قتل ناجوانمردانه یک جوان ورزشکار در شهرری به دست نیروی انتظامی و اعتراف به گسترش مقاومت مردمی در برابر ماشین اختناق و سرکوب

213

قتل جنایتکارانه اصغر نحوی‌پور یک جوان ورزشکار به دست عوامل نیروی انتظامی در متروی شهر ری موجی از خشم و نفرت در میان مردم برانگیخته است. این حادثه در روز شنبه ۲۴تیر هنگامی رخ داد که اصغر نحوی‌پور به یک آخوند هرزه که چند دختر جوان را به بهانه «بدحجابی» مورد تعرض و توهین قرار داده بود به‌شدت اعتراض کرد و او را گوشمالی داد. به گفته شهود عینی او در حالی که فریاد می‌زد: «ما این آخوندها را نمی‌خواهیم. این اسلام را نمی‌خواهیم. این چه مملکتی است، و این چه اسلامی است» بر اثر شلیک مستقیم و از نزدیک آدمکشان نیروی انتظامی جان باخت.

عوامل سرکوبگر رژیم به خانواده این جوان اجازه ندادند او را در محل زندگیش تشییع کنند و بنرهای برگزاری مراسم تشییع و تدفین او را پاره کردند. اطلاعات آخوندی خانواده اصغر را از هر گونه اعتراض و افشاگری و حتی سخن گفتن و گریستن بر سر مزار فرزندشان بر حذر داشته‌اند.

به‌دنبال قتل دلخراش این جوان سرکردگان رژیم به‌ناگزیر به‌این واقعیت اقرار کردند که مقاومت مردمی در مقابل عملیات کنترل و اختناق رو به‌افزایش گذاشته است.

پاسدار غلام‌حسین غیب پرور، رئیس سازمان بسیج، درباره این واقعه گفت:‌ انگیزه این‌گونه حملات «کینه از روحانیت» حکومتی است و «متأسفانه شاهد ناهنجاریهایی در سطح جامعه هستیم… دشمنان و ضدانقلاب دست‌به‌کار شده‌اند و اتفاقاتی در حال رخ دادن است که در شأن نظام… نیستند». وی با اشاره به گستردگی این مقاومتها تأکید کرد که «یک دستگاه به‌تنهایی نمی‌تواند از این‌گونه اقدامات پیشگیری کند… و دستگاههای حاکمیتی باید با قاطعیت و جدیت بیشتری عمل کنند» (خبرگزاری حکومتی مهر-۲۵تیر ۹۶).

یک روز پس از این اظهارات، سربازی در پادگانی در آبیک قزوین به سمت گروهی از نظامیان آتش گشود و سپس خودزنی کرد. بر اثر این تیراندازی هشت نظامی کشته و مجروح شدند (خبرگزاری حکومتی مهر-۲۶تیر ۹۶).

خبرگزاری پاسداران موسوم به فارس نیز در روز ۲۷تیرماه گزارش داد جوانان در نیشابور به یک آخوند حمله و او را مجروح و روانه بیمارستان کردند.

رژیم آخوندی به‌تدابیر گوناگونی برای حفاظت از بسیجیها و آخوندها در برابر حملات مردم و به‌ویژه جوانان شورشی دست‌زده است. در سال ۱۳۹۳مجلس ارتجاع به‌این منظور قانون «حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر» را تصویب کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷تیر ۱۳۹۶ (۱۸ژوییه ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here