سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فراخوان کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت برای نجات جان زندانی سیاسی گلرخ ایرایی

0 20

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زندانی سیاسی گلرخ ایرایی که بر اثر ۶۲روز اعتصاب غذا در شرایط بحرانی به سر می برد، و بی اطلاعی از محل نگهداری او، عموم مراجع بین المللی حقوق بشر به ویژه گزارشگران بازداشتهای خودسرانه، شکنجه و حق حیات، همچنین ارگانهای مدافع حقوق زنان را به اقدامی فوری و مؤثر برای نجات جان این زندانی سیاسی و آزادی بی‌قید و شرط او فرا می خواند.

گلـرخ بر اثر دو ماه اعتصاب غذا بیش از ۲۰ کیلو از وزن خود را ازدست داده و دچار بیماری کلیوی، فشار خون پایین و ضعف جسمی مفرط است. وی قادر به راه رفتن و ایستادن نیست و بارها دچار اغما شده است. او در روز ۱۵فروردین در کوما فرو رفت و توسط دژخیمان زندان به بیمارستانی نامعلوم انتقال یافت.

خانم ایرایی به خاطر نوشتن یک مقاله منتشر نشده در باره حکم ضدانسانی سنگسار دستگیر و به اتهام آخوندساخته «توهین به مقدسات» و همچنین توهین به خامنه ای جنایتکار به شش سال حبس محکوم شده است.

دژخیمان رژیم در روز ۴بهمن، گلرخ ایرایی را به خاطر حمایت از قیام دیماه پس از ضرب و شتم از زندان اوین به زندان قرچک ورامین که به کهریزک دوم معروف است، منتقل کردند. زنان زندانی سیاسی در این زندان در معرض توهین و بی حرمتی و انواع آزار و اذیتها قرار دارند.

او از روز ۱۴بهمن در اعتراض به نقض قانون تفکیک جرایم و تبعید به زندان قرچک دست به اعتصاب غذا زد و خواستار برگردانده شدن خود به بند زنان زندان اوین است. اعتصاب غذای خانم ایرایی طولانی ترین اعتصاب در بین زنان زندانی سیاسی است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت

۱۶ فروردین ۱۳۹۷ (۵ آوریل ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.