لیست‌گذاری سپاه پاسداران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا به دستور رئیس‌جمهور این کشور

107
خزانه داری امریکا لیست گذاری سپاه-min

هم‌زمان با سخنرانی دونالد ترامپ و اعلام سیاست جدید آمریکا در قبال رژیم آخوندی و بر اساس دستور وی وزارت خزانه‌داری آمریکا تمامیت سپاه پاسداران را در لیست تروریستی و در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

تلویزیون سی.ان.ان. در این رابطه، گفت: «کاخ سفید به سی.ان.ان. گفت که ترامپ سپاه پاسداران را تحت «اختیارات وزارت خزانه‌داری» به‌عنوان یک گروه تروریستی نام‌گذاری می‌کند».

منبع: توئیتر جیم سیوتو خبرنگار سی.ان.ان.: ۹۶۰۷۲۱

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیة خود اعلام کرد: «خزانه‌داری سپاه پاسداران را تحت اختیارات مربوط به تروریسم نام‌گذاری می‌کند و سپاه پاسداران و حامیان نظامی آن‌را تحت اختیارات ضد توسعه، هدف قرار می‌دهد. جمعه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، سپاه پاسداران (رژیم) ایران را طبق فرمان اجرایی تروریسم بین‌المللی (با شمارة) ۱۳۲۲۴ نام‌گذاری کرد.

در همین رابطه ، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «سپاه پاسداران یک نقش مرکزی در تبدیل‌شدن (رژیم) ایران به اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان ایفا کرده است. قدرت‌طلبی رژیم ایران به‌قیمت بی ثباتی منطقه صورت گرفته و خزانه‌داری به استفاده از اختیاراتش برای مختل کردن فعالیت‌های مخرب سپاه ادامه خواهد داد… ما سپاه پاسداران را به‌خاطر حمایت از نیروی قدس نام‌گذاری می‌کنیم؛ (سپاه قدس) نهاد کلیدی (رژیم) ایران است که بسیج بی‌وقفة خشونت مرگبار (رژیم) اسد علیه مردم خودش و نیز فعالیت‌های مرگبار گروه‌های تروریستی را امکان‌پذیر کرده است. ما از بخش خصوصی می‌خواهیم که نفوذ سپاه پاسداران در بیشتر (بخش‌های) اقتصاد ایران را به‌رسمیت بشناسند و کسانی که می‌خواهند با شرکت‌های تحت کنترل سپاه معامله کنند، ریسک بسیار بزرگی را به جان می‌خرند».

منبع: سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا: ۹۶۰۷۲۱

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here