سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فروپاشی طرح ویژه اروپا برای حفاظت از تجارت با حکومت ایران

0 17

ژان آسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ درباره بحث میزبانی از ساز و کار ویژه اتحادیه اروپا برای تجارت با رژیم، گفت: «از لوکزامبورگ هرگز رسماً (در این رابطه) درخواست نشده و هرگز هم بر سر آن توافق نشده است».

خبرنگار وال استریت ژورنال در بروکسل که این خبر را منتشر کرده با اشاره به اظهارات آسلبورن نوشت: «به‌نظر می‌رسد می‌توان نام لوکزامبورگ را از لیست میزبانی از ساز و کار ویژه (برای رژیم) ایران حذف کرد».

به دنبال گزارش رویترز مبنی بر این‌که ابتکار عمل ویژه اتحادیه اروپا برای حفاظت از تجارت با رژیم برای مقابله با محدودیت‌های تبادلات مالی ناشی از تحریم‌های آمریکا، با فروپاشی احتمالی مواجه شده.

عراقچی، معاون وزارت خارجه رژیم، گفت: اقدامات اروپا درباره برجام به راه‌حل‌های عملیاتی منجر نشده است.

وی روز پنجشنبه در پایتخت ایتالیا گفت: جمهوری اسلامی به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است و از اتحادیه اروپا انتظار داریم در کنار عمل به تعهدات سیاسی به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند چرا که تاکنون اقدامات اتحادیه اروپایی هنوز بهراه حل‌های عملیاتی منجر نشده است.

معاون وزیر خارجه رژیم با التماس از کشورهای اروپایی خواست با تحریم‌های آمریکا مقابله کنند.

رئیس کمیسیون امنیت مجلس رژیم نیز روز پنج‌شنبه گفت: تعلل اروپا در همکاری عملی با جمهوری اسلامی به خصوص در مورد سازوکار ویژه مالی، سؤالات جدی برای ما ایجاد کرده است. آن‌چه مشهودتر است پیگیری سیاست‌های منفی است که عملاٌ مناسبات میان جمهوری اسلامی و اتحادیه اروپا را با چالش مواجه می‌کند.

فلاحت پیشه افزود: مناسبات ما با اروپا همواره لوکس بوده و در عمل اثر عملی برای مقابله با تحریم‌ها نداشته است. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.