لشکرکشی و رودررویی احمدی‌نژاد دربرابر خامنه‌ای درنامه ۳۰۰تن از سرکردگان قبلی بسیج در حوزه و دانشگاه، با ابرازنگرانی از فروپاشی رژیم در چهلمین سال، مگر با اصلاحات اساسی و ساختاری در تمامیت نظام

10
لشکرکشی و رویارویی احمدی نژاد

بحران در رأس رژیم ولایت فقیه در لشکرکشی و رودررویی احمدی نژاد در برابر خامنه ای به نحو بی سابقه ای بالا گرفت. 

سایت احمدی نژاد نامه ای با امضاء ۳۰۰ نفر خطاب به خامنه ای را در این خصوص منتشر کرد.

این نامه را جمعی از سرکردگان سابق بسیج در دانشگاه و حوزه امضا نموده و ”در زمینهٔ وضعیت کلان“ نظام، خواهان آغازِ اصلاحات اساسی شده‌اند.

در این نامه که قبل از هر چیز مرحلة سرنگونی و شرایط عینی انقلابی و شقه در بالای رژیم ارتجاعی را بازتاب میکند، از جمله آمده است:

-در شرایطی وارد چهل سالگی جمهوری اسلامی ایران شدیم که نگرانی نسبت به آیندهٔ کشور وگسست بین مردم و حاکمیت به بالاترین سطح خود در چهار دههٔ گذشته رسیده، بنیان‌ها و علقه‌های قلبی سست‌تر و سطحی‌تر گردیده است.

– اعتراضات مردمی سال ۹۶ زنگ خطرِ هولناک فروپاشی اجتماعی ایران را به صدا در آورده است.

-مردم دولت را نه از خود بلکه مقابلِ خود حس می‌کنند.

– مجلس‌مان عمدتاً افرادِ سطحِ پایین و ناکارا و بی‌دغدغه هستند که با هزینه‌های میلیاردی راهی بهارستان شده‌اند..

-قوهٔ قضائیه‌مان به کانونِ تحمیلِ ظلم و اجحاف به مردم تبدیل شده است

– شورای نگهبان‌مان به مانعی برای انتخاب افراد شایسته تبدیل شده

– خبرگان و ائمهٔ جمعه،‌ شرایط جسمی و فکری‌شان به گونه‌ای است که درک ایشان از مسائل، پایین‌تر از سطحِ درکِ عمومی جامعه است و هر هفته مواضع خام و عجیب برخی‌شان نَقلِ محافل می‌گردد.

– صداوسیما و رسانه‌های پرتعداد و پرهزینهٔ دیگری که در سال‌های اخیر با بودجهٔ حکومتی به وجود آمده‌اند، ابزار تخدیرِ مردم و پوشاندنِ حقائق و مطالبات و مسائلِ جدی جامعه شده است.

-بسیج هم استحاله شده و دیگر امکان نقش آفرینی ندارد.

-تفوقِ گفتمان ولایتمداری موجب شده تا افکارِ مستقل با انگ‌های مختلف طرد گردند.

-تقلیل دادن این ناامیدی به مشکلات معیشتی، یا رفع و رجوع کردن‌شان از طریق محدود کردن شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، یا تقویت فضای پلیسی، یا از طریق واریز کردن مقدار ناچیزی پول به حساب اقشاری از مردم، نه تنها راه حل نبوده، بلکه عمدتاً اثر عکس خواهد داشت.

-به نظر می‌رسد سال ۱۳۹۷ سالی مهم و سرنوشت ساز برای انقلاب چهل سالهٔ ماست.

در نامه بسیجیان، جا به جا به خامنه ای طعنه میزند و از جمله میگوید:

نباید ایجاد و تقویت حقیقی امیدِ اجتماعی را با امیدآفرینی‌های زبانی اشتباه گرفت. رویکردِ غلط به امیدآفرینی در گفتمانِ رسمی کشور، و سرپوش گذاشتن بر مشکلات اساسی و روندهای غلطِ حاکمیتی موجود، موجب باز نشدن راه اصلاح، و عامل اصلی انسداد و رکودی است که بر کشور حاکم شده است. این وضعیت مطلقاً غیر قابل قبول، سیر نزولی و روند شتابانِ دور شدنِ از انقلاب اسلامی است.

– دستگاه سیاست خارجی به سرگردانی میان ذلت‌پذیری برجامی و سلطه‌جویی منطقه‌ای رسیده و حتی استقلال کشور را نیز خدشه‌دار کرده است.

نامه بسیجیان درادامه طعنه به ولی فقیه ارتجاع می افزاید:

– از شکل‌گیری سندیکاها و هرگونه سازمانِ مردم‌نهادِ جلوگیری می‌گردد.

– حوزه و دانشگاه‌مان اکنون به مراکزِ خموده تبدیل شده‌اند… چشمه‌های فکر و تحول را نه تنها برنمی‌انگیزند که خاموش می‌کنند..

-در چنین شرایطی راه اول این است که در سال ۹۷ به این وضعیتِ وارونه رسمیت داده شود و کشور رسماً به ملکِ طلقِ حلقه‌های بسته و عده‌ای معدود تبدیل گردد که این به بلوغ رساندنِ رویکرد ضدمردمی موجود و وخیم‌تر کردن وضع فعلی است.

-راه دوم، آغاز اصلاحات اساسی و انقلاب‌گونه در سال ۹۷ است

درپایان نامه، بسیجیان خواهان بازگشت احمدی نژاد به قدرت برای انجام اصلاحات اساسی شده‌اند. نوشته‌اند در غیر اینصورت، در این دوراهی مهمی که امروز پیشِ روی نظام وجود دارد ثبات کشور به سود دشمنان داخلی و خارجی برهم خواهد خورد. 

این نامه به وضوح وضعیت بغایت بحرانی رژیم آخوندی را در مرحله سرنگونی نشان میدهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here