سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مجاهدین‌خلق،ستون پنجم یامیهن‌پرست؟!-قسمت دوم:میانجی گری ها…،حضورمجاهدین در جبهه‌ها خمینی،جنگ ۸ساله و مجاهدین خلق

0 50

مقدمه: در قسمت اول این مجموعه با نگاهی کوتاه به برخی اسناد تاریخی دریافتیم که چرا و چگونه جنگ خانمانسوز بین ایران و عراق به مدت ۸سال درگرفت. جنگی که مسبب شعله ور شدن آن شخص خمینی بود که از همان اولین ماههای به سرقت بردن انقلاب مردم ایران در سال۵۷ تلاش کرد تا منطقه بویژه کشورهای مسلمان‌نشین را به شورش و نافرمانی بر ضد حکام‌شان بکشاند و جنگ ضدمیهنی این‌گونه آغاز شد!

در ادامه به این موضوع می پردازیم که آیا میانجیگری هایی برای توقف به جنگ صورت گرفت یا نه؟ و نتیجه چه شد؟

مجاهدین در آغاز جنگ چه نقشی داشتند و رژیم خمینی و پاسدارانش با مجاهدین در مناطق جنگی چه کار کردند ….

***

مجاهدین برغم هشدارهای اولیه و تلاش مشترکی که با رهبر فقید فلسطین یاسر عرفات (۲۵فروردین ۵۹) برای جلوگیری از جنگ انجام دادند، اما وقتی با حمله عراق روبرو شدند، به جبهه‌ها شتافتند و بسیاری از مجاهدین هم در برابر نیروهای متجاوز عراقی در آن زمان شهید شدند. از جمله می توان به شهادت دکتر احمد طباطبایی اشاره نمود. اما سپاه پاسداران به سرعت همه آنها را دستگیر، زندانی و برخی را نیز از خوزستان اخراج کرد. برخی از دستگیر شدگان نیز سالها در زندانهای خمینی به سر برده و در قتل‌عام ۶۷ اعدام شدند!

1مجاهدین خلق در جبهه های جنگ مقاومت

***

2دستگیری نیروهای جان بر کف مجاهدین در جبهه های مقاومت

میانجی گری ها

در همان هفته اول جنگ( ۷ مهر ۱۳۵۹) سازمان کنفرانس اسلامی با فرستادن یک هیات خواستار صلح شرافتمندانه و پرداخت خسارت به ایران توسط کشورهای جنوب خلیج فارس شد، خمینی نپذیرفت و رجایی گفت:این جنگ، جنگ عقیده است!

3اولین هیات میانجی سازمان کنفرانس اسلامی در تهران مهر59

در همان ماه اول جنگ، میانجی گریهای زیادی شد که خمینی نپذیرفت تا سرانجام روز ۲۴مهر۵۹ محمد علی رجایی نخست وزیر وقت خمینی, به سازمان ملل رفت و پیشنهاد داد: متجاوز به مرز خود برگردد و نیروی بی‌طرفی در مرزها مستقر شود تا دوباره تجاوزی اتفاق نیفتد و…»اما هنگامی که سازمان ملل و عراق طرح را پذیرفتند، حکومت ایران طرح صلح خودش را هم رد کرد! (منبع: سایت تابناک ۶ مهر ۹۳)

4طلسم جنگ- رجایی

5مواضع رجایی در سیاست داخلی و خارجی- جنگ

مشابه همین نکته را سایت موسوم به پایگاه اطلاع رسانی شهید رجایی هم طبق کلیشه بالا منعکس کرده و نوشت: ”در همین زمان ( ۲۶مهر ۱۳۵۹)مقامات رسمی ایران در سازمان ملل با تأکید بر اینکه شورای امنیت بر اساس منشور ملل متحد موظف است تجاوز از قبل طراحی ‏شده‌ی عراق را محکوم کند، خروج متجاوزین عراقی را خواستار گردد، غرامت خرابی و کشتار مردم ایران را از متجاوزین بخواهد و بالاتر از همه ، مقامات رژیم عراق را به عنوان جنایتکار جنگی محکوم کند، طرح سه ماده ای را برای پایان دادن به جنگ از راه مذاکره ارائه دادند. این طرح شامل فراخوانده شدن همه ی نیروهای عراق از خاک ایران، اعلام آتش بس و اقدامات میانجی ‏گرانه و حضور ناظران سازمان ملل در مرزهای ۲ کشور بود“ گویا این، همان طرحی است که سایت تابناک محسن رضایی نیز در تاریخ ۶ مهر۹۳ به آن اشاره کرده ). طرحی که منابع رسمی حکومتی در باره آن مطلقا حرفی نمی زنند اما برخی مقامات عالیرتبه نظام، گوشه‌هایی از آن را خواسته یا ناخواسته لو داده‌اند!

6خمینی گفت ای ارتش عراق تا کی اسارت و ننگ را تحمل می کنید

رفسنجانی نیز در کتاب خاطرات خود به اسم ”انقلاب در بحران، کارنامه و خاطرات سال ۱۳۵۹٫ به کوشش عباس بشیری. تهران. چاپ نشر معارف انقلاب، ۱۳۸۳ ص۲۵۹ “ به این طرح صلح اشاره کرده بود.

اما رجایی در روز سخنرانی خود در سازمان ملل، به جای بحث روی جنگ وطرح صلح‌شان، به شورای امنیت و جامعه جهانی و عراق حمله کرد و گفت من صریحاً اعلام می‏کنم که ملت ما مصمم است حتی با دنبال کردن یک جنگ طولانی و مردمی، نه تنها متجاوزین را سر جای خود بنشانند، بلکه … جوابی دندان‏ شکن به آمریکا بدهد! ( منبع: سایت رجایی. تصویر زیر)

شمس اردکانی، سفیر اسبق خمینی در کویت در مصاحبه با سایت تابناک (۱۸مهر۱۳۹۱) گفته بود: ”سفر رجایی به آمریکا برای توافق دوستی با آمریکایی‌ها بود که ناگهان در شب سخنرانی رجایی در شورای امنیت، ایران تغییر عقیده داد و... “ این همان سفری است که طرح صلح ایران هم به سازمان ملل تقدیم شده بودو بعد ایران پشیمان شد! ( منبع سایت تابناک).

علی شمس اردکانی در مصاحبه با تابناک به یک توافق محرمانه خمینی با آمریکا از طریق آندرویانگ سفیر آمریکا درملل متحد اشاره می کند که در آخرین ساعات توسط خمینی منتقی شد. ظاهرا شمس اردکانی از طرح صلح مزبور بی خبر بوده یا آن‌ را کتمان کرده.

7تابناک- شمس اردکانی بی خبر از صلح

تقریبا ۳۴ سال بعد یعنی در روز ۶ مهر ۱۳۹۳سایت تابناک محسن رضایی مصاحبه‌ای از رفسنجانی منتشر کرد که اعتراف کرده بود: ” نمی توانم بگویم نمی شد جلوی جنگ گرفته شود “ 

8رفسنجانی930706نمی توانم بگویم نمی شد جلوی جنگ گرفته شود- تابناک

به این ترتیب و به رغم اینکه این جنگ ضدمیهنی از شروع و تا ادامه آن قابل اجتناب بود و می شد بسیار زودتر آن را تمام کرد ولی این خمینی بود که بر ادامه جنگ اصرار داشت و آن را ادامه داد….

***

در ادامه این بحث به موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

جنگ اینگونه ادامه یافت!(آمار تلفات و خسارات جنگ…)

چه می شد کرد؟ خمینی چگونه مجبور به آتش بس شد؟

حرف آخر- سوال آخر و جواب آخر

خلاصه مطلب و نتیجه گیری که مجاهدین خلق ستون پنجم یا میهن پرست

لینک

پایان قسمت دوم

ادامه دارد...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.