فاکس نیوز: ایران از اعتراضات ضددولتی تکان خورده است و این هم دلیل این‌که چرا تظاهرکنندگان شایسته حمایت دونالد ترامپ هستند

88
قیام مشهد-min

فاکس نیوز گزارش داد – اعتراض کنندگان در بیش از ۶شهر ایران برای دومین روز در روز جمعه به خیابانها ریختند و جان خود را به خطر انداختند تا استبداد مذهبی را به چالش بگیرند.

این اعتراضات در ابتدا تظاهرات علیه شرایط دشوار اقتصادی بوده اما حالا به ابراز مخالفت عمومی علیه رژیم ایران تبدیل شده است. ما شاهد اعتراض کنندگان خودجوش هستیم که فریاد «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر روحانی» سر دادند.

این اعتراضات حتی به قم هم کشیده شده که زمانی هم پایگاه خمینی بوده است…

اعتراضات گسترده در گذشته بعد از انتخابات تقلبی در ۲۰۰۹ رخ داد که در آن زمان باراک اوباما و هیلاری کلینتون وزیرخارجه به‌طور شرم‌آوری دست روی دست گذاشتند و هیچ کاری برای اعتراض کنندگان نکردند.

آنها بعداً سکوتشان را توجیه کردند و گفتند اعتراض کنندگان خواهان حمایت آمریکا نبودند که باعث می‌شود رژیم ایران اعتراضات را یک توطئه خارجی بنامند. واقعیت این است که رژیمهای مستبد همواره این‌که آمریکا پشت اعتراضات است را مدعی می‌شوند.

علاوه بر این، اعتراض کنندگان همیشه به‌طور خصوصی خواهان حمایت جهان آزاد و حمایت رئیس‌جمهور آمریکا می‌باشند.

این چنین حمایتی، مخالفان را تشویق می‌کند تا باعث شوند رژیم دیکتاتور به‌خاطر سرکوب بیرحمانه تظاهرات، قیمت بیشتری بدهد.

روشن است که حمایت اخلاقی رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند تفاوتی بزرگ در تاثیرگذاری بر نتایج سیاسی در خارج داشته باشد.

تشویق کسانی که رژیم ایران را به چالش گرفته‌اند تنها به‌خاطر روحیه دادن نیست و می‌تواند یک سیاست پراگماتیک باشد که بخش مهمی از رئالیزم پراگماتیک است که دونالد ترامپ درصدد بوده در سیاست خارجی آمریکا احیا نماید.

اگر اعتراض کنندگان ساختار سیاسی فعلی ایران تغییر دهند یا حتی فقط آن را تضعیف کنند، باعث می‌شود تهران کمتر به صدور تروریسم ادامه بدهد و کمتر به تضعیف کشورهای سکولار سراسر خاورمیانه بپردازد و یک برنامه تسلیحات اتمی را دنبال کند.

دونالد ترامپ اکنون این فرصت را دارد که اشتباه تراژیک آمریکا در دوره اوباما را جبران کند اشتباهی که بموجب آن تظاهرکنندگان ضد رژیم در ایران را نادیده گرفت.

ما مطمئناً هرگز نخواهیم دانست که ایران کشوری آزادتر با دولتی کمتر خطرناک می‌بود اگر که باراک اوباما و هیلاری کلینتون از اعتراض کنندگان که آخرین بار در ۲۰۰۹به خیابانها ریختند حمایت می‌کرد.

اما دونالد ترامپ امروز می‌تواند در کنار کسانی که جانشان را به خطر انداخته‌اند تا با این رژیم مخالفت کنند بایستد رژیمی که از روزی که به‌سر کار آمده، خودش را در جنگ با آمریکا می‌بیند.

اگر پرزیدنت ترامپ حالا عمل کند او نه تنها در یک اقدام ایدآلیستی بلکه در کاری به شیوه پراگماتیک علیه دشمنان ایرانی ما وارد خواهد شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here