فراخوان خانم مریم رجوی به کمک‌رسانی مستقل به آسیب دیدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور

170
shora.-min

آخوندهای دزد و چپاولگر حاکم، مسئول مستقیم گسترش خسارتهای جانی و مالی سیل هستند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، ضمن تسلیت به خانواده‌های کشته شدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع نمود و عموم مردم ایران به‌ویژه جوانان دلیر ایران را به امدادرسانی مستقل به آسیب دیدگان این واقعه فراخواند.

این سیل که ۱۷شهر در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و زنجان را فراگرفته شمار زیادی کشته و مفقود بر جای گذاشته است. با توجه به زیر آب رفتن روستای چنار عجب‌شیر و غرق شدن شماری خودرو همراه با سرنشینان آن، ابعاد قربانیان بسیار بیشتر است. در حالی که اجساد کشته شدگان در سیل در معابر عمومی پراکنده است هیچ کمک دولتی وجود ندارد و مردم منطقه با دستهای خالی به یاری آسیب دیدگان شتافته‌اند. رژیم ضدبشری آخوندی نه تنها در کمک‌رسانی به سیل زدگان تعلل می‌کند بلکه از اطلاع‌رسانی در مورد ابعاد این فاجعه نیز خودداری می‌کند.

خانم رجوی گفت: مسئول گسترش خسارتهای جانی و مادی این سیل استبداد مذهبی حاکم بر ایران است.

آخوند روحانی در حالی که به‌خاطر پیش‌بینی بارندگی شدید سفر خود به این منطقه را لغو کرد از دادن هشیاری به مردم خودداری کرد و هیچ اقدامی به‌منظور مقابله با عواقب فاجعه‌بار سیل نکرد. فقدان رسیدگی به وضعیت خیابانها و مسیرها و رفع آبگرفتگی معابر، تخلیه نکردن ساکنان خانه‌های سست حاشیه رودخانه‌ها از عواملی بودند که شمار قربانیان سیل را افزایش داده و موجب مسدود شدن مسیرها، تخریب زیرساختها، پلها و از بین رفتن خانه‌ها و زمینهای کشاورزی شده است. معاون استاندار آذربایجان شرقی با وقاحت تمام علت خسارتهای وارده را ناشی از بی‌توجهی مردم دانسته است.

سرمایه‌های مردم ایران به جای آن که صرف ارتقای سطح زندگی مردم و عمران و آبادی شهرها و روستاهای محروم شود، توسط رژیم آخوندی مصروف پروژه‌های تسلیحات کشتار جمعی و صدور تروریسم و افراطی گری می‌شود یا چپاول شده و روانه حسابهای بانکی سران رژیم آخوندی می‌گردد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶فروردین ۱۳۹۶ (۱۵آوریل ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here