سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

قیام ایران- تظاهرات، جنگ و گریز در تهران و شهرهای مختلف در دوازدهمین روز قیام سراسری

0 42

شماره: ۴۲

روز دوشنبه ۱۸دی اعتراضات جوانان دلیر و به پاخاسته در گوشه و کنار کشور در دوازدهمین روز قیام سراسری همچنان ادامه یافت.

تجمع اعتراضی خانواده های دستگیرشدگان از جمله دانشجویان و دراویش گنابادی دستگیر شده در مقابل زندان اوین در تهران روز دوشنبه ۱۸دی (۸ژانویه) برای چندمین روز ادامه یافت.

به هنگام عصر خانواده های با نشستن بر روی زمین مانع عبور و مرور خودروها به زندان شدند. به هنگام شب نیروهای سرکوبگر، برای متفرق کردن معترضان به تیراندازی هوائی و شلیک گاز اشک آور مبادرت کردند.

در ساعت ۱۹۰۰ در شلنگ آباد اهواز صدها تن از اهالی دست به تجمع و تظاهرات زدند.

در همین شب در جاده ساحلی اهواز و پارک این منطقه گروهی از جوانان شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در منطقه حصیرآباد، مردم با ماموران رژیم درگیر شدند و در برابر حملات آنها به دفاع از خود پرداختند.

دوشنبه شب جمعیت انبوهی از مردم بابل به هنگام غروب به خیابان ریخته و در میدان باغ فرودس تظاهرات کردند.

مردم ماهشهر نیز در همین شب دست به تظاهرات زدند. در مقابل حملات نیروهای سرکوبگر یک اتوبوس و یک ساختمان دولتی به آتش کشیده شد.

پایگاه بسیج در مبارکه (اصفهان) توسط جوانان مورد حمله قرار گرفت.

در مشهد تجمع اعتراضی مردم در مقابل اداره مرکزی مالیات مورد یورش مزدوران قرار گرفت. چند اتوبوس از مزدوران برای کمک به نیروهای مستقر در صحنه آمدند.

روز دوشنبه طلافروشان بازارهای تهران، ارومیه، تبریز و یزد با بستن مغازه های خود به اخاذیهای مالیاتی رژیم دست به اعتراض زدند. لباس شخصی ها مغازه داران را تهدید می کردند که در صورت باز نکردن مغازه هایشان قفل مغازه ها را خواهند شکست و مجوز کسب آنها را باطل خواهند کرد.

در اسلام شهر (استان تهران) کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود برای دومین روز دست به اعتراض زدند. آنها شعار می دادند: آخوند خدایی میکند ملت گدایی میکند و عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز زندگی کارگر رو به فناست امروز.

یکشنبه شب ۱۷دیماه در تهران در میدان ولیعصر شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

در گیلانغرب مردم شعار می دادند نترسید نترسید ما همه با هم هستیم و با پاسدارانی که به آنها حمله ور شدند به مقابله پرداختند.

در شهر رودبار مردم شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

مردم مناطق مختف کرمانشاه بویژه در میدان شهناز انزجار خود از نظام سفاک آخوندها را با شعار مرگ بر دیکتاتور فریاد کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸ دی ۱۳۹۶ (۸ ژانویه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.