لیندا چاوز: مؤثرترین راه مقابله با رژیم ایران به‌رسمیت شناختن اپوزیسیون ایران است

246

لیندا چاوز مدیرپیشین روابط عمومی کاخ سفید طی مقاله‌یی که روز جمعه ۹تیر ۹۶ در تاون هان با عنوان:‌ «یک سیاست جدید در قبال رژیم ایران» درج شده نوشت: «اگر آمریکا می‌خواهد جلوی دخالتهای رژیم ایران را در سوریه و نقاط دیگر در منطقه بگیرد و به برنامه اتمی آن خاتمه دهد، مؤثرترین راه، به‌ رسمیت شناختن اپوزیسیون رژیم مذهبی حاکم بر ایران خواهد بود که هم در داخل و هم در میان تبعیدیان ایرانی در سراسر جهان، در حال شکوفایی است. 

در اول ژوییه، دهها هزار تن از ایرانیان برای ترویج ایران آزاد، در پاریس گرد خواهند آمد. مانند ۶سال گذشته، من برای میزبانی این برنامه حضور خواهم داشت، برنامه‌یی که شخصیتهایی از چند کشور اروپایی، خاورمیانه، آفریقا و آمریکا را گرد می‌آورد. امسال، نیوت گینگریچ… جان بولتون… جو لیبرمن… و اد رندل… و نیز مقامات بازنشسته ارتش آمریکا در زمره آمریکاییانی خواهند بود که در این گردهمایی سخنرانی خواهند کرد. این گردهمایی مورد حمایت سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت است که، مریم رجوی پرزیدنت ان است. 

آنچه که گردهمایی امسال را از سالهای قبل متمایز می‌سازد، حمایت اخیر از رجوی به‌صورتی قابل رویت در داخل ایران است. در جریان انتخابات ایران در ماه مه، پوسترهای رجوی بر روی پلها و دیوارهای تهران، تبریز و سایر شهرهای اصلی، به همراه درخواست سازمان مجاهدین خلق ایران مبنی بر رأی علیه دو کاندید اصلی… پدیدار شدند… در سال گذشته، بیش از ۷۰۰۰تظاهرات علیه رژیم به‌وقوع پیوسته است… 

اگر دولت ترامپ در مورد معکوس کردن سیاست دولت اوباما در مورد رژیم ایران، جدی است، می‌تواند با استقبال کردن از ناراضیان ایرانی شروع کند که خواستار آینده متفاوتی برای هم میهنانشان هستند.

1 COMMENT

  1. خانم چاوز دست روي كليدي ترين نكته نبرد با ارتجاعي ترين حكومت دوران معاصر گذاشتند هيچ پيشروي

    بدون شليك به قلب اين حكومت امكانپذير نيست

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here