قانون جدید تحریمها علیه رژیم آخوندی و پاسداران باید فوری، دقیق و بدون استثنا اجرا شود

109

مقاومت ایران ضمن استقبال از امضای لایحه قانونی تحریمهای جدید علیه رژیم آخوندی و سپاه پاسداران توسط رئیس‌جمهور آمریکا و تبدیل آن به قانون، بر ضرورت اعمال فوری، دقیق و بدون استثنای آن تأکید می‌کند و خواستار پیوستن اتحادیه اروپا به این تحریمهاست. هیچ راهی برای فرار از این قانون برای رژیم و دیگر طرفهای ذینفع نباید باقی گذاشته شود. اخراج سپاه و شبه‌نظامیان وابسته به آن از منطقه به‌خصوص از سوریه و عراق لازمه اجرای این قانون و پایان دادن به جنگ و بحرانی است که تمامی منطقه را فراگرفته است.

این لایحه قانونی که هفته گذشته توسط مجلس نمایندگان و سنای آمریکا تقریباً به اتفاق آراء به تصویب رسیده بود، حاوی تحریمهای جدیدی علیه رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و تولید و تکثیر موشکهای بالستیک است و سپاه پاسداران را مشمول تحریمهایی می‌کند که بر لیست DGST «تروریستهای جهانی که به‌طور ویژه نامگذاری شده‌اند». می‌کند. این لیست پس از ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱به دستور رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل شد.

سپاه پاسداران به‌مثابه حافظ تمامیت رژیم آخوندی و بازوی اصلی آن در سرکوب و صدور تروریسم و بنیادگرایی در لیستهای تروریستی سالها پیش از این باید در لیستهای تروریستی قرار می‌گرفت اما مماشات با دیکتاتوری آخوندی راه را برای تاخت و تاز پاسداران و مزدورانشان در تمام منطقه باز گذاشت.

به دنبال تصویب این لایحه توسط سنای آمریکا خانم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: اعمال این تحریمها بایستی با اقدام فوری علیه مسئولان اعدام و شکنجه و به‌ویژه قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷و در ر‌أس آنها خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم تکمیل شود. آنها باید به‌خاطر ۳۸سال جنایت علیه بشریت در مقابل عدالت قرار گیرند. به‌رسمیت شناختن حق و خواست مردم ایران برای سرنگونی آخوندها و استقرار آزادی و دموکراسی در ایران بزرگترین کمک به صلح و آرامش در منطقه و جهان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱مرداد ۱۳۹۶ (۲اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here