فضیحت تماشایی در شکست و کسادی مراسم فرمایشی خامنه‌ای برای۲۲بهمن

13
کسادی فضیحت تماشایی مراسم 22 بهمن

به رغم بسیج همه جانبه خامنه‌ای که در واکنش به قیام سراسری تمامی عوامل ولایت خود را برای نمایش‌های حکومتی ۲۲بهمن از چند هفته پیش به صحنه آورد و شخصاً نیز درباره آن وعده داد، این نمایش حکومتی، باشکست و فضیحتی تماشایی روبه روشد و تلویزیون رژیم به رغم بازارگرمی‌های مهندسی شده صحنه ورشکستی کامل رژیم بود:

گزارش‌ها حاکیست، کارگزاران رژیم برای کشاندن جمعیت به راهپیمایی اقدام به توزیع آش، ساندیس، کیک و سیم کارت تلفن همراه کردند.

رژیم آخوندی همچنین در مسیرهای راهپیمایی آزمایش قند خون مجانی انجام می‌داد. خبرگزاری رسمی رژیم ـ ایرنا هم گزارش داد: همه راهپیمایان آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب در برابر حوادثی چون فوت یا نقص‌عضو تا سقف ۲۰۰میلیون ریال زیر پوشش بیمه قرار گرفتند

خطوط مجانی مترو و راه‌اندازی اتوبوس‌های مجانی و کشاندن دانش‌آموزان به این نمایش هم نتوانست این نمایش را از کسادی در بیاورد.

به گفته شاهدان، رژیم یک سمت خیابان آزادی را بسته و بخشی از پیاده رو و خیابان رابا دکه‌های پذیرایی و تبلیغات محدود کرده تا جمعیت به سمت مشخصی که دوربین مقابل آن قرار دارد کانالیزه شوند و جمعیت برجسته شود. در دکه‌های صنفی، آش و عدسی و کیک و آب میوه می‌دهند که مردم صف بسته‌اند.

دکه های تبلیغی22 بهمن

یکی دیگر از شاهدان گفته است: شعاری در کار نیست. هر چند صدمتر یک نفر در یکی از دکه‌ها با بلندگو مداحی می‌کند و صدایش هم خوب شنیده نمی‌شود. بقیه هم در خیابان راه می‌روند و به دکه‌ها مراجعه می‌کنند و نگاه می‌کنند و بادکنک و مواد غذایی می‌گیرند. فضای عمومی کارناوال و دکه‌های صنفی است و جمعیتی که پراکنده تردد می‌کنند.

کسادی فصحت تماشایی 22 بهمن و به صحنه آوردن دانش اموزان و نوجوان

تعدادی نوجوان و دانش آموز با لباس بسیجی آورده‌اند و آنها هم با تفنگ‌های چوبی بازی می‌کنند. شباهتی به تظاهرات و راهپیمایی ندارد. عوامل حکومتی نیز با خانواده‌های خود از کودک گرفته تا سالخورده به راهپیمایی حکومتی آمده بودند. نیروهای لباس شخصی و سپاهی در جمعیت قابل رویت و شناسایی هستند.

شاهدان هم‌چنین گفتند، از رفتار بسیاری از کسانی که در راهپیمایی حکومتی شرکت کرده بودند، از جمله دانش‌آموزان و کارمندان معلوم بود که به اجبار در صحنه حضور یافته‌اند. آن‌ها به دکه‌های مسخره مراجعه نمی‌کردند و به شعارهایی که سر داده می‌شد بی‌توجه بودند.

رژیم آخوندی هم‌چنین در تقاطع خیابان خوش ـ آزادی یک موشک ۹متری و در یک سمت دیگر از خیابان آزادی هم یک موشک دیگر به نشانة دفاع از حریم موشکی کاشته‌اند.

نصب موشک به نشانه دفاع از موشکی

حکومت آخوندی در عین حال در وحشت از برپایی تظاهرات غیرحکومتی، اقدام به بسیج گسترده مأموران خود کرده بود. علاوه بر مأموران لباس شخصی، در خیابان‌ها و چهارراهها خودروهای انتظامی حضور داشتند و در برخی نقاط شمار مأموران بیشتر از شمار شرکت‌کنندگان در این تجمع حکومتی بود.

در شهرستان‌ها وضعیت بسیج نیرویی رژیم بدتر از تهران بود.

گزارش‌های رسیده از تبریز،کرج، کرمان، انزلی،رشت، سنندج، گرگان، مسجدسلیمان، قهدریجان، فارسان تربت حیدریه: شهرکرد، درود، گوهردشت کرج، رودبار، قصرشیرین، تربت حیدریه، خرم آباد؛ ساوه؛ بندرعباس؛ لنگرود، ساری و شهرهای دیگر حاکیست که نمایش حکومتی ۲۲ بهمن به فضیحتی برای خامنه‌ای که امسال پیشاپیش آن را تماشایی خوانده بود، تبدیل شده است.

شهر کرد 22 بهمن

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here