سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

قطعنامه کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، همبستگی با کارگران و دانشجویان ایران

0 25

قطعنامه کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری

( آی تی یو سی )

دربرگیرنده ۲۰۷ میلیون عضو از ۱۶۳ کشورجهان

در همبستگی با اعتصاب‌ها ی کارگران و دانشجویان در ایران

کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری( آی تی یو سی ) در پایان چهارمین کنگره خود که با حضور ۱۲۰۰ شرکت کننده از ۱۳۲ کشور جهان طی ۵ روز از ۲ تا ۷ دسامبر در کپنهاگ پایتخت دانمارک برگزار شد، قطعنامه ای در حمایت از اعتصاب‌ها و تظاهرات کارگران و دانشجویان صادر کرد و خوستار آزادی بدون قید و شرط کارگران زندانی شد.

این کنگره روز دوم دسامبر با حضور نخست وزیر دانمارک خانم لارس لوکا راسموسن، شهردار کپنهاگ فرانک جنسن و گای رایدر، مدیر سازمان بین‌المللی کار، آغاز به کار کرد.

قطعنامه مصوب این کنگره توسط اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری تی یو سی -انگلستان، ث ژ ت و ث اف د ت -فرانسه، چی جی ال –ایتالیا، ال او -نروژ، ال او -سوئد، دی جی بی- آلمان و سی ال سی –کانادا ارائه شد و در آن ضمن اشاره به موج اعتصابات و تظاهرات کارگران و دانشجویان ایرانی در برابر وضعیت فاجعه بار اقتصادی، سیاست‌های ضد کارگری رژیم آخوندی محکوم و خاطرنشان شده که در ایران تحت حاکمیت آخوندها، هر اعتصاب و مطالبه مشروع، تحت عنوان اقدام علیه امنیت نظام، با دستگیری، آزار و سوء رفتار مواجه میشود.

این قطعنامه خواهان لغو محدودیت‌ها، احترام کامل به حقوق کارگران و حقوق بشر در ایران شده است.

کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری که در نوامبر ۲۰۰۶ تاسیس شده، در حال حاضر در برگیرنده ۲۰۷ میلیون عضو از کارگران رشته‌های مختلف در ۱۶۳ کشور جهان است و مقر اصلی آن در ژنو قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.