تحول مهم بالضد من خامنئی.

إذاً، سیر التطورات تنم عن ارتقاء موقع مجاهدی خلق والمقاومه وهبوط موقع خامنئی والنظام الإیرانی.

البیان: ما هو موقف المجلس الوطنی للمقاومه الإیرانیه من مطالب الطوائف والقومیات المختلفه فی إیران وأتباع سائر المذاهب والدیانات فی إیران؟

· مبدئیاً، یؤمن مجاهدو خلق بإحقاق کامل حقوق الطوائف والمساواه بین کل المذاهب والدیانات ویرفضون رفضاً کاملاً لأی تمییز دینی أو قومی، وهذا فی ذاته یشکل أحد الأسباب الرئیسه لعدم تصویت مجاهدی خلق على دستور ولایه الفقیه حینما کان خمینی فی ذروه حکمه، ولهذا السبب بالذات عندما رشح مسعود رجوی اسمه فی الانتخابات الرئاسیه الإیرانیه، أعلن الشباب والنساء والمثقفون والطوائف وأتباع الدیانات فی عموم إیران دعمهم له، وهو ما تسبب فی إثاره القلق لدى خمینی من کسب رجوی ملایین الأصوات، لذلک تدخل فی الأمر من خلال إصدار فتوى دینیه لیشطبه بحجه عدم تصویته على قانون ولایه الفقیه، رغم الموافقه الأولیه التی أعلنها المقربون منه والحکومه آنذاک على ترشیح رجوی.

ثم فی السنوات اللاحقه أکد المجلس الوطنی للمقاومه الإیرانیه فی وثائقه ضروره إحقاق حقوق الطوائف والدیانات وتبنى مشروعین محددین أحدهما یخص العلاقه بین الحکومه المؤقته مع الدین والمذهب والآخر یخص حقوق الحکم الذاتی للمواطنین فی کردستان إیران.

ویؤکد برنامج المجلس الوطنی للمقاومه الإیرانیه والحکومه الوطنیه أن المجلس الوطنی للمقاومه وبهدف تحقیق وتعزیز سلطه الشعب أکثر فأکثر والسیاده والوحده الوطنیه للبلاد… وبهدف رفع الظلم المزدوج عن کافه المکونات والتنوعات الوطنیه، یعلن مشروع الحکم الذاتی.

کما تبنى المجلس أنه لا یُمنع أی شخص کان بسبب الدین أو المذهب من ممارسه حقه فی أن ینتخب أو یُنتخب أو یتسنم المناصب الحکومیه حتى فی أرفع مستویات السلطه أی رئاسه الجمهوریه وأن جمیع الإیرانیین متساوون فی هذا المجال.

البیان: ما مدى تأثیر التحرکات الخلیجیه فی مواجهه إیران سواء فی الیمن أو التحرک السیاسی فی العراق وکذلک لبنان وسوریا على وجود إیران ومیلیشیاتها؟

· باعتقادی أن الدول العربیه بإمکانها أن تحافظ على أمنها الوطنی واستقلالها إذا ما کانت صامده متحده لا تقبل المساومه مع نظام ولایه الفقیه وتقف بوجه تهدیداته ومعاداته لها. کون هذا النظام هو العدو الرئیس والأول لهذه الدول، وذلک بسبب سیاساته الذاتیه وخصائصه الماهویه. کما أن هذا النظام لا یلتزم بأی توافق ومعاهده إذا خضع لها حینما کان ضعیفاً، ولن یتورع عن أی غدر وخیانه. والنقطه المهمه الأخرى أن الدول العربیه والشخصیات العربیه وصحافتها من الضروری أن یمیزوا بین الوطن والشعب من جهه وبین النظام غیر الإیرانی وغیر الإسلامی من جهه أخرى. فمن وجهه نظرنا نظام ولایه الفقیه هو ألد الخصام وألد أعداء إیران والإسلام والشیعه. وهذا النظام قد قتل عشرات الآلاف من الرجال والنساء الإیرانیین والشیعه بحکم صادر عن خمینی وعلى أیدی أمثال «خامنئی» و «رئیسی» و «بورمحمدی» و «روحانی» فی عمل غیر مسبوق.

البیان: برأیک ما هی الترتیبات الداخلیه فی إیران لخلافه المرشد علی خامنئی؟

· الواقع أن خلافه ولایه الفقیه ومنذ عهد خمینی کانت تواجه طریقاً مسدوداً. خمینی نفسه قد تبنى ولایه الفقیه وقوات الحرس من خلال إصراره على الحرب مع العراق رغم مقترحات للسلام وقتها، وکذلک على إباده المجاهدین. واضطر إلى عزل خلیفته منتظری بسبب اعتراضه على المجازر ضد المجاهدین السجناء. وکان منتظری قد وصف مذبحه السجناء بأنها أکبر جریمه تفضح ولایه الفقیه. وعندما رحل خمینی، جاء رفسنجانی بـخامنئی الذی کان ملا من الدرجه الثالثه أو الرابعه ولم یکن ذا رتبه تلیق بموقع ولایه الفقیه، لینصبه فی مقام ولایه الفقیه. إن خلافه خامنئی هی الأخرى تواجه طریقاً مسدوداً. لا حل لها سوى القهر والقمع الداخلی واللجوء إلى قوات الحرس وسیاسه تصدیر ما یسمى بالثوره والتدخلات الإرهابیه فی المنطقه.

البیان: وهل یمکن وصف الخلاف الداخلی بین الإصلاحیین والمعارضین بأنه بلغ حد المواجهه الحقیقیه، هل هناک فوارق بین التیارین؟

· هذان الجناحان متحدان فی ولائهما لولایه الفقیه ودستور خمینی. کما أنهما متفقان على قمع معارضی ولایه الفقیه ومجاهدی خلق بالتحدید وأن زعماء الجناحین متورطون فی جریمه إباده مجاهدی خلق فی عام ۱۹۸۸ وهی أکبر جریمه. إلا أنهما یختلفان على السلطه وحصصهم من السلطه وأسلوب الحفاظ على النظام ومواصله الحکم. وبما أن خامنئی لیس لدیه مصداقیه واعتبار على غرار خمینی، فان الشرخ الموجود داخل النظام هو أمر مستعص ویحتدم الصراع بینهما بسبب الأزمات الاقتصادیه والسیاسیه باستمرار.

کما نرى فی الوقت الحاضر أن هذه الأزمه قد استفحلت خلال مسرحیه الانتخابات؛ حتى فی جناح خامنئی نفسه الاختلافات باتت غیر قابله للحل، منها رفض أهلیه أحمدی نجاد من قبل خامنئی الذی أدى إلى مقاطعه الانتخابات من قبل أحمدی نجاد بینما أعلن مساعد القضاء التابع لخامنئی أن ملف أحمدی نجاد مفتوح أی هو مُهدّد بالاعتقال. أو الاختلاف بین سعید جلیلی والملا إبراهیم رئیسی المحبذ لدى خامنئی غیر أنه تم الکشف عن هویته فی التسجیل الصوتی لمنتظری الذی یخاطب إبراهیم رئیسی ویقول له إنکم بقتلکم المجاهدین المسجونین فی عام ۱۹۸۸ قد ارتکبتم أسوأ جریمه فی تاریخ الجمهوریه الإسلامیه وجعلتم خمینی وولایه الفقیه رجلاً سفاحاً ودمویاً مکروهاً.

البیان: ما مدى تقبل المجتمع الدولی للمعارضه الإیرانیه فی الخارج، وهل هناک جدیه لدى الغرب للإطاحه بالنظام الإیرانی؟

· إن المقاومه الإیرانیه وبسبب القاعده الشعبیه وامتدادها فی المجتمع الإیرانی وبفضل صمودها أمام هذا النظام قرابه ۴ عقود وتقدیمها ۱۲۰ ألف شهید على درب الحریه، وکذلک بسبب المشاریع الراقیه التی قدمتها انسجاماً مع مبادئ حقوق الإنسان والقوانین الدولیه تحظى بتأیید آلاف من البرلمانیین فی أوروبا وأمریکا والأکثریات فی کثیر من البرلمانات الأوروبیه من بریطانیا وفرنسا وإیطالیا أو دول عربیه مثل الأردن. کما أن الکثیر من رجال الحکومه الکبار الذین کانوا فی السنوات القلیله الماضیه یعملون فی مناصب وزیر أو رئیس الوزراء أو رئیس الجمهوریه یؤیدون هذه المقاومه وأهدافها ومشروع السیده مریم رجوی لمستقبل إیران ذا العشر مواد.

وبشأن القسم الثانی من سؤالک یجب القول: إن السیاسه الرسمیه للغرب لم تکن إسقاط النظام، بل کانت مع الأسف مساومه النظام ومنحه تنازلات على حساب الشعب الإیرانی والمقاومه الإیرانیه وبالضد من مصالح شعوب المنطقه.

البیان: ارتباط نظام الملالی بالإرهاب أصبح واقعاً معاشاً بالشواهد والأدله… کیف تنظرون إلى هذا الزاویه؟

· إن نظام ولایه الفقیه بحاجه ماسه إلى تصدیر الإرهاب وإثاره الفتن والحروب فی دول المنطقه ضماناً لحکمه وبقائه داخل إیران بالضد من مطالب المجتمع الإیرانی. وإن روح ودینامیه القوه العسکریه الرئیسه للنظام أی الحرس الثوری قائمه على سیاسه الإرهاب والتدخل تحت عنوان «تصدیر الثوره» وفق ما ینص علیه دستور نظام ولایه الفقیه.

ولهذا السبب وصفنا هذا النظام قبل ۳ عقود بعرَّاب الإرهاب والتطرف ونعتقد أنه طالما هذا النظام قائم على السلطه فإنه سیکون مصدر الشر والخطر والتهدید لیس للشعب الإیرانی فحسب وإنما للمنطقه والعالم. إن إسقاط النظام وتحقیق السلطه الشعبیه بدلاً من حکم الملالی هو الطریق الوحید لاستتباب الاستقرار والهدوء فی المنطقه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.