فراخوان به تحریم شرکت‌های مددکار اعمال سانسور آخوندها، توسط ۱۰تن از اعضای مجلس نمایندگان امریکا به رئیس‌جمهور

11
فراخوان به تحریم شرکت_های مددکار اعمال سانسور آخوندها

ده تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب، با ارسال نامه‌یی به رئیس‌جمهور این کشور به تحریم شرکت‌هایی فراخوان دادند که رژیم آخوندی را در اِعمال سانسور علیه قیام‌کنندگان و مخالفان پشتیبانی می‌کنند و در اقدامات رژیم برای جلوگیری از استفادة مردم ایران از شبکه‌های اجتماعی نقش دارند.

ایلیانا رزلهتینن رئیس کمیته خاورمیانه و شمال آفریقا که همراه با برد شرمن از اعضای ارشد دمکرات کمیتة خارجی، مبتکران این نامه هستند، در این رابطه، گفت: «من و برد شرمن (تدوین) نامه‌یی را هدایت کردیم که از دولت می‌خواهد از حقوق بشر برای مردم ایران حمایت کند. ایالات متحده باید از تمامی ابزار در دسترس خود برای تحریم رژیم (ایران) در تلاش‌هایش برای سرکوب اطلاعات و هدف قرار دادن معترضان استفاده کند».

در بیانیه صادر شده از سوی رئیس کمیته خاورمیانه کنگره آمریکا، آمده است: «رزلهتینن و شرمن طی نامه‌یی از ترامپ خواهان حمایت از حقوق بشر در ایران و اعمال تحریم‌ها شدند... این نامه از پرزیدنت ترامپ می‌خواهد مقررات تحریمی مهم را علیه شرکت‌هایی که به (رژیم) ایران تکنولوژی لازم را برای سانسور مخالفان، مختل‌کردن اعتراضات و محدود کردن جریان آزادانة اطلاعات فراهم می‌کنند، اعمال کند».

۱۰ نماینده کنگره آمریکا از هر دو حزب در نامة خود، تأکید کرده‌اند: «به‌طور خاص با توجه به اعتراضات جدید در ایران که طی آن ایرانیان بی‌گناه… دستگیر و حتی کشته شدند، ضروری است هر کاری را که در توان داریم برای محدود کردن توان رژیم در ردیابی مخالفان انجام بدهیم».

نامه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به اقدامات قانونی در کنگره بعد از قیام سال ۱۳۸۸ برای فعال‌کردن بخش ۱۰۶ قانون تحریم‌های سال ۲۰۱۰ علیه رژیم ایران با هدف تحریم شرکت‌هایی که تکنولوژی‌های حساس را به رژیم می‌فروشند، می‌افزاید: «با این حال تاکنون هیچ شرکتی تحت این مقررات تحریم نشده است… (مردم) ایران برای دسترسی به اخبار، ابراز نگرانی‌هایشان نسبت به حکومت… و تبادل اطلاعات با یکدیگر، به شبکه اجتماعی و دیگر ابزار ارتباطی الکترونیک اتکا دارند. مقام‌های (رژیم) تهران بار دیگر، بسیار فعالانه تلاش کرده‌اند از دسترسی (مردم ایران) به شبکه اجتماعی و سایر ارتباطات الکترونیکی… که آنها طی دور اخیر اعتراضات… هم‌چون سال ۱۳۸۸ از آن استفاده کرده‌اند، جلوگیری کنند».نمایندگان کنگره آمریکا در این نامه دو حزبی، تأکید کرده‌اند: «ما معتقدیم که ایالات متحده باید یک موضع قوی علیه شرکت‌هایی که حکومت ایران را در تلاش‌هایش برای ممانعت از (انتشار) اخبار و هدف قرار دادن معترضان کمک می‌کنند، اتخاذ کند. به همین دلیل اجرای بخش ۱۰۶ باید یک اولویت بالا برای ایالات متحده باشد. ما خواهان آن هستیم که شما فعالیت‌های اخیر حکومت ایران را برای مانیتور کردن شرکت‌کنندگان در اعتراضات و یا سرکوب انتقال آزادانة اخبار در ایران مورد بازبینی قرار بدهید و مشخص کنید که کدام شرکت‌ها تکنولوژی لازم را برای چنین فعالیت‌هایی فراهم می‌کنند و آنها را تحریم کنید».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here