قربانی‌شدن مردم بیگناه در پنج استان غربی کشور، سی سال پس از خاتمه جنگ ویرانگری که خمینی خون‌آشام سال‌ها تنها مروج آن بود

5
انفجار مین از مردم کشته میگیرد

انفجار مین در پنج استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان همچنان از مردم بیگناه قربانی‌می‌گیرد. 

روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، بر اثر انفجار یک قبضه مین در صد کیلومتری مرز عراق، در جاده مریوان به سنندج نزدیک درمناطق مسکونی، یک کودک ۱۲ ساله دو دست و یک چشمش را از دست داد. و گوش و سر و بدنش نیز بشدت مجروح و مصدوم شد. 

روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت دو کولبر زحمتکش کرد در مناطق بانه و پیرانشهر در دو حادثه جداگانه بر اثر انفجار مین یک پای خود را از دست دادند.

۳۰ سال پس از پایان جنگ ضد میهنی، روح شیطانی خمینی که سال‌ها تنوره‌می‌کشید جنگ نعمت است، همچنان از مردم ایران قربانی‌می‌گیرد، جنگی که با سیاست صدورارتجاع و تروریسم مثل جنگ‌های امروز رژیم در منطقه زمینه سازی شد و ادامه یافت، و هزار میلیارد دلار خسارت و ده‌ها شهر ویران و دو میلیون کشته و مجروح و معلول برجای گذاشت و هنوزهم رسانه‌های رژیم از انفجار مین‌های‌آن در مناطق غربی کشور و کشته و مجروح شدن هموطنانمان خبرمی‌دهند.

یک رسانه رژیم‌می‌نویسد:‌ حدود ۳۰ سال از پایان جنگ هشت ساله‌می‌گذرد؛ اما بقایای آن جنگ خونبار هنوز هم کشته و مجروح‌می‌دهد و شایان ۱۲ساله تنها یکی از ۱۰ هزارنفری است که در سال‌های پس از جنگ قربانی مین شده‌اند.

مدیرکل انتظامی و امور مرزی در استانداری خوزستان۲۶ فروردین امسال، از ۷۳ کشته و ۳۹۹مجروح بر اثر انفجار مین از سال ۸۵ تا ۹۶ تنها در خوزستان خبرمی‌دهد ومی‌گوید:‌ ۳۶ هزار و ۴۸۴ هکتار اراضی آلوده به مین پاک‌سازی نشده در خوزستان شناسایی شده است،…این اراضی در شهرهای مرزی مثل آبادان، خرمشهر، شوش، هویزه، سوسنگرد، حمیدیه و حاشیه اهواز است.

فردی که سال‌هاست در استان‌های مرزی مشغول به کار در زمینه پاکسازی میدان‌های مین است، به یک رسانه رژیم می‌گوید: «نزدیک به چهارمیلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین آلوده به مین در پنج استان آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، ایلام و خوزستان داریم که به تفکیک ایلام یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار، خوزستان یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار، کرمانشاه ۷۰۰ هزار هکتار، کردستان ۱۵۰ هزار هکتار و آذربایجان نیز ۱۵۰ هزار هکتار زمین آلوده به مین دارد».

او می‌افزاید براساس اعلام مرکز مین زدایی از زمان اتمام جنگ حدود ۱۰ هزار نفر بر اثر مین‌های به جامانده از زمان جنگ کشته و زخمی شده‌اند، «سال ۸۸ پاکسازی استان کردستان و آذربایجان غربی اعلام شده بود؛ اما حوادثی که بعد از آن اتفاق افتاد، نشان‌می‌دهد این مناطق همچنان به طور کامل پاکسازی نشده‌اند؛

این رسانه رژیم تلویحا اعتراف‌می‌کند که بسیاری از این مین‌ها که منفجرمی‌شود و جان مردم رامی‌گیرد توسط رژیم بعد از جنگ کارگذاشته شده و می‌نویسد:دولت ایران همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه‌می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزها است. و بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین گذاری شده است؛ 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here