سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه-تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی هنرمند مردمی با شعار مرگ بر دیکتاتور+فیلم

0 33

قیام ایران-شماره ۱۶۸

روز یکشنبه ۶ خرداد (۲۷مه) مراسم با شکوه تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی بازیگر سرشناس و مردمی سینمای ایران با حضور انبوه مردم تهران و دوستداران این هنرمند فقید، به تظاهرات ضد حکومتی تبدیل شد. تشییع‌کنندگان که از رفتار رژیم ضد ایرانی و ضد هنر آخوندی در حق ناصر ملک مطیعی خشمگین بودند، شعار می دادند: مرگ بر دیکتاتور؛ درود بر ناصر خان؛ ننگ ما، ننگ ما، صدای و سیمای ما؛ دیکتاتور نگاه کن، عزت خدادادیه (خدادادی است). آنها با یادآوری نقشهای مردمی او در فیلمهای فارسی شعار می دادند: قیصر کجایی، مردم را کشتند.

ناصر ملک‌مطیعی از سرشناس‌ترین بازیگران سینمای ایران بود که به خاطر تن ندادن به تحمیلات ضد‌مردمی رژیم آخوندی به مدت چهار دهه از ادامه کار هنری‌اش محروم شد و به انزوا کشیده شده بود. وی روز جمعه چهارم خرداد ۱۳۹۷در سن ۸۸ سالگی دیده از جهان فروبست.

نیروهای سرکوبگر در هراس از گسترش این تشییع جنازه و تظاهرات ضدحکومتی با گسیل نیروهای پیاده و موتوری ضد شورش، جمعیت را مورد حمله قرار دادند و با پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی هوایی تلاش کردند مردم را پراکنده سازند. مردم با شعارهای بی‌شرف بی‌شرف؛ نیروی انتظامی ننگ ما ننگ ما؛ به مقابله با مزدوران پرداخته و به مراسم بزرگداشت ادامه دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ خرداد ۱۳۹۷ (۲۷ مه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.