سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

محسن رضایی و مقابله ابلهانه با قیام از طریق خالی‌بندی

0 29

ضربه کوبنده قیام بر نظام ولایت‌فقیه آن‌را دچار گیجی مفرط کرده است، یکی از اقدامات ناشی از این گیجی خامنه‌ای به میدان فرستادن بریده پاسداری به اسم سبزعلی رضایی به میدان است تا به‌زعم خود سناریوی ساخته پرداخته دستگاه اطلاعاتی آخوندها جهت مخدوش کردن خشم و نارضایی عمیق مردمی از این نظام را عرضه کند او هم با بلاهت پاسداری خود سناریوی مسخره‌ای را به شرح زیر عنوان کرد:

– «چند ماه پیش در اربیل جلسه ای توسط رئیس تیم عملیاتی ویژه CIA درباره ایران و با حضور مایکل دی اندریا، رئیس دفتر صدام و هانی طلفاح برادر زن صدام با نماینده ای از بارزانی ها و عربستانی ها تشکیل شده بود. نحوه عملیات در این جلسه تدوین شد که در اواخر آذرماه با استفاده از فضای مجازی شروع و در طول دی ماه و بهمن ماه ادامه یابد. رضایی خاطرنشان کرد: اسم پروژه ای که دشمنان ایران در اربیل عراق طراحی کرده بودند، ”همگرایی نتیجه بخش” بود و این چیزی که در کشور اتفاق افتاد مرحله نخست این پروژه محسوب می شد و فکر می کردند پیروز می شوند. آن ها در مراحل بعد می خواستند اسلحه وارد ایران کنند و به تبع آن عده ای از مردم کشته شوند و آمریکا از شورای امنیت تقاضای مصوبه حقوق بشری علیه ایران کرده و قطعنامه و تحریم های جدیدی وضع کنند. وی تأکید کرد: البته این پروژه از دو سال پیش زمانی که مسئول امنیت عربستان در همایش [مجاهدین] در پاریس شرکت کرد، شروع شده بود و تعبیر آن ها این بود که مردم از نظام خسته شده اند و محوریت باید به دست سلطنت طلب ها، [مجاهدین] و آمریکا باشد که در حادثه ای که صورت گرفت خوشبختانه یک اجماع سیاسی در کشور حاکم شد چرا که برنامه ریزی دشمنان این بود که این مصائب را به گردن جناح های سیاسی بیندازند و به تعبیر خود بین جناح ها جنگ صورت گیرد و بدین ترتیب اداره کشور را ضعیف کنند که این راهکار نگرفت. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دومین برنامه دشمنان این بود که اگر به مردم دل و جرات بدهیم مردم به صحنه می آیند. بنابراین مردم در اعتراضات اخیر مطالبات به حقی داشتند اما وقتی دیدند یک عده مطالبات آن ها را منحرف کردند مسیر خود را از آن ها جدا کردند. رضایی بابیان اینکه در این پروژه اختلاف بین سلطنت طلبان و [مجاهدین] به وجود آمد، گفت: [مجاهدین] از ۷ دی ماه دیدند سلطنت طلبان شعارشان بیشتر از [مجاهدین] غالب شده است. بنابراین اعلام کردند که ۹ دی اوج خشونت خواهد بود و سعی کردند از طریق فضای مجازی و ورود نیروهای بیشتر میدان را به دست بیاورند که البته بسیاری از این سرشاخه ها امروز مشخص شدند.» (۱)

این سناریوسازی آن‌قدر ناشیانه و خنده‌دار بود که اقلیم کردستان بلافاصله در مورد آن به اعتراض برخاست:‌

– «نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان متهم کردن اقلیم کردستان به سازماندهی کردن تظاهرات های ایران را کمدی و طنزآمیز خواند. بارزانی … همچنین گفت: این بیشتر به کمدی شبیه است تا حقیقت، حتی اسلوب گفتنش هم.» (۲)

متعاقباً موضوعی که سؤال بسیاری ناظران شده‌بود به پرسش از سخنگوی پریشان وزارت‌خارجه رژیم کشیده شد، او هم خالی‌بندی پاسدار محسن رضایی را بدون هرگونه محذور، برملا کرد:

– یکی از خبرنگاران درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر برگزاری جلسه ای در اربیل عراق در خصوص آشوب های اخیر در ایران سوال کرد که قاسمی در این باره خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آقای نیچروان بارزانی این موضوع را تکذیب کرد و با توجه به روابط ما با اقلیم کردستان، تصور می کنم با شناختی که در اقلیم نسبت به ایران وجود دارد بعید می دانم که مقامات اقلیم و مردم کرد اقدامی را علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی انجام بدهند و من شواهدی در این خصوص ندارم. وی یادآور شد: البته دستگاه های امنیتی بایستی در این زمینه اظهارنظر کنند و آنچه که به وزارت خارجه مربوط است من شاهدی در این زمینه ندارم و سخنان آقای بارزانی و تکذیب این موضوع برای من از اهمیت برخوردار است و تصور می کنم این بحث نمی تواند با دقت لازم بیان شده باشد. (۳)

اما پاسدار چشم‌دریده آخوندی که چیزی از شرم و حیا نمی‌داند، با همان وقاحت دروغ‌سازانه‌اش این بار مجدداً به میدان آمد و با یک ویراژ خفت‌بار، به «پس‌گرفتن» غلط کرده‌اش مبادرت کرد:

– «از ”اربیل” به عنوان یکی از محل های برنامه ریزی سازمان سیا و [مجاهدین] وعربستان با کمک عناصری از بعثی های عراق، در خصوص طراحی آشوب در ایران یاد شده است، اینکه آیا مسولان اقلیم کردستان در جلسه حضور داشته اند یا خیر را باید مسئولان امنیتی بیان کنند.» (۳)

به این می‌گویند مقابله کردن ابلهانه با «عمیق‌ترین بحران‌های اجتماعی» آن‌هم «زمانی‌که مردم بپاخاسته‌اند» با راه‌حل‌های آخوندی- رمالی و بلوف و خالی‌بندی‌های لمپن – پاسداری، از طریق ربط دادن برادرزن صدام به آسمان ‌و ریسمان.

م. صادقی

لینک ها :

محمد زند – آخرین رقم کنتور

پروژه‌های نرم امنیتی بر ضدقیام

(۱) خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران جهل و جنایت ۱۶دی۹۶

(۲) سایت کردستان۲۴، ۱۷دی۹۶

(۳) خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران جهل و جنایت ۱۸دی۹۶

(۴) سایت شهدای ایران از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران جهل و جنایت ۲۰دی۹۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.