سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

فراخوان به سازمان بین المللی کار – حبس و شلاق برای ۱۵کارگر زحمتکش هپکو

0 33

فراخوان به سازمان بین‌المللی کار و اتحادیه‌های کارگری برای محکومیت رژیم ضد کارگری آخوندی

قضاییه رژیم آخوندی در اراک، در یک حکم تعلیقی پنج ساله برای زهر چشم گرفتن از کارگران معترض و اعتصابی، ۱۵تن از کارگران شرکت هپکو را به‌خاطر تجمع اعتراضی آنها در خرداد گذشته به ۷۴ضربه شلاق و یک تا دو سال زندان محکوم کرد. اتهام کارگران هپکو که به پرداخت نکردن حقوق و مزایای خود و عملی نشدن وعده‌های فریبکارانه رژیم معترض بودند، اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه رژیم عنوان شده است.

مقاومت ایران با درود به کارگران شجاع هپکو، عموم مردم به‌ویژه کارگران و جوانان اراک را به حمایت و همبستگی با آنان فرامی‌خواند و این احکام ضدانسانی و مجازاتهای ضد کارگری را قویاً محکوم می‌کند. قضاییه آخوندها بدینوسیله می‌خواهد به کارگرانی که گناهی جز درخواست پرداخت دستمزد و دسترنج خود ندارند بگوید، بایستی به کار بدون مزد و حقوق تن بدهند و اگر در پنج سال آینده دست از پا خطا کنند، مشمول چنین مجازاتهایی می‌شوند.

مقاومت ایران از سازمان بین‌المللی کار، اتحادیه‌های کارگری بین‌المللی و سازمانهای بین‌المللی طرفدار حقوق‌بشر می‌خواهد که از حقوق کارگران ستمزده ایران حمایت کنند و اقدامی فوری برای جلوگیری از جنایتهای روزافزون رژیم آخوندی در حق کارگران ایران و لغو مجازاتهای دوران برده‌داری به‌عمل آورند.

رژیم آخوندی در حالی پاسخ اعتراض کارگران معترض را با حبس و شلاق می‌دهد که بیش از ۹۰درصد کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند و وضعیت معیشتی آنها هر روز وخیم‌تر می‌شود. نماینده کارگران در ارگان حکومتی «شورای عالی کار» می‌گوید: ۸۳درصد کارگران زیر خط مرگ زندگی می‌کنند… افزایش قیمت مسکن و اجاره بها، افزایش قیمت دلار، سکه، طلا، مرغ، موز، گوشت، برنج، روغن و…. حکایت از این دارد که سفره خانوارها به‌خصوص کارگری در سال ۹۷هر روز کوچک‌تر می‌شود و در نیمه دوم سال جاری اشک مردم برای تأمین هزینه‌های زندگی در می‌آید (خبرگزاری سپاه پاسداران -تسنیم-۲۵خرداد ۹۷).

شرکت هپکو با ۴۳سال سابقه بزرگترین تولیدکننده ماشین‌آلات راهسازی خاورمیانه بر اثر سیاست خائنانه رژیم در واگذاری صنایع و کارخانجات مادر به مقامات و نورچشمی‌های رژیم و واردات بیرویه، سالها است که به ورطه نابودی کشیده شده است. این شرکت که ظرفیت تولید ۳۰۰۰دستگاه را دارد، تولیدش به ۱۰۰دستگاه افت پیدا کرده و ظرفیت اشتعال آن از ۳۰۰۰کارگر به ۹۰۰تن کاهش یافته که آنها هم به‌خاطر پرداخت نشدن ماهها حقوق و مزایایشان در وضعیتی مصیبت بار به‌سر می‌برند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶آبان ۱۳۹۷(۲۸اکتبر ۲۰۱۸)

برگرفته از سایت مجاهد لینک به منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.