سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

قیام ایران در صدر خبرهای جهان + گزارشهای تکمیلی + فیلم

0 15

گزارشها و تحولات قیام ایران درصدر خبرهای جهان قرار گرفته است.

سی ان ان دریکی از گزارشهای متعدد خود گفت: تظاهرات در سراسر کشور از زمانیکه پنجشنبه شروع شد گسترش یافته است و خبرنگار سی ان ان نیک رابرتسون سردبیر سیاسی روابط بین المللی در این رابطه گزارش می دهد:‌

آنچه که این تظاهرات ها را باتظاهرات های عظیم سال ۲۰۰۹ در ایران متمایز می کند این است که اینبار مردم خواهان سرنگونی علی خامنه ای هستند.

این چیزی است که رژیم بسیار به آن توجه خواهد داشت. بیان آشکار سرنگون کردن خامنه ای برای رژیم تحمل پذیر نیست.

آنچه ما دیده ایم این است که مردم پوسترهای خامنه ای را بزیر کشیده اند مردم شعار سرنگونی او را می دهند . همچنین ما فیلم هایی را دیده ایم از مجروحان تظاهرات را دیده ایم. فیلم هایی را می بینیم که مجروحان را از تظاهرات بیرون می برند. همچنین افرادی که دارای زخمهای گلوله هستند در درمانگاه ها تحت درمان قرار گرفته اند. مردی در بیمارستان به نظر می رسد زخم گلوله ای دارد که به شکم او اصابت کرده است.

قیام مردم ایران تاکنون بیش از ۲۰۰بار در رسانه های کشورهای عربی منتشر شده است.

تلویزیون اسکای نیور در یکی از گزارشهای خود می گوید: تظاهرات خشمگینانه هزاران ایرانی در دهها شهر ایرانی علیه رژیم حاکم ادامه می یابد. دوربینهای تلفن های همراه، صحنه شکسته شدن دیوار ترس از سرکوب امنیتی را در حالی به ثبت رساندند که شعار مرگ بر خامنه ای بر روی دیوار های تهران نوشته شد.

در این فیلم ها که سایت مجاهدین خلق ایران منتشر کرده است تظاهر کنندگان عکسهای سران رژیم را در یک پلاکارد معلق در یکی از پل های شهر مشهد، به آتش کشیدند.

در شهرهای ایران پلاکاردهای مرگ بر خامنه ای و خامنه ای حیا کن حکومت را رها کن شده است و تصویر خانمی دیده میشود که روی یکی از دیوارهای تهران شعار مرگ بر خامنه ای دزد را می نویسد.

در فیلمی از تظاهرات در دانشگاه تهران علیه علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم ایران شعار داده می شود و تظاهرکنندگان شعار می دهند: سید علی حیا کن حکومتو رها کن

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران به شهروندان ایران و زنان شجاعی که صحنه های حماسی پایداری و اراده مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی را آفریدند، تبریک گفت.

آسوشیتدپرس‌ روز یکشنبه گزارش داد: دو نفر از معترضان در یک تظاهرات شبانه در ایران کشته شدند. براساس فیلمی که روی شبکه های اجتماعی گذاشته شده این دو معترض براثر تیراندازی در درود کشته شدند. بنظر می رسد اعتراضات، تلویزیون دولتی را وادار کرد سکوتش را روز شنبه بشکند و به تظاهرات اذعان کند، از آنجا که مقامهای امنیتی خواسته بودند از اعتراضات گزارشی پخش نشود، این تلویزیون گزارشی از این تظاهرات پخش نمی کرده است…

هموطنان غیورمان در شهر درود و جوانان این شهر قهرمان پرور، تصویر بزرگی از شهید راه آزادی حمزه لشنی زند را که شنبه شب ۹دی در جریان قیام مردم درود به دست پاسداران خامنه ای همراه با یکی دیگر از تظاهر کنندگان به شهادت رسید، در یکی از خیابانهای این شهر برافراشتند. 

به دنبال شهادت این جوان قیام آفرین و همرزم دیگر در درود، دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران درشامگاه ۹دی طی اطلاعیه اعلام کرد: بدون شک این خونهای به ناحق ریخته شده خشم مردم علیه رژیم ضد بشری آخوندی را دو چندان، آتش قیام را شعله ورتر و سرنگونی آن را تسریع خواهد کرد.

مقاومت ایران شورای امنیت ملل متحد، اتحادیه اروپا و آمریکا و تمامی مراجع مدافع حقوق بشر را به محکوم کردن این جنایت بزرگ و اقدامات موثر بین المللی برای مقابله با سرکوب قیام مردم ایران فرامی‌خواند.

موج همبستگی و حمایت کمیته های پارلمانی، سناتورها و نمایندگان مجالس و شخصیتهای سیاسی و مذهبی در کشورهای مختلف جهان از قیام مردم ایران ادامه دارد.

کمیته بریتانیایی برای یک ایران آزاد که از حمایت اکثریت مجلس عوام و بسیاری از اعضای مجلس اعیان برخوردار است اعلام کرد: دولت انگلستان باید از خواستهای تظاهرکنندگان در ایران حمایت کند . مردم ایران به دنبال استیفای حقوق برای آزادی بیان و آزادی اجتماعات هستند. ما سرکوب این اعتراضات مسالمت آمیز را محکوم می کنیم. ما دولت انگلستان و جامعه بین المللی را فرا می خوانیم که در کنار مردم ایران، بایستند.

تونه کلام نماینده پارلمان اروپا و عضو کمیسیون خارجی این پارلمان در پیام خود اعلام کرد: امروزثابت شده که هرگونه امید به توافق اتمی و میانه روشدن رژیم آخوندهاه خیال باطلی بیش نبوده است. اتحادیه اروپا باید براساس ارزشها و اعتبارش در کنار مردم ایران بایستد که برای ۳۸ سال از حاکمیت یکی از بی رحم ترین رژیم های در دنیا رنج برده اند،

مارتین پاتسلت، نماینده مجلس فدرال آلمان واوتو برنهارد، معاون وزیر سابق و عضو هیئت رئیسه بنیاد کنراد آدنائر در پیام مشترکی اعلام کردند: خواسته شهروندان ایرانی برای کسب آزادی شایسته حمایت تمام عیار جامعه جهانی است. ما از کشورهای عضو اتحادیه اروپا میخواهیم که برای آزادی فوری دستگیرشدگان تلاش کنند و به رژیم تهران هشدار بدهند که رفتار آنها در کانون توجهات و نظارت بین المللی قرار دارد.

بارونس هریس معاون سخنگوی مجلس اعیان انگلستان اعلام کرد: من قیام مردم ایران را مورد ستایش و تقدیر قرار می دهم و بهترین آرزوهایم را برای مردم ایران که خواهان دستیابی به دمکراسی و آزادی از یوغ ظلم و ستم هستند ابراز می کنم. 

لرد مک اینس نماینده مجلس اعیان انگلستان، گفت: جامعه جهانی بایستی در کنار مردم ایران که به خیابانها ریخته اند قرار بگیرد و هر گونه اقدام سرکوبگرانه و استفاده از نیروی قهر را بر علیه تظاهر کنندگان محکوم کند.

هم چنین اسقف جان پریچارد اسقف در شهر دارهام انگلستان اعلام کرد: من مردم شجاع ایران را که دست به اقدامات اعتراضی، زده اند مورد ستایش قرار می دهم. آنها خواهان یک ایران آزاد و دمکراتیک هستند.

دبیرخانه شورای می مقاومت در اطلاعیه شماره ۱۷ خود درباره «غافلگیری، وحشت و سردرگمی رژیم آخوندی» نوشت: در چهارمین روز قیام سراسری مردم ایران برای سرنگونی نظام منحوس نظام ولایت فقیه، سرکردگان و کارگزاران رژیم آخوندی ناگزیر شدند به خشم و انزجار مردم از این رژیم و ابعاد این خیزش اذعان کنند.

وزیر کشور آخوندها امروز (یکشنبه ۱۰دی) گفت: «حوادث و اتفاقات چند روز اخیر موجب نگرانی شده و موجب آسیب رساندن به امنیت کشور می شود». اما همه می دانند مقصود وی از «کشور» چیزی جز باندهای تبهکار و آخوندهای فاسد و «آقازاده»های هرزه و زالوصفتی که ۳۹ سال است حرث و نسل ایران را نابود کرده اند، نیست.

در همین حال خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰دی، نوشت: سازمان مجاهدین خلق ایران «در پس پرده اغتشاشات اخیر ایستاده و آن را مدیریت می کند»

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت می افزاید: خامنه ای، ولی فقیه طلسم شکسته، در چهارمین روز این قیام همچنان به سکوت خود ادامه می دهد. روحانی، رئیس جمهور رژیم نیز سخنرانی امروز خود را لغو کرد. روزنامه ایران وابسته به روحانی صبح امروز اعلام کرد: «با توجه به اتفاقات اخیر و درگیریهای چند روز در شهر های مختلف کشور رئیس جمهور تا ساعاتی دیگر در مورد این حوادث به سخنرانی خواهد پرداخت». اما دو ساعت بعد یکی از سخنگویان روحانی اعلام کرد: «روحانی امروز هیچ برنامه یی برای سخنرانی یا حضور در تلویزیون ندارد.

در همین حال رژیم آخوندی در وحشت از گسترش خیزشها مدارس را در تهران و بسیاری از شهرها به بهانه «آلودگی هوا» در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.