سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فغان و فریاد سپاه پاسداران ارتجاع از کهکشان ایرانیان و دادگاه آلمان

0 23

تهدید ابلهانه آلمان به اینکه آنچه در استانبول و نیس فرانسه شاهد آن بودیم فردا ممکن است دامنگیر آلمان‌ها شود

خبرگزاری سپاه پاسداران ارتجاع موسوم به فارس طی یادداشتی با ابراز تأسف از غافل ماندن «مسئولان امر» از «اقدامات و شیطنت‌های اروپا» در رابطه با مجاهدین در دوره پسا برجام نوشت:

متاسفانه مسئولان امر در کشورمان، چنان درگیر رد یا قبول بدعهدی‌های آمریکا در دوره پسابرجام شده‌اند که از اقدامات و شیطنت‌های اروپا در دوره پسابرجام تا حدی غافل مانده‌اند. نمونه این امر را در میزبانی فرانسه از مجاهدین دیدیم که دستگاه دیپلماسی کشورمان، واکنشی با تأخیر وتعلل فراوان داشت. این واکنش ضعیف باعث گردید که آلمان‌ها نیز به نحو دیگری اقدام فرانسه را تکمیل کنند

از این مقدمه، چهار نتیجه مهم حاصل می‌شود:

نخست؛ به نظر می‌رسد اروپا در دوره پسابرجام روی مجاهدین به‌عنوان ابزاری علیه ایران متمرکز شده است و سعی دارد از آن به‌عنوان اهرم فشار علیه ایران در دوره پسابرجا م استفاده کند. دلیل این امر هم این است که بزرگ‌ترین بهانه برای فشار علیه ایران، بحث هسته‌ای بود که با توافق برجام، از آن‌ها گرفته شد. بهانه دیگری که مطرح شده توانمندی‌های موشکی ایران است که ربطی به برجام ندارد اما آمریکائی‌ها بیشتر متولی پیگیری آن هستند. لذا بهترین گزینه برای اروپائی‌ها، سرمایه‌گذاری روی مجاهدین است که به‌صورت سنتی در اروپا حضور دارند.

دوم؛ به نظر می‌رسد واکنش ضعیف دستگاه دیپلماسی در قبال اقدام اخیر فرانسه در میزبانی از نشست مجاهدین در پاریس باعث شد که همان اقدام به شکل دیگری در آلمان تکرار شود و اگر همین واکنش ضعیف ادامه داشته باشد فردا نیز در کشور دیگری تکرارخواهد شد. فعلاً واکنشی از سوی دستگاه دیپلماسی نداشته‌ایم.

سوم؛ از کنارهم قراردادن اتفاقات فوق این نتیجه حاصل می‌شود که این حوادث، جزیره‌ای نبوده و با هماهنگی و سیاست واحد، طرح ریزی و اجرا می‌شود و لذا بعید نیست که فردا نیزبه شکل دیگری در دیگر کشور اروپایی تکرار شود.

چهارم؛ کشورهای اروپایی به‌رغم دیپلماسی خندان و فعال خود در قبال ایران، در عمل به حمایت از یک گروهک تروریستی آن هم به‌عنوان یک ابزار فشار اقدام می‌کنند که هوشیاری مسئولین کشورمان را می‌طلبد.

سپاه پاسداران ارتجاع سپس با ابراز خوشحالی تلویحی از جنایت بزرگ تروریستی در شهر نیس فرانسه می‌افزاید: بسیاری از تحلیلگران این امر را نتیجه سیاست یک بام و دو هوا فرانسه در قبال تروریسم ارزیابی کردند. متاسفانه سایر کشورهای اروپایی (هم) از حوادث فرانسه درس نگرفتند و کماکان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهندکه اقدام اخیر آلمان نیز از این دست می‌باشد. دادگاهی در آلمان یک تبعه ایرانی را به اتهام گردآوری اطلاعات از آنچه که خود مخالفان دولت ایران نامیده‌اند، به سپری کردن ۲ سال و نیم زندان محکوم کرد. منابع آلمانی مدعی‌اند که این مرد ۳۲ ساله از اعضای وزارت اطلاعات ایران بود. وی مسئول جمع آوری اطلاعات درباره گروه‌های مخالف ایرانی و وابستگان آن‌ها بود که در سال ۲۰۱۵ از این راه ۲۲ هزار یورو درآمد داشته است. برجستگی این خبر همان حمایت مجاهدین است. فارغ از دیپلیماسی اَعلامی‌دوره پسابرجام از سوی طرفهای غربی که بر توسعه روابط و رفع تحریم‌ها و اعتمادزایی متمرکزاست و دیروز از سوی فرانسوی‌ها و امروز از سوی آلمان‌ها نقض شد، اقدام محکمه آلمان برخلاف رویه حقوق بین‌الملل است….

دستگاه دیپلماسی آلمان باید در این خصوص پاسخگو باشد و استناد به رویه داخلی در خصوص تفکیک قوا، مسموع نیست….

عجیب است که دولت و محاکم آلمان … بجای محاکمه مجاهدین به محاکمه کسی می‌پردازند که به ادعای آن‌ها به جاسوسی علیه منافقین پرداخته است.

سپاه پاسداران ارتجاع سپس به تهدید ابلهانه آلمان پرداخته و می‌نویسد:

نتیجه استفاده ابزاری از معاهدات بین‌المللی و اجرای سیاست یک بام و دو هوا در قبال تروریسم نتیجه‌ای جز آنچه که در فرودگاه استانبول و نیس فرانسه شاهد آن بودیم ندارد فردا ممکن است دامنگیر آلمان‌ها شود….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.