مجمع عمومی سازمان ملل: تصویب قطعنامه محکومیت جنایات رژیم اسد و فراخوان به خروج فوری سپاه پاسداران از سوریه

68
قطعنامه ملل متحد-min

مجمع عمومی سازمان ملل:

قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌بشر توسط رژیم اسد

فراخوان به خروج فوری سپاه پاسداران ، نیروی تروریستی قدس

و شبه‌نظامیان حزب‌الشیطان از سوریه

به‌دنبال تصویب شصت و چهارمین قطعنامه محکومیت رژیم در عالیترین مرجع بین‌المللی، مجمع عمومی ملل‌متحد در ادامه اجلاس خود قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌بشر توسط رژیم اسد را که به خروج فوری سپاه پاسداران رژیم آخوندی و نیروی تروریستی قدس و حزب‌الشیطان وابسته به رژیم از سوریه فراخوان می‌دهد، با اکثریت ۱۰۹رأی مثبت، به‌تصویب رساند.

در پاراگراف ۲۸این قطعنامه، آمده است: «(قطعنامه) قویاً مداخله همه تروریست‌های خارجی و سازمانها و نیروهای خارجی را که به‌نیابت از رژیم سوریه می‌جنگند محکوم می‌کند و نگرانی عمیق خود را در این رابطه ابراز می‌دارد که مداخله آنها بیش‌از‌پیش وضعیت سوریه و وضعیت حقوق‌بشر و انسانی (در این کشور) را به وخامت می‌کشاند… این تأثیر منفی جدی بر منطقه دارد. (قطعنامه) خواهان آن می‌شود که تمامی تروریست‌های خارجی و کسانی که در حمایت از مقامات (رژیم) سوریه می‌جنگند، به‌طور خاص نیروی قدس، سپاه پاسداران (رژیم) ایران و شبه‌نظامیانی هم‌چون حزب‌الله، فوراً از سوریه خارج بشوند».

قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌بشر توسط رژیم اسد، ضمن محکوم‌کردن جنایات گسترده این دیکتاتوری، تأکید می‌کند: «(قطعنامه) استفاده از گاز سارین توسط (رژیم) سوریه در خان شیخون را که به کشته‌شدن حدود ۱۰۰غیر نظامی، از جمله کودکان… منجر شد و توسط مکانیسم مشترک تحقیق سازمان منع تسلیحات شیمیایی و ملل‌متحد تأیید شده است، به‌شدت محکوم می‌کند… (قطعنامه) از رژیم سوریه می‌خواهد که فوراً استفاده از تسلیحات شیمیایی را متوقف کند و خواهان حسابرسی از مسئولان به‌کارگیری تسلیحات شیمیایی می‌شود».

در پی تصویب قطعنامه محکومیت دیکتاتوری اسد و فراخوان به اخراج پاسداران رژیم از سوریه، نماینده فاشیسم دینی حاکم بر ایران در واکنشی سراسیمه و پرغیظ و کین، گفت: «پاراگراف (۲۸این قطعنامه) به غلط… دقیقاً کسانی را که علیه تروریسم در سوریه می‌جنگند، محکوم می‌کند».

وی با اشاره به فراخوان قطعنامه به اخراج تروریستها از سوریه و تأکید صریح آن بر لزوم خروج فوری عوامل سپاه خامنه‌ای و نیروی تروریستی قدس، افزود: «دو نیروی نظام ایران که در پاراگراف ۲۸مورد اشاره قرار گرفته‌اند، بخشی از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی هستند…».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here