مجیزگویی مشمئز کننده روحانی از پاسداران و وحشت از پایان استمالت و امتیازهای بادآورده

102
مجیزگویی مشمئز کننده روحانی از پاسداران -min

آخوند حسن روحانی رئیس‌جمهور رژیم آخوندی در یک مجیزگویی مشمئزکننده به تمجید از پاسداران جهل و جنایت پرداخت و عامل اصلی سرکوب و چپاول در داخل و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی به خارج را محبوب دلها خواند. او که در جلسه هیأت دولت سخن می‌گفت در هراس از لیست‌گذاری تروریستی سپاه گفت:‌ «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم» است.

روحانی که اشغال پنهان عراق و کشتار مردم سوریه و به‌گروگان‌گرفتن لبنان را دجالانه نجات این کشورها توصیف می‌کرد، گفت: سپاه پاسداران «نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریستها ایستاده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس-۱۹مهر).

اینها اظهارات رئیس‌جمهور رژیمی است که روابط قدیمی‌اش با القاعده و طالبان و نقش آن به‌عنوان مهمترین زمینه‌ساز ایجاد داعش و قدرت‌گیری آن امروز بر همگان آشکار شده است. او مجیز پاسداران جراری را می‌گوید که در بیرحمی و قساوت گوی سبقت از اشغالگران مغول ربوده‌اند، مسئولان اصلی کشتار دست‌کم ۵۰۰هزار تن از مردم بیگناه سوریه، آواره کردن بیش از نیمی از مردم این کشور، به خاک و خون کشیدن عراق و به راه‌انداختن جنگ و کشتار در یمن.

روحانی با تأکید بر سرسپردگی خود به خامنه‌ای گفت: «تا زمانی که همه مطیع رهبری هستیم هیچ مشکلی برای کشور ما پیش نمی‌آید». او همان کسی است که در تبلیغات شعبده انتخابات اذعان کرد که هیأت حاکمه «در طول ۳۸سال فقط اعدام و زندان بلد بودند»، اما وقتی با نهیب خامنه‌ای روبه‌رو شد اعلام کرد حاضر است دهها بار دست «رهبر فرهیخته» را ببوسد.

روحانی رئیس‌جمهور رژیمی است که در ۳۸سال گذشته همواره دجالگری ضدامپریالیستی یکی از ابزارهای حاکمیتش بوده، اما اکنون در وحشت از پایان سیاست مماشات و دوران امتیازات بادآورده‌یی که به‌طور مستمر از غرب دریافت کرده است دولت قبلی آمریکا را قانونی و رفتار دولت فعلی را شرم‌آور توصیف کرد. وی گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا با این استدلال که هر اقدامی رئیس‌جمهور قبلی انجام داده با آن مخالفت می‌کند، دست به این اقدامات ‌زده و این… واقعاً برای دولت آمریکا شرم‌آور است که استدلالش این باشد که با هر کاری که دولت قانونی قبل انجام داده مخالفت کند».

این اظهارات یک بار دیگر نشان می‌دهد تبلیغ میانه‌روی در مورد روحانی با ۳۸سال سابقه مشارکت در سرکوب و جنگ‌افروزی، تا چه اندازه مسخره است. او حتی اگر برای نجات رژیم بحران‌زده با فریبکاری قبای «اعتدال» نیز به تن کند، در سر بزنگاهها ناچار به خدمتگذاری پاسداران و نوکری ولی‌فقیه خونریز نظام اعتراف می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰مهر ۱۳۹۶ (۱۲اکتبر ۲۰۱۷)