سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فضیحت‌ درخواست وزیرخارجه اخوندی به بستن حساب تویتری مجاهدین

0 35

درخواست رسمی وزیر خارجه حکومت آخوندی برای بستن حساب‌های تویتری مربوط به مجاهدین و براندازی و تغییر رژیم در ایران، به فضیحت بزرگی برای این رژیم تبدیل شد. 

فیضاحت بزرگ جواد ظریف وتویت

توئیت شتابزده جواد ظریف در روز یکشنبه ۲۵شهریود همراه با زمینه سازی قبلی و به کارگیری مزدوران شناخته شده رژیم در یک برنامه خریداری شده تلویزیونی، پس از آن صورت می‌گیرد که ماه گذشته مهمترین شبکه‌های اجتماعی بین المللی مانند تویتر و فیس بوک صدها حساب مربوط به رژیم را به خاطر تقلب و سوء استفاده از پوشش‌های جعلی بستند و از همین رو درخواست عجیب و مضحک ظریف رسوایی مضاعفی برای این دیکتاتوری تروریستی به بار آورده و بازتاب داخلی و بین المللی گسترده یی پیدا کرده است.

دراین رابطه خبرگزای رویتر در باره توئیت جواد ظریف خطاب به جک دورسی رئیس تویتر، نوشت: درماه اوت شرکت فیس بوک توییتر و آلفا بت جمعاً صدهاحساب مرتبط به عملیات تبلیغاتی منتسب به رژیم ایران را بستند. محمد جواد ظریف در تویت خود گفت:«سلام جک. توئیتر حساب کاربران واقعی ایرانی شامل مجری‌های تلویزیونی و دانشجویان را با فرض اینکه بخشی از یک عملیات نفوذ هستند بست. چطور است به روبات‌های واقعی! در تیرانا که به برنامه تبلیغی تغییر رژیم در ایران ادامه می‌دهند، نگاهی بیاندازید؟»

گزارش رویتر در باره درخواست طریف از تویتتر

رویتر افزود: وقتی ازطرف خبرگزاری رویترز با توییتر در ایالات متحده تماس گرفته شد، توییتر از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

خبرگزاری رویتر سپس به پیگری این ماجرا در رسانه‌های حکومتی پرداخته و می‌نویسد: رسانه‌های رژیم ایران اسرائیل، عربستان و گروه‌های اپوزیسیون شامل مجاهدین خلق را که بعضی از اعضای آن در آلبانی مستقر هستند متهم به بودن در پشت کمپین‌های شبکه اجتماعی می‌کنند که فراخوان به سرنگون ساختن حکومت اسلامی در ایران می‌دهند و علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم ایران ایالات متحده و اسرائیل را متهم کرد که یک جنگ رسانه‌یی برای دلسرد کردن مردم در ایران براه‌انداخته‌اند در حالیکه کشور با سختی‌های اقتصادی بعد از اعمال دوباره تحریم‌های ایالات متحده مواجه است».

یورو نیوز با عنوان «درخواست ظریف از توییتر برای مقابله با کاربران آلبانی» نوشت: توییت جواد ظریف هدف انتقادهای شدید قرار گرفت و بسیاری از کاربران در بخش نظرات نوشتند که نه ربات هستند و نه غیرواقعی و از آلبانی هم توییت نمی‌کنند.

یورو نیوز با یاد آوری اظهارات قبلی ظریف درهمین رابطه می‌نویسد: وزیر امور خارجه ایران روز ۱۰ شهریور در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت( روحانی) نوشت: «الان بیشترین حضور در توییتر از سوی ایرانیان، و کسانی است که با ما رابطه خوبی ندارند و بیشتر هم از خارج هدایت می‌شود، مخصوصا از سعودی و آمریکا یک حرکت بسیار گسترده‌ای در این زمینه مشاهده می‌شود.

مسئول کمیسیون خارجه مجاهدین محمد محدثین

مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت درخواست رسمی وزیر خارجه حکومت آخوندی برای بستن حساب‌های مقاومت را اقدامی مضحک توصیف کرد و آن را ناشی از وحشت بزرگترین حامی تروریسم از قیام مردم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی که از ۱۳آبان شروع می‌شود دانست. به دنبال تویت جواد ظریف، محمد محدثین در تویتی نوشت: یک اقدام مضحک! وزیر خارجه رژیم آخوندها برای پوشاندن فضاحت بستن حساب‌های رژیم در شبکه اجتماعی، از توئیتر خواست حساب‌های مقاومت را ببندد. وی تریتا پارسی و دیگر مزدوران و برنامه‌های کثیف خریداری شده تلویزیونی را هم به خدمت گرفت. این بیانگر، وحشت بزرگترین حامی تروریسم از قیام مردم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی است.

یادآوری می‌کنیم در روز اول شهریورماه جاری [۱۳۹۷]، فیس بوک و توییتر صدها صفحه و حساب کاربری مربوط به حکومت آخوندی را حذف کردند.

توئیتر نیز اعلام کرد: «امروز در همکاری با همتایان صنعتی، ما ۲۸۴ حساب توئیتری را بستیم. طبق تحلیل موجود ما، به‌نظر می‌رسد منشاء بسیاری از این حساب‌ها ایران بوده است».

رسوایی درخواست رژیم از شبکه فیس

ناتانیل گلایشر Nathaniel Gleicher رئیس سیاست امنیت سایبری فیس‌بوک، گفت: «ما توانستیم این شبکه را به مطبوعات حکومتی در ایران مرتبط کنیم؛ (این کار) از طریق اطلاعات ثبت نام علنی… و استفاده از آدرس‌های آی.پی. و اشتراک‌گذاری صفحات فیس‌بوک با مدیران مشابه صورت گرفت. مثلا بخشی از این شبکه «Quest 4 Truth» نام دارد و مدعی است که یک سازمان مطبوعاتی مستقل است؛ حال آن‌که در واقع با پرس تی.وی. یعنی شبکه انگلیسی‌زبان وابسته به رسانه حکومتی ایران درارتباط است.

به دنبال شرکت‌های فیس بوک و توییتر، کمپانی عظیم گوگل نیز از حذف حساب‌های تقلبی رژیم آخوندی برای انتشار اطلاعات دروغ خبرداد. گوگل اعلام کرد، ۵۸ حساب کاربری مرتبط با اقدامات رژیم آخوندی برای ارائه اطلاعات کذب در سراسر سیستم عامل‌های خود مانند یوتیوب، بلاگر و گوگل پلاس را حذف کرده است.

کنت واکر(Kent Walker)، معاون ارشد شرکت امور جهانی در کمپانی گوگل، نوشت، این حساب‌ها به پخش برنامه‌های رادیو تلویزیونی رژیم ایران مرتبط هستند. این حساب‌ها ارتباط خود را با رژیم مخفی کرده بودند که این نقض قوانین و سیاست‌های ماست و به همین خاطر ما این‌گونه حساب‌ها را حذف می‌کنیم.

وی افزود: عوامل درگیر این نوع فعالیت نفوذ، سیاست ما را نقض می‌کنند، و ما این محتوا را از خدمات خود حذف می‌کنیم و حساب‌های این بازیگران را سد می‌کنیم…“

دیلی‌بیست در گزارشی پیرامون حذف صفحات و حساب‌های مربوط به رژیم آخوندی توسط فیس‌بوک و توئیتر، به نمونه‌یی از کارزار شیطان‌سازی رژیم علیه مجاهدین و مقاومت ایران از طریق رسانه‌های خبری جعلی پرداخته و می‌نویسد: «این تحقیقات وقتی شروع شد که (شرکت امنیت سایبری) فایر آی، یک رسانه خبری جعلی آمریکایی به‌نام لیبرتی فرانت پرس را کشف کرد… دیلی بیست توئیت‌های یکی از حساب‌های مرتبط با این کارزار را بازیافته است… حساب توئیتری لیبرتی (فرانت پرس) علاوه بر موضوعات مربوط به آمریکا، مخالفان حکومت ایران، از جمله سازمان مجاهدین خلق ایران را با هشتگ‌هایی هم‌چون BanTerrorOrg (سازمان تروریستی را ممنوعه اعلام کنید)، هدف قرار می‌داد؛ (سازمان مجاهدین) مدافع از سرنگونی حکومت مذهبی (حاکم بر) ایران است».

به دنبال جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت آخوندی، بعیدی نژاد، سفیر رژیم در انگلستان نیز خواستار بستن حساب‌های مربوط به مجاهدین در توئیتر شد.

خبرگزاری حکومتی ایسنا نوشت: بعیدی‌نژاد از مسئولان شبکه مجازی توئیتر خواست که به درخواست رسمی جواد ظریف در چارچوب وظیفه قانونی خود برای بستن حساب‌های جعلی که اقدام به ارسال هشتگ‌های براندازنده علیه (نظام) می‌کنند، اقدام کند.

غیظ روزنامه سپاه پاسداران

سپاه پاسداران در ارگان خود فعالیت‌های اینترنتی مجاهدین را «انگشت تروریست‌های توئیتری روی ماشه اخبار» توضیف کرد و با غیظ نوشت: مجاهدین خودشان روبات‌وار فعالیت ضد(نظام) دارند دوم اینکه در فضای توئیتر ایجاد روبات می‌کنند.

روزنامه حکومتی اعتماد از باند روحانی نیز با در مطلبی با عنوان «اپوزیسیونی از ربات‌ها» استیصال حکومت آخوندی در قبال فعالیت‌های مجاهدین را برملا کرد و نوشت: سیاست‌های همراهان دونالد ترامپ در کاخ سفید در حمایت از (مجاهدین خلق) در شش ماه گذشته توجه بین‌المللی بسیاری را به سمت این گروه جلب کرده است.

روزنامه حکومتی اعتماد از باند روحانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.