فقر فراگیر در «ایران اشغال‌شده» توسط رژیم ضدایرانی آخوندی

8

یک عضو مجلس رژیم از اورامانات:‌۸۰ درصد از جامعه ایران زیر خط فقر هستند.

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آخوندی: در استان تهران ۷۰ الی ۸۰ درصد مردم پایتخت زیر خط فقر قرار خواهند گرفت.

یک كارشناس اقتصادي رژيم: ‌۸۰درصد حقوق‌بگيران زير خط فقر هستند.

شنبه همین هفته یک كارشناس اقتصادي رژيم، خط فقر مطلق برای یک خانواده چهار نفره شهری در سال ۹۶ را حدود چهار میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته در سال‌های اخیر، ۳۳ درصد جمعیت کشور دچار «فقر مطلق» هستند.

رسانه‌های رژیم در مورد فریب کاری و جعل آمار توسط دولت آخوندی در اين باره‌‌، نوشتند:‌ وزارت باصطلاح رفاه و تأمین اجتماعی از سال ۸۴ به بعد از اعلام شمار فقیران و ملاک‌های مورد استفاده در ارزیابی پدیده فقر خودداری کرده است.

در جریان استیضاح ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی دولت روحانی ‌یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به وی گفت: وزارت رفاه برای اینکه نمره خود برابر سونامی فقر را بالا ببرد، نرخ فقر را پایین کشید و معاون وزارتخانه در مصاحبه با روزنامه اعتماد خط فقر را ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد تا با این نرخ‌‌، ربیعی تبدیل به قهرمان شود،

وی افزود: ۸۰ درصد از جامعه ایران زیر خط فقر هستند.

براساس گزارش‌هاي ارگان‌هاي حكومتي، حداقل ۶٪ از جمعیت ایران یعنی ۵ میلیون نفر زیر «خط گرسنگی» هستند و درآمد آنها حتی هزینه غذایشان را تأمین نمی‌کند.

«خط گرسنگی» به اين معناست که درآمد یک خانوار حتی هزینه غذای آنان را نیز تأمین نمی‌کند, در حالی که افراد هزینه‌های دیگری مانند مسکن, پوشاک و حمل و نقل نیز دارند.

یکی از نتایج چپاول آخوندها و کارگزارانشان از جمله پاسداران جنایتکار که حقوق‌های چند میلیونی ‌می‌گیرند فاصله ای است که بین درآمد میان دهک اول و دهک دهم جامعه ایجاد شده که بیش از ۴۰ میلیون تومان است.

يك نمونه از اين وضعيت فاجعه بار را يك عضو مجلس آخوندي از زابل در جلسه روز شنبه مجلس ارتجاع درباره وضعيت مردم اين منطقه بيان كرد

احمد علی كیخا نماینده مجلس ارتجاع از زابل: ‌‌«تقریبا فقر مطلقی كه آقای رئیس جمهور وعده ریشه كن كردن آنرا داده است بر كل منطقه حاكم است…

شب تا صبح عده زیادی از زنان و مردان غیور این منطقه [ زابل ] برای سیری شكم خویش سر در سطل‌های زباله شهر دارند‌‌،گورستان زابل خوابگاه خیل عظیم بی پناهانی ست كه از داشتن یك سرپناه مناسب محروم‌‌…….. خانه‌های مردم این دیار در زیر ماسه بادی‌های ناشی از طوفان‌های شن ۱۲۰ روزه مدفون شدند, قایق‌های صیادی آنان در بستر خشك‌هامون واژگون و به قبرستان یادگاران روزهای خوش این مردم مبدل شده است,‌‌……… چه بسیار زنان و مردان و كودكانی كه در آتش تیر ماموران انتظامی برای حمل چند لیتر سوخت برای امرار معاش سوختند و پر پر شدند در حالیكه تانكرهای سی هزار لیتری صاحبان قدرت و ثروت جلوی چشم آنها تردد میكند‌‌…….. و دهها مسئله دیگر كه غیرت و تعصب آدم مانع از طرح آنها شده و شرم انسان ‌می‌آید كه از این تریبون بیان گردد…»

دزدی و فساد آخوندها که خیل بیکاران و گرسنگان را بوجود آورده در شرایطی است که به اذعان كارگزاران رژيم، ایران چهارمین ذخائر نفتی دنیا یعنی ۳ / ۹ درصد ذخائر نفتی جهان و اولین ذخائر گاز دنیا یعنی ۲ / ۱۸ درصد ذخائر گاز دنیا را در اختیار دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here