سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

قیام ایران-شماره ۲۲ – بازداشت بیش از ۱۰۰۰ تن از معترضان، عمدتاً از جوانان، در شهرهای مختلف

0 43

رژیم ضد بشری آخوندی در وحشت از سرنگونی و مستأصل از مقابله با قیام سراسری مردم، به دستگیریهای کور روی آورده و در چهار روز اول قیام دست کم ۱۰۰۰ تن را بازداشت کرده است. آخوندهای جنایتکار بیهوده تلاش می‌کنند با دستگیری و کشتار از ادامه و تشدید قیامی که بنیان این رژیم را هدف گرفته است، جلوگیری کنند.

معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران روز گذشته (۱۰دی) از دستگیری حدود ۲۰۰ نفر تنها در تجمعات روز ۹ دی، سومین روز قیام آنهم در محدوده میدان انقلاب و میدان مصدق خبر داد.

علی آزاده، استاندار استان مرکزی در روز ۱۰ دی طی مصاحبه یی گفت که روز نهم دی در اراک «بیش از ۱۰۰نفر را که در تخریبها شرکت کردند دستگیر کردیم و فکر می‌کنیم که ظرف چند روز آینده با اطلاعاتی که به دست می‌آوردیم …تعداد بیشتری از مهاجمان شناسایی و دستگیر شوند».

خبرگزاری حکومتی مهر به نقل از دادستان رژیم در کاشان نوشت: «۵۰ تا ۶۰ نفر در تجمعات غیرقانونی کاشان دستگیر شدند با هر نوع تجمع غیرقانونی و یا افراد آشوبگر در کاشان برخورد قانونی و جدی انجام می‌شود. ماموران حافظ نظم با هر گونه تجمع فاقد مجوز برخورد قهری و قانونی خواهند کرد».

به گزارش خبرگزاری تسنیم متعلق به نیروی تروریستی قدس، علیرضا رادفر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی از دستگیری ۱۰ نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا سرهنگ عبدالله‌زاده پاشاکی، فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم، گفت: شب گذشته ۱۱ نفر دستگیر شدند.

حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت در شهر نورآباد و درود و در مرکز استان «تعدادی از اغتشاشگران توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده اند».

دستگیری بیش از ۱۰۰ تن از معترضان در اولین روز قیام در مشهد و بازداشت بالغ بر ۷۰نفر از مردم جهرم در حمله به خانه هایشان در سحرگاه روز ۱۰ دی از دیگر خبرهای منتشر شده در مورد بازداشتهای گسترده روزهای اخیر است.

دیکتاتوری آخوندی در صدد است که برخی از دستگیر شدگان را وادار به شرکت در شوهای تلویزیونی کند. کاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت و از افراد باند خامنه ای روز گذشته در مقاله ای نوشت «مقامات قضایی و امنیتی … باید شماری از دستگیرشدگان را به قاب سیما بیاورند و پایگاه اجتماعی و اقتصادی آنها را برای مردم فاش کنند».

مقاومت ایران به آمریکا، اتحادیه اروپا، شورای امنیت و مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر فراخوان می‌دهد تا در مقابل سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان بی دفاع بی عملی پیشه نکنند. و با اقدامات موثر عملی با این روند کشتار و سرکوب مقابله کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ دی ۱۳۹۶ (اول ژانویه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.