فاکس نیوز: مقامات ارشد آمریکا خواستار رویکرد جدیدی نسبت به رژیم ایران و برقراری ارتباط با اپوزیسیون شده‌اند

116
John Bolton

جان بولتون در رابطه با واکنش رژیم ایران می‌گوید: مطمئنم آخوندها اصلاً خوشحال نمی‌شوند که پرزیدنت ترامپ یا اعضای دولت او با اپوزیسیون ایران با شورای ملی مقاومت صحبت کنند ولی این نباید مانع ما باشد

اریک شاون در برنامه گزارش ویژه فاکس نیوز: در حالی که معاون وزیر خارجه رژیم ایران صبح یکشنبه گفته است این رژیم توافق اتمی را که با ۶ قدرت جهانی از جمله آمریکا بسته است؛ مجدداً مورد مذاکره قرار نمی‌دهد؛ منابع مطلع می‌گویند پرزیدنت منتخب ترامپ یک نامه با امضای ۲۳تن از مقامات ارشد آمریکا دریافت کرده که خواستار رویکرد جدیدی نسبت به رژیم ایران شده‌اند.

در این نامه که به‌صورت دستی تحویل ترامپ داده شده است؛ از دولت آینده آمریکا می‌خواهند که با رابطه برقرار کرده و کار کند. این نامه توسط طیفی از مقامات دوحزبی شامل رودی جولیانی، سناتور پیشین جو لیبرمن، دادستان کل پیشین مایکل موکیزی و رئیس ستاد مشترک پیشین در زمان پرزیدنت کلینتون ژنرال هیوشلتون و شماری دیگر از مقامات ارائه شده است.

جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و کارشناس ارشد در مؤسسه آمریکن اینترپرایز و همکار فاکس‌نیوز در این رابطه می‌گوید: بگذارید روشن کنیم که منبع اصلی حمایت از تروریسم در سراسر جهان رژیم تهران است، آنها بانکدار اصلی هستند، آنها از حزب‌الله حمایت مالی می‌کنند آنها از حماس و تعداد بسیاری دیگر حمایت مالی می‌کنند و همچنین در مسیر تولید سلاح اتمی هستند فکر می‌کنم آنچیزی است که امضا‌کنندگان این نامه تلاش دارند بگویند و باید بر دوحزبی بودن این گروه امضاکنندگان تأکید کرد که در واشینگتن چنین چیزی را شما در ۸تا ۱۰سال گذشته نمی‌بینید!

جان بولتون در رابطه با واکنش رژیم ایران می‌گوید: مطمئنم آخوندها اصلاً خوشحال نمی‌شوند که پرزیدنت ترامپ یا اعضای دولت او با اپوزیسیون ایران با شورای ملی مقاومت صحبت کنند ولی این نباید مانع ما باشد، این باید ما را بیشتر علاقمند کند که بفهمیم چه کمکی می‌توانیم به اپوزیسیون مشروع ایران بکنیم، … هیچ تضمینی وجود ندارد که دولت ترامپ این را انتخاب کند ولی دوباره می‌گویم این بسیار مهم است که بر این گروه دوحزبی از این افراد تأکید شود که این امر در واشینگتن بسیار غیرمعمول است، امیدوارم این گروه توجهی را که شایسته آن است کسب کند.

جان بولتون در پاسخ به این سؤال فاکس‌نیوز که نهایتاً این اپوزیسیون کیست؟ گفت:

به عقیده من اپوزیسیون ایران شایسته توجه بسیار جدیست. این اپوزیسیون دارای طرحی برای دولت بعد از آخوندها است، مهمترین چیز برای من این است که این اپوزیسیون متعهد به یک ایران بدون سلاح اتمی می‌شود، کاملاً دیدگاه روشنی نسبت به حقوق زنان دارد چیزی که حکومت آخوندها هیچ‌وقت حتی به آن توجه نمی‌کند، یک زن رهبر آنهاست و این جنبش جذابیتهای بسیاری برای آمریکاییانی که به‌دنبال آلترناتیو رژیم ایران هستند‎ ؛ دارد.

رویتر: مقامات سابق آمریکا، از پرزیدنت منتخب خواستار گفتگو با مقاومت ایران شده‌اند

رویتر: نزدیک به دو دوجین از مقامات سابق آمریکا از دونالد ترامپ پرزیدنت منتخب آمریکا خواسته‌اند با اپوزیسیون ایرانی در تبعید وارد گفتگو شود.

در نامه‌ای به تاریخ ۹ژانویه مقامات سابق از دولت آمریکا خواستار ”برگزاری گفتگو با جنبش مقاومت ایران، شورای ملی مقاومت شده‌اند“. اما هر نشانه‌ای از این‌که آمریکا هدف سازمان مجاهدین را که تغییر رژیم در تهران است؛ تأیید کند؛ تردیدهایی را در میان تندروهای حاکم در ایران ممکن است افزایش بدهد مبنی بر این‌که آمریکا به‌دنبال سرنگونی رژیم ایران است و خصومت میان تهران و واشینگتن را افزایش دهد..

کابوس وحشت در ولایت بحران‌زده خامنه ای

نامه ۲۳تن از مقامات و شخصیتهای آمریکا از هر دو حزب این کشور به رئیس‌جمهور جدید آمریکا دونالد ترامپ برای اتخاذ سیاستی اصولی و قاطع در برابر سرکوب و نقض حقوق‌بشر و تروریسم حکومت آخوندی و برقراری ارتباط با شورای ملی مقاومت ایران؛ موجی از واکنشهای هراس‌آلود را در ارگانها و رسانه‌های دیکتاتوری آخوندی برانگیخته است.

تلویزیون رژیم: شماری از مقامات سابق آمریکا در نامه‌ای به ترامپ از او خواستند تا با (مجاهدین) همکاری کند. ۲۳ مقام سابق دولتی و نظامی آمریکا خطاب به ترامپ گفتند: برای احیای نفوذ و اعتبار آمریکا در جهان، رویکرد جدیدی درباره تهران در پیش بگیرید.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران: شبکه فاکس‌نیوز در گزارشی از ارسال نامه‌یی توسط ۲۳ مقام بلندپایه سابق آمریکایی به ترامپ در مورد ایران خبر داد. … در این نامه از ترامپ خواسته شده تا با (مجاهدین) که پایگاه آنها در پاریس قرار دارد مشورت و همکاری کند. … پیش از این نیز فاکس‌نیوز در خبری اعلام کرده بود (مجاهدین) قرار است با ارسال نامه‌یی به دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور منتخب آمریکا، از وی بخواهند در توافق هسته‌ ای با ایران بازنگری کند. در این نامه که به‌ طور انحصاری در اختیار فاکس‌نیوز قرار گرفته بود گروهی از (مجاهدین) با اشاره به وعده‌ های انتخاباتی ترامپ از وی خواسته‌ بودند در این توافق بازنگری کند و با آنها به‌ صورت تلفنی گفتگو و یا دیدار کند.

فلاحتی؛ نماینده مجلس ارتجاع: البته بهترین راه‌کار آمریکا برای ضربه زدن به (نظام) ایران، استفاده از گروه‌های نیابتی از جمله (مجاهدین) است… حال حضور یک جمهوری خواه در صدر قدرت در آمریکا و با توجه به موضع‌گیریهای مداوم ترامپ، این مسأله قابل پیش‌بینی است که موج اقدامات (ضد نظام) افزایش یابد… حمایت آمریکا از مجاهدین موجب شد که آمریکایی‌ها اعضای این گروه را از اردوگاه اشرف به کشورهای اروپایی منتقل کنند…

رسانه حکومتی انتخاب: ۲۳ مقام سابق ایالات متحده آمریکا با ارسال نامه‌یی به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از او خواسته‌اند با (مجاهدین) علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری کند. به گزارش انتخاب به‌نقل از منابع خبری متعدد در توئیتر این افراد که در بین آنها نام جان بولتون… نیز دیده می‌شود از ترامپ خواسته‌اند تا از شورای ملی مقاومت در خصوص ایران مشورت گرفته و با آنها همکاری کند.

سایت وابسته به پاسدار محسن رضایی دبیر مصلحت نظام آخوندی: نامه درخواست همکاری ترامپ با (مجاهدین)… 

دهها مقام سابق دولتی و نظامی آمریکایی به دونالد ترامپ نامه نوشتند و خواستار همکاری با (مجاهدین) علیه ایران شدند. فاکس‌نیوز گزارش داد؛ بر اساس نامه‌یی که یک نسخه از آن به دست ما رسیده ۲۳نفر از مقامات دولتی و نظامی سابق آمریکا از ترامپ خواسته‌اند که با گروه مخالف ایران که در پاریس مستقر هستند مشورت کند. این گروه خواستار پایان حکومت دینی در ایران است. این نامه توسط رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، سناتور سابق خوزه لیبرمن، ژنرال هیو شلتون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دولت کلینتون و چند نفر دیگر امضا شده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here