ماریانو رابینو نماینده پارلمان ایتالیا- بیست ونهمین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی توسط جلادان ولایت فقیه

153

خانم رجوی

دوستان عزیز

خانمها و آقایان

می‌خواهم از شما تشکر کنم به‌خاطر دعوتی که از من به‌عمل آوردید برای این جلسه و برای دفاع از حقوق‌بشر در ایران و برای گرامیداشت خاطره قربانیان قتل‌عام سال ۶۷٫ در مقابل خودم رزمندگان شجاع مقاومت را دارم که علیه یکی از وحشی‌ترین رژیمهای موجود در عصر ما مبارزه کردند. بایستی در برابر شما زانو بزنیم و من به این افتخار می‌کنم.

شما در این راه بهای سنگینی پرداختید، تک به تک شما. هر کدام از شما با تمامی زندگی‌اش، برای روشن نگه‌داشتن شعله آزادی، مقاومت، امید، تا این‌که مردم ایران سرانجام یک روزی آزاد شوند. ما روزهای سخت شما را در اشرف و لیبرتی شنیدیم و بیاد آوردیم، حملات وحشیانه، قتل‌عام انسانهای بیگناه و بی‌سلاح و بی‌دفاع، ولی شما جنگیدید و مقاومت کردید با دستان خالی و با هیچ چیز در برابر گلوله‌ها، در برابر موشکها و سرانجام شما پیروز بیرون آمدید. من و ما بسیار خوشحالیم که همه شما را سالم و سلامت در این‌جا در تیرانا می‌بینیم. انتقال امن شما به این‌جا یک ضربه بسیار سنگین به رژیم ملاها بود، اکنون شما در این‌جا در امنیت هستید و در برابر آزادی مردمتان احساس مسئولیت می‌کنید. قتل‌عام سال ۱۳۶۷یکی از وحشتناکترین جنایتها علیه بشریت در تاریخ بوده است و اکنون زمان آن رسیده است که این قتل‌عام را به دادگاههای بین‌المللی ببریم. سرانجام اخیراً عفو بین‌الملل گزارشی منتشر کرده که در آن تأکید می‌کند که سرکوب علیه مخالفان و نیز کسانی که از حقوق‌بشر دفاع می‌کنند در زمان روحانی به‌طور دراماتیکی افزایش پیدا کرده است. وقت آن رسیده است که به رژیمی که زنان و کودکان را می‌کشد و در هیچ کشوری چنین نیست، گفت دیگر کافی است. در اثر فشارهای بین‌المللی روحانی مجبور شد که مصطفی‌پورمحمدی را از کابینه دومش حذف کند ولی به‌جای آن یک مسئول دیگر از کمیته مرگ به‌نام علیرضا آوایی را منصوب کرد. آوایی مسئول قتل و کشتار بسیاری از افراد زیر ۱۸سال بوده است. بنابراین می‌توان نتیجه‌گیری کرد که هنوز هم افرادی که در آن قتل‌عام مسئولیت داشتند بر سرکار هستند. بنابراین همان‌طور که سخنرانان قبلی هم گفتند دولتهای ما و اتحادیه اروپا بایستی موضوع حقوق‌بشر را در اولویت کارشان در رابطه با ایران قرار دهند. هیچ‌گونه مصلحت گرایی سیاسی و منفعت اقتصادی با رژیم ایران نبایستی قبل از حقوق‌بشر قرار گیرد. همه ما، همه فعالان حقوق‌بشر و کسانی که خواستاز آزادی و دموکراسی هستند بایستی از سازمان ملل بخواهیم که در رابطه با قتل‌عام سال ۶۷یک گزارش مستند تهیه کند. خامنه‌ای، روحانی و تمامی مسئولان بالای این رژیم که هم‌اکنون بر سرکار هستند و در قتل‌عام سال ۶۷دست داشتند بایستی در دادگاه بین‌المللی لاهه محاکمه شوند.

همه کشورهای غربی مقصرند، همه آنها تأخیر دارند، اما سرانجام یک چیزهایی در حال به حرکت درآمدن است. در ایتالیا در ماه ژوئن گذشته اکثریت نمایندگان پارلمان ایتالیا یک بیانیه‌ای را امضا کردند که قتل‌عام سال ۶۷را محکوم نموده و پارلمان ایتالیا خواستار محاکمه آمران و عاملان این قتل‌عام شد. در تاریخ معاصر بسیاری رژیمهای دیکتاتور بودند که جنایت علیه بشریت انجام دادند و برای مدتی از مجازات در امان ماندند می‌خواهم تشکر کنم از خانم رجوی پرزیدنت مقاومت ایران به‌خاطر راه‌اندازی این کمپین بین‌المللی برای دادخواهی از قتل‌عام شدگان سال ۶۷٫

در اول ژوئیه امسال همراه با خیلی از سخنرانان در گردهمایی پاریس بودم و افتخار اینرا داشتیم که شما را از طریق ارتباط مستقیم با ماهواره ببینیم و باعث خوشحالی ما بود. تعداد بسیار زیادی بودیم بیش از ۱۰۰هزار نفر. نمایندگان و سخنرانان از ۵قاره جهان حضور داشتند. یک پیروزی بزرگ بود. هیچ حزب و گروه سیاسی قادر نیست چنین گردهم آیی بزرگ و فوق‌العاده‌ای را برگزار کند. بنابراین درود بر سازمان مجاهدین خلق ایران. آن مراسم باشکوه نشان می‌دهد که مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی یک آلترناتیو قابل اعتماد و جدی در برابر یک رژیم توتالیتر و دیکتاتور است مطمئن هستم و مطمئن هستیم که سرانجام یک روز عدالت برای مردم ایران محقق خواهد شد و آن نزدیک است. همراه با شما اعضای شجاع مقاومت ایران، ما می‌توانیم و باید هرکاری را که لازم است انجام دهیم تا این روز هر چه زودتر فرا برسد، اکنون، اکنون و هم اکنون.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here